Usínání dětí

2289
21.9.05 20:23

Usínání dětí

Ahoj holky, prosím poraďte jak mám naučit svou 5měsíční dceru usínat samotnou. Zavinila jsem si to nejspíš sama, ale od narození ji musím před každým spánkem uhoupávat, buď v náručí nebo v kočáru nebo v autosedačce, jinak neusne. Dřív to šlo, ale teď je těžší a těžší a nemíním ji takhle uspávat celej život :)) Tak pokud máte nějaký finty, sem s nima. Moc děkuju. Anik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

461
21.9.05 20:35

Ahojky,

nezoufej!!! Snaž se to co nejvíc omezovat, jakmile uvidíš, že začne usínat. Chce to zvaést každodenní stejný rituál. Vím, je to těžký. Nám to také moc nešlo. Koupání, krmení, nějaký pomazlení, uložení do postýlky, přikrytí/nepřikrytí, nevím cokoliv co se nemění. My jsme v 11m začali „uhoupávat“ v autosedačce, protože to s ním nebylo k vydržení. CHtěl spát, ale těch vjemů kolem něj…nedalo mu to a nemohl usnout. Potom jsme byli nuceni najet tvrdě na to, že jsme šli uspávat až v momentě, kdy byl už hoooodně unavenej a měla jsem jistotu, že usne. Usínal i dlouho večer a i přes den toho moc nenaspal. Potom se to zlomilo, teď už samozřejmě nehoupáme :-) Celkem hodně se unaví, pořád někde běhá něco zkoumá a má toho dost, usíná celkem v pohodě.

Moc jsem Ti asi nepomohla, přeji Ti pevné nervy.
Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
21.9.05 23:15

Ahoj,
my jsme první 2 měsíce ze začátku houpali a chovali a povídali si dokud malá neusnula (takže jsme byli úplně vyřízení), pak mi kamarád poradil po krmení a pomazlení dát miminko do postýlky a nechat ho tam, že prý si zvykne. Adélka asi 3 dny dost protestovala, ale postupně to bylo lepší a lepší - když plakala, šli jsme za ní, pohladili, dali pusu a zase jsme šli. Někdy jsme jí museli vzít a pochovat, ale ne na dlouho a nenechali jsme jí usnout v náručí, tak to děláme doteď. Nevím ale, co dělat, až porostou zuby.

držím palce,
maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
22.9.05 08:38

Ahoj. Asi budu za mou radu drbaná, ale u nás to zabralo naštěstí rychle. Byli jsme k tomu donuceni naším broučkem, který si nás vychovával k tomu, že uspávat budem chováním a za chůze. Už při šesti kilech ho půl hodinky nosit se nedalo.
Někde na netu jsem vyčetla radu. Večer pravidelný rituál - u nás koupání, mazání, krmení. Pak uložíme do postýlky, dáme pusu, řeknem dobrou noc a pustíme kolotoč.
Samozřejmě první den byl křik, ale držela jsem se návodu. Nechat ho prvně 5 minut. Po 5 minutách ho jít utěšit, ale nechovat. Až přestane plakat, odejít. Když začne znovu natahovat, čekat jsem 10 minut. Pak utěšit, odejí. A když začne znovu plakat, jít tam až po dvaceti minutách. Utěšit a pokud to nezabere, chodit tam po těch dvaceti minutách.
U nás to naštěstí nebylo tak dramatické. První večer brečel 10 minut, druhý 5, a ted už to máme bez křiku. Chvilku si povídá a pak usne.
Pozor ale aby ho nic netrápilo. Když by to byl třeba prdík, tak to by asi nepomohlo ani hodinové čekání
8O
Nebo taky zabírá položit na postel a lehnout si k němu. Cítí naši blízkost a není to jako když je sám v postýlce.
Ale každé dítě je jiné a něco jiného na něj zabere.
Přeju brzo klidné usínání.
Kuřátko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
22.9.05 08:40

Ahoj, my jsem nasi malou uz od narozeni davali po kojeni do postylky, pohladili, dali pusu a odesli. Kdyz zacala plakat, prisli jsme, udelali to same a zase odesli. Mala si na tenhle ritual zvykla a od te doby usina sama kdekoliv kdykoliv :D Urcite se vyplati byt nejen v usinani dusledna, dite si to tak zafixuje a v budoucnu budete za to jen radi :! :P

Drzime palce,

Simona&Kristy(14 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
22.9.05 08:48

Mě se osvědčilo při uspávání přes den hlazení po čelíčku a přes očička (taky jsem uhoupávala na rukou, ale bylo mi jasné, že si na sebe pletu bič, a že to moje záda dlouho nevydrží). Po chvilce hlazení ta malá očička už prostě zůstanou zavřená :lol:
Do pusinky dudlíček (stejně ho vyplivne nebo mu ho vytahnu). A spinká jako andělíček :D .
Na noc máme zde již popsaný rituál - koupání, krmení, pomazlení, uložení, pohlazení, tma a odchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.05 22:33

Ahoj,
my jsme zkusili na uspávání podobnou metodu jako Hajinka, jen s kratšími intervaly, které tolik nedrásají srdce maminky (3-5-7min. a pak dál po 7 min., druhý den 5-7-9min. a nakonec max. 10 min.) Hrozně dlouho jsem to odkládala, protože jsem nechtěla nechat Matýska plakat. Taky usínal bez problémů u kojení. jenže pak, bylo to minulý týden, začal u večerního kojení dělat caviky, nechtěl a tak taky neusnul, že jo. Tak jsem ho prostě prdla do postýlky, nechala pár minutek poplakat, pak ho znovu vzala a pak už sosal a usnul v pohodě. Jenže po třech dnech jsem si řekla, že to je sakra špatně, že takhle bude mít z postýlky strašáka, kam ho dám za trest. To jsem samozřejmě nechala.
Tak jsem se konečně odhodlala a zkusila metodu, kterou tu jednou radila jedna maminka. Trochu jsem si ji upravila, ale jen minimálně.
Vyměnila jsem pořadí kaše-koupání a nejdřív jsme h vykoupali, pak jsem ho v klidu a při tlumeném světle v kuchyni nakrmila kaší + voda (tu pije naštěstí rád) a šup do postýlky, pohladit a pa pa.
1. den plakal cca 25 min. (šla jsem tam po 3-5-7-7min. a pak už spal) Pokaždé jsem přišla, položila ho, pohladila a odešla.
2. den plakal jen 5 min. (po prvním položení usnul)
A světe div se, další tři dna včetně dneška si lehnul hned a naprosto bez řevu za chvíli usnul!!!!!!!!!!!!!!!!
No, já tomu pořád nemůžu uvěřit, já se chystala na pláč a ještě tady varovala manžela, že to nevydržím dýl jak 10 dní a ono se to snad povedlo (ťuk ťuk). No, uvidíme další dny, snad to vydrží.
Prostě to stojí za to zkusit a mrzí mě, že jsem to neudělala dřív.
V noci pak ještě kojím hned, jak se probudí, většinou 2×. To se mi zatím odbourávat nechce. Mám pocit, že když ne hlad, tak žízeň určitě má. To až časem...............
Pa M. a držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
1234
24.9.05 22:35

To jsem byla já, kdybyste se chtěli na něco zeptat.
Pa Meduza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
25.9.05 08:57

ahojky holky

já tohle právě řešila včera. Přijde mi že je ještě malej a že se večerní usínání stále mění

První 3 měsíce usínal u kojení
Pak měsíc sám v postýlce

Od pátého měsíce nastaly galeje.A to cca 2 hodinové uspávání divé zvěře - v 20 položila do postýlky a ve 22 usínal - po obrovském řevu a já pořád nosila ve vaku, nosila a kojila dohromady, houpala, prso měl k dispozici kdy chtěl, ale prostě nedovedl zabrat. Když jsem ho nechala vyřvat " asi 10 minut doblil celou postýlku jak řval. Takže položit pohladit odejí a v intervalech chodit nepřicházelo v úvahu. Toto skončilo v 6-ti měsících

Od 6. měsíce usínal opět u kojení

Od 7. měsíce už ne - takže tam opět chodím a kojím a kojím.

Včera jsem si řekla dost v 20 jsem ho položila a řev - takže jsem přišla srovnala ho pohladila nechala svítit tlumené světlo (velmi tlumené) dala dudlík na hraní (nedudlá - teda nedudlá když on nechce:) a odešla - ještě 1× jsem se vrátila a pak už dobrý do 15 minut spal.

Ale pořád si říkám není brzo????? je mu 7,5 měsíce, opravdu bych nechtěla zažít ty dvou a vícehodinový maratony usínání, je to totiž opravdu strašně vyčerpáváající…

Já nevím ale píšete že vám třeba 4 měsíční dítko hezky usíná. Pokud mu to tak zůstane, jste šťastní rodiče, nám to bohužel nevydrželo a myslím že po 5 měsíčním prckovi to asni nemůžu chtít ---- nebo se pletu??? Ale to už je za náma … ale co po 7,5 měsíčním??? už by mělo usínat samo????

No jelikož to včera vyšlo, hodlám to zkoušet dál a uvidíme

Co nejpohodovější usínání přeje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
25.9.05 10:16

uspávání

Ahojky…

my jsme na tom podobně jako Maka..

První měsíce usínám sám po kojení, nakrmili jsme, zvedla jsem ho na odkrknutí a když neusnul sám hladila jsem ho po hlavičce smerem dolů přes očička..nebo jak jsem s ním šla k postýlce většinou už vytuhl..

Jak byl starší a vnímavější (od 2. mes asi), už to nezabíralo a co jsem ho položila byl hned vzhůru, oči dokořán a o spaní nemohla být řeč.. Když jsem ho tam nechala a šla pryč, ozýval se z pokoje strašný řev a když jsem to nevydržela a šla tam, byl úplně mokrej a pak jsem ho půl hodiny jen utšovala aby přestal brečet.. A od té doby začal maraton uspávání.. Položit do náruče, dát napít čaje, dudlík a plínku na obličej a POHUPOVAT A CHODIT !!! Ne sedět, to se začal kroutit a knourat .. Někdy mi dělal naschvály a ještě po půl hodině nošení se mi smál do obličeje.. Měla jsem chut vraždit.. Protože už bylo kolem 10 večer a já toho měla za celý den dost.. Když jsem začala uspávací proces dřív, nezabral.. Praktikovali jsme to dá se říct až do 6ti měsíců. Pak se to nějak zlomilo a nechal najet na denní rytmus.. V 7 už jsme vykoupaní a najedení.. a většinou do 5ti min usíná.. Někdy stačí ho položit do mé postele, na bok, napít, plínku a strčit ruku pod polštár a chvilku mu potrepávat hlavou.. většinou vytuhne.. a pak ho přenesu do postýlky vedle postele.. většinou se ale probere když jdu spát a tak si ho vezmu k sobě a spíme celou noc.. v postýlce je neklidnější.. Někdy je přetaženej a nemuže za boha usnout, takže ho houpu v kočárku co mám na terase, nosím zpívám a někdy ho vztěky šoupnu po postýlky a prásknu dvěřmi ale po pár minutách je to strašný řev.. Máme už 8 měs a 8,4 kg, 72cm a říkám si co ještě vydržím.. Mám totiž 45 kg! Doufám že se to časem nějak zlepší, vidím to sama na něm, protože přes den je to vydírač, všechen můj čas si zabere pro sebe a ja si ani nesednu s novinami .. Co začal ale poslední týden lézt, vidím že ho to taky unavuje a posunujeme usínání už mezi 6 a 7.. tak si říkám až začne chodit, bude lítat třeba usne opravdu už sám a bude mu stačit pohlazení v postýlce, nebo moje přítomnost..

Andrea a Jáchym 8 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
25.9.05 13:23

Usínání

Ahojky,
my jsme byly s malou po porodu v nemocnici a protože tam jsem ji nechtěla nechat pobrekávat, naučila jsem ji na usínání tím způsobem, že jsem jí poplácávala po prdelce a pohupovala. Když jsme přišly domů, jinak už ani usínat nechtěla, pravidelně jsme ji ve dne v noci hodinu uspávali, přes den pak spala jen 20 minut. Nic jsem doma neudělala a za pár týdnů se dostavilo slušné vyčerpání, protože i když náhodou omylem usnula už při krmení, ža chvíli byla vzhůru a vyžadovala uspávat po svém. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem ji prostě jeden večer položila do postýlky, dala jí dudlíka, pohladila a řekla dobrou noc. Chvilku byla zticha ( asi úžasem :lol: ) a pak začala brečet. Došla jsem tam, znovu jí dala dudlíka, napotřetí usnula. Druhý den jsme to zopakovali a od té doby usínala sama a bez problémů. Byla to obrovská úleva. Každopádně je to způsob, který tu doporučovalo už víc mamin, je vidět že funguje,jen si ho každá mamča trochu musí přizpůsobit svému mimi. :) Hodně štěstí a trpělivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
25.9.05 13:45

Ahojky,
souhlasím s Makou a Loneless-ono se to většinou u dětí mění,podle potřeb,nemocí,růstu zoubků a to jak usínání tak pak noční buzení.

Když byl Štěpula malý(tak do 4m)usnul většinou u prsa a já ho přenesla a do prvního koja spal dost tvrdě.Pak už všelijak frkal a chrkal a já byla téměř vzhůru.Pak začaly zuby a u prsa už usne minimálně(je nám 7m),ještě tak sem tam přes den.Večer ho pokládám až je doopravdy unavený a ne tehdy kdy bych chtěla aby spal,protože to nemá cenu.Maximálně ho položím,nechám chvíli vyřvat a pak ještě jednou veznu a fakt vidím že to na spaní nevypadá,tak je s námi v obýváku a až je protivka tak zkusím prso(bu´d usne nebo ne)a pak položím do postýlky a většinou po chvilkovém pláči nebo povídání,usíná.Je to jak kdy.
Zatím mě to nijak neobtěžuje a nevadí mi to. :wink:

Prostě si myslím že dávat dítě spát v určitou dobu je sice pohodlné pro rodiče ale pro děti?No nevím ale mi se taky nechce spát vždy ve stejnou dobu.Pokud to některým dětem vyhovuje tak je to fajn,ale jsme každý jiný a na každého platí něco jiného :lol:

Gabka a Štěpán

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
25.9.05 14:40

Gabule, já si ale myslím, že je naopak důležité, aby dítě vědělo co v kterou dobu dne bude následovat. Máš pravdu v tom, že já taky chodím spát podle své potřeby, dříve nebo později. Ale myslím, že dítě, které se teprve vyvíjí potřebuje daleko více spánku.
Ano, pro mě je velice pohodlné to,že vím, že mrňous je „naprogramovaný“ v 19hodin zalehnout a chrupat. Mám jakoby volnější delší večer…(a co já vím, až začne sedět, lezt atd, může to být všechno horší a počítám s tím, že taky bude 8) )

Spíš než bych řekla chodit spát v různou dobu, myslím, že je lepší použít to:že každé dítě je individuální a chce chodit spát v tu svou správnou dobu - u nás je to třeba 19hod., kamarádky děti - jedno chodi v 19:30, druhé v 21 a funguje jí to tak,že jakékoli :lol: děcko položí do postýlky, tak do pár minutek spí. Ale taky mi říkala, že mají období,kdy to prostě nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pavla Drobná
4.5.11 11:24

Zdravím,
Já mám dvouletého hyperaktivního chlapečka. U nás chodí syn spát skoro až po 22 hodině. Velmi špatně usíná a mě to stojí velkou námahu ho uspat. Já preferuji být s ním co možná nejdéle než usne. Sama jsem jako malá měla velký strach ze tmy a být v místnosti sama. Našla jsem jeden článek na internetu, který mě zaujal, který je věnovaný hyperaktivním dětem a jsou zde popsané právě typy na uspávání.

http://blog.umenidetem.cz/…usinani.html

S pozdravem Pavla

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama