od kdy krupičnou kaši

333
22.9.05 18:26

od kdy krupičnou kaši

Maminky, chtěla jsem se zeptat od kdy podáváte dítěti krupičnou kaši ?
Díky.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

157
22.9.05 19:24

Ahoj Lenčo,

dočetla jsem se, že krupičná kaše není vhodná pro děti do tří let (je těžce stravitelná), takže naší berušce (14 měsíců) ji zatím nedám.

Lenka a Pája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
22.9.05 19:26

Ahoj, nekde jsem slysela ze krupicova kase je od 3l. No uz si nepamatuju od kdy ji bastila moje nyni 6l dcera ale vim ze ve 3l uz ji mela neco nabastino. Mam jeste 7m mimi a skusit krupicovou kasi planuju uz v 10m. Muj osobni nazor je ze i vahavejsi mamci muzou od 1r tu kasi davat. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
22.9.05 19:59

Ahoj holky, jen chci připomenout, že když my jsme byly malé, tak se žádná jiná než krupičná kaše nedávala, prostě jiné nebyly. Jen se nevařila do kravského mléka, ale krupička uvařená ve vodě se dávala do sunaru; a to už aspoň od 6m. Toť vzpomínky mé mamky. Takže si myslím, že naši drobečci to taky zvládnou. Pa, Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
22.9.05 21:59

Tak teď slyším poprvé, že by se měla krupičná kaše dávat až od tří let… Já dávám asi od 10 měsíců - samozřejmě ji dělám ze sunaru, ale malému moc chutná a snáší ji dobře…

Gábina + malý Ríša 13 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
22.9.05 22:43

No, já bych jí malé také dala až od 3 let. Je spousty lepších kaší a bez lepku!!!!! Co takhle rýžová? :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.9.05 01:55

Naše generace dostávala krupicovou kaši od půl roku, generace našich babiček asi ještě dřív a pamatuju jak mi 80ti letá babička vyprávěla jak dělala svým mladším sourozencům cumel když je musela hlídat protože rodiče byli na poli.Ten cumel byla krupicová kaše nalitá do hadříku a zatočená tak, že dítě pomalu cucá tu kaši. Mléko samozřejmě kravské, hadr se válel bůhvíkde a tehdejší kojenci se dožili v průměru 80 let. Ani u kamarádek a kamarádu, kterým je jako mě okolo 35 let nevím o nikom,kdo by byl nějak nemocný proto. že jedl krupicovou kaši. Zase volám po zapojení zdravého rozumu a neprožívat tolik tyhle podivné rady. I naše doktorka stále i ted doporučuje hladovým dětem po 7. měsíci. Cora

• Nahlásit
  • Citovat
1305
23.9.05 03:38

Tak ja nesouhlasim s nazorem ktery tu padl ze to co jedly nase babicky tak mame jist i my protoze se jim nic nestalo. Krupicna kase je predevsim lepek ktery jak vime je dobry podavat nejlepe az od jednoho roku kvuli alergii (ale je mozne i drive u deti rodicu kteri nejsou alergici). V dobe kdy byly nase babicky kojenci se o zadnych alergiich jeste nic nevedelo proto se tak zdarne rozsirovaly a dedily. Dnesni deti ktere maji alergie muzou byt prave vdecne svym predkum za to ze tu alergii maji. Nicmene jim to nemuzou brat za zle protoze oni to tenkrat nevedeli. ALe my to dneska uz vime takze nechapu proc se k tomu nekdo stavi tak laxne a pise ze mame pouzivat selsky rozum. Totiz selsky rozum mi veli ze kdyz veda na neco prisla co muze memu diteti uskodit a vzbudit v nem alergii tak se toho drzim. Nepreju nikomu alergicke dite at uz na cokoliv!!!!!!!!!!!!!!!!!
To ze muze byt hure stravitelna je pouze vedlejsi vec dulezity je ten lepek!!! A je pravda ze jsou daleko lepsi a zdravejsi kase nez psenicne!!!!!! Ovesna, ryzova, pohankova (vyborna), nebo z jecmene. Ovsem bezlepkova je pouze ryzova a pohankova, ktere jsem davala malemu nejdriv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
23.9.05 07:18

Ahoj,
podle nasi pediatricky je prave kombinace krupice a mleka (jakehokoliv) tezko stravitelna pro detska briska :( Tak proto se ma davat az pozdeji.
My jsme ji davali jen jednou, asi v 16m, ale Kubovi nechutnala, ani kdyz jsem do ni dala ovoce nebo kakao, takze my mame vyreseno :wink:
Krasny den preje Eliska a Kuba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
23.9.05 08:34

No ona byla za našich babiček velikánská kojenecká úmtrnost, z vyprávění babičky vím, že třeba 3 děti za rok umřely - i více. Ale příčina se nevěděla. Třeba to mohlo být tou alergií na kravské mléko nebo lepek . . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
23.9.05 09:50

Já jí dala zatím 2× a to z důvodu, aby se nebaštilo jen to samé.
S banánem či borůvkami jí malá jedla a jelikož jí dělám na odpolední svačinu, tak jí není ani tolik (večer baští mlíko).

Jinak už babička ji předem namáčela. Před vařením ji tak hodinu nechám namočenou v mléce, bobtná, měkne, pak vařím 10 min (od začáku bublání) a přidávám mléka, kolik si kaše „sama vezme“. V určitém bodě už víc nenabírá = v tu chvíli je upravená tak, aby byla co nejlépe stravitelná.

Myslím, že pro obměnu je to dobré, každý den, to by bylo chudé na živiny, to určo nedoporučuji.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
23.9.05 10:47

Ahoj, díky za odpovědi.
Přiznám se že jsem na nápad s dětskou krupičkou mě přivedlo ochutnání instatní kaše HIPP broskovovo banánové, ze které jsem cítila chemii. A tu jsem v podstatě cítila ze všech kaší, rýžové, ovocné apod. U všech to bylo taková umělotina. Je pravda že jsem nezkoušela třeba uvařit vlastní kaši, používala jsem instatní do vody. Lepek už dostala a alergická není - teda zatím se to neprojevilo :D.
Tak chci zkusit krupičku, a někdo tady psal že ji namáčí - nebo to bylo o něčem jiném ? Já myslela že použiju takovou tu Dětskou krupičku.
Asi možná bude něco na takových těch jáhlovým kaší, kaše z prosa apod., ale přenáším na dceru svoje myšlení, tj. já bych to nejedla, protože je to takový bez chuti, blafovitý - asi jako všechno co je zdravé, bohužel - tak bych to ani nevařila. Vím, že je to sobecké, ale prostě nemůžu jinak.
Obdivuju maminky co jsou tak obětavé.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
23.9.05 11:30

Leni, ono právě v té Hipp kaší žádná " chemie " není, je to čistý BIO produkt. :!
Jáhly, rýže, to je vše výborná strava pro děti, jen je umět supr uchutit. Děti nemají tak zkaženou chuť jako my a tak pro nás zdánlivě nechutné věci jim chutnají. Jen je neučit na nezdravou kuchyni, to si nesou až do dospělosti a je to špatné. Já i manžel jsme přešli na zdravou kuchyni a malou k tomu vedeme také.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
23.9.05 12:50

Ahoj holky,
nevidím důvod,proč krupicovou kaši nedávat. Začla jsem ji dávat asi před osmým měsícem mé dcery, normálně rozmíchanou v kravském mléce, ne krabicovém,ale čerstvém a Alžbětce po ní NIKDY nic nebylo, dodneška je to u nás velký HIT i bez cukru.
Zajddicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
23.9.05 13:18

Jo, namáčím Dětskou krupičku. Prostě změkne a je lépe stravitelná než jen když se krátce povaří. Tím namočením hezky nabere již mléko a pak tím varem se uvaří, dělám to tak i pro „dospělé“. Mouku v omáčkách taky vaříte třeba 20min, aby bylo stravitelné…

Jinak na jáhlovou kaši mléčnou se chystám. Zatím dávám jáhly či pohanku apod. k bramboře a masozelen. příkrmu. Ale mléčná jáhlová s ovocem (borůvky, banán apod) musí být prima. Možná jen asi umixovanou, uvidíme, co projde :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama