ODSTAVENÍ

763
20.9.05 19:25

ODSTAVENÍ

Ahoj zkušenější,
chtěla bych poprosit o názory a rady ohledně odstavování a nočního spaní vašich dítek.
Včera jsem (po urputném boji sama se sebou a pomalém měsíčním odstavování) Slimáčka přiložila naposled :cry: , rozhodla jsem se ukončit kojo definitivně. Poslední dobou totiž dost špatně v noci spí, často se budí, usedavě pláče a uklidní se pouze, dostane-li prso nebo sunar.
Večer dostal 200ml kaše a 120 sunaru a v noci jsem k němu vstávala 5 x, hladila ho, zpívala, zkoušela nabídnout vodu…, nic nezabíralo a řvaní neuvěřitelně grádovalo a tak si tedy pokaždé vyřval aspoň 120 sunaru. Myslím, že by vypil i víc, vyzung ho opravdu hladově.
Jak ho to odnaučit? Bojím se, že pokud mu budu dál nabízet noční sunar, že se bude budit dál a budu si vyčítat, že s takovou jsem mohla tedy kojit dál.
Poradíte, jak to bylo u vás? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1718
20.9.05 19:50

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
20.9.05 19:53

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
20.9.05 20:20

Ahoj Lilo, díky za tvé vyprávění. :wink:
My jsme s Vilíkem od narození neměli problémy ani s usínáním, položím, pohladím a jdu a spí se, s flaškou, vezme jakoukoliv a pije, s dudlíkem, dudlá ten, který mu zrovna dám, je neuvěřitelný jedlík, sní cokoliv a v jakémkoliv množství :lol: …no ale teď se bála, že se bude dožadovat sunárku celé noci. Uklidnilas mě :) . Díky moc a pusu Petříkovi!
Jo, prsa mám nalitá a je mi to tak líto… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
20.9.05 21:35

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
20.9.05 22:20

Holčinky,tak tu čtu vaši dizkuzi a jsem ráda, že jste toto téma načnuly. U nás kojení nebylo „od přírody“ - ale tvrdě vybojované - ze začátku to prostě nešlo, mlíčka málo, mrňous hladovej…ale povedlo se a já jsem kojila. teď je malýmu 8 měsíců a prostěš nechce - začalo to tak postupně - nejdřív kojo ráno a večer a přes noc. Pak už v noci ne, pouze chtěl lahev. Pak po týdnu ani večer ne - taky lahev a te´d už nechce ani ráno. No prsa si už zvykla. ale mě to trošku mrzí, myslela jsem,že bych kojila tak do roka :cry:
ale zase si říkám - co chtěl si vzal, asi nemá potřebu…chce mlíčko do flašky atd.
teď když tu čtu,jake jsou problémy s odstavováním,tak si říkám, že je to možná i tak dobře.
no je to trošku mimo mísu, já vím, ale potřebovala jsem to dostat ze sebe ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
20.9.05 23:48

U nás odstavení začalo celkem nenápadně. Aniž bych už kdovíjak přikrmovala a o odstavení uvažovala, tak jsme omezily nejdřív kojení na veřejnosti. Ne kvůli lidem kolem či tak, to mě problém nedělalo. Zkrátka když jsme někde byly (nemyslim celodenní pobyt, to by neprošlo, ale např. Dr, i po Praze), tak venku malá dostala flašku s vodou či čajem.
S příkrmama jsem pomalu zrušila kojení po obědě, pak pomalu jednu odpolední sváču ,dopolední. Pak přišla kaše, pak jsem dokojovala. Jenže už jsem odstavit pomalu chtěla (cítila jsem to tak, že je čas, navíc zuby a vyčerpání z nevyspání a kojení už mě naopak deptalo a pomalu mi v to období vadilo, že na mě Bára sáhla), takže jsem místo večerního kojení zkusila UM. Chvilku to trvalo, ale naučila se. Po kaši neexistovalo, že by dostala MM. Prostě čaj nebo vodu a když nezabralo, tak UM. Pak si o UM řekla ráno (prostě vzala flašku se zbytkem zvečera, tak jsem šla, udělala čerstvé a nabídla a ona si vzala). No a teď zbejvá jen ta noc. No uvidíš. Můj plán je nejdřív nabídnout vodu či čaj. Ale když to nepůjde, dám jí to UM. To vím, že si vezme, napije se a spí dál. To se pak budí cca 2×. Nemá cenu to hrotit, pořád věřím, že donekonečna to trvat nebude.
Myslím a podle zkušeností okolí to tak vypadá, že nejčastěji poslední krok k odstavení je v mamince:) Kamarádka UM v noci taky dávala, pak se dostaly nějak na čaj, bez problémů a pokud vím, tak teď už ani to moc ne.
Takže UM klidně dej. Jinak můj tip je, že si ohřejvam vodu na den dopředu. Večer než jdu spát, si UM připravím a dám do termoobalu a když se B vzbudí, je hotovo a teplé akorát.
GaB, skoro rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
21.9.05 12:51

Díky za vaše reakce!
Lilo, já odstavuju z několika důvodů. Např že revmatolog mi už dávno chtěl naordinovat léky, které jsem kvůli koju odmítla, neb kojo pro mě bylo větší prioritou než mé zdraví a teď už, si myslím, odstavením nic nezkazím :-) Další faktory jsou ryze „sobecké“ 8O . Chtěla bych jet s přítelem do Egypta :oops: , chtěla bych dát Vilíka na noc k babičce a vyrazit si ven, chtěla bych si odpočinout a hlavně bych chtěla konečně ZHUBNOUT!!! :lol:
Gabinko, Vilda od jaktěživa odmítá jakékoliv čaje, pije jen čistou vodu, ale ta ho v noci místo koja vůbec neuspokojí, takže jsem mu včera v noci nabídla vodu, trochu se napil a když ryčel, dostal (2 x)
180ml vody a do něj jen 4 odměrky sunaru a uspokojilo ho to. :-) Postupem času mu ho budu ředit víc a víc…
Každopádně jsem to dnes ráno nevydržela, je to pro mě jako droga a Vilíkovi jsem dala vypít má nalitá (ač nebolestivá) prsa, když jsem slyšela jeho radostné jééééé a viděla jeho šťastný výraz a nenasytné hlání… hóóódně jsem brečela při představě, že je to naposledy…
Nevím, jestli jsem úplná hysterka nebo mě některá chápete :? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
21.9.05 15:59

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu