Odběr krve u 3.5letého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucc23
Kecalka 117 příspěvků 07.04.19 22:25
Odber krve u 3.5 let.syna

Uz jsem zde psala clanek o nemocnosti meho syna. Cely vikend se mi to probira v hlave. Jelikoz chodim do prace na plny uvazek a v praci se to nelibi ( rozumim tomu ) ze ob 14/dni ae synem marodim. Chtela bych zitra doktorce navrhnout zdali by mohla malemu odebrat krev a zjistit zda vazne ma tak nizkou imunitu, ze je neustale nemocny. Pro me nema smysl chodit do prace, pokavad si budu vecne nicit dite antibiotikama. Dr. mi rekla, ze to zacne resit na podzim, ale vazne nechci cekat. Chapu, ze kazde dite si touto nemocnosti na zacatku skolky projde. Syn mi do te skolky ale skoro nechodi a ja uz jsem z toho psychicky na dne, ze vecne shanim hlidani atd…

Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 48619 příspěvků 07.04.19 22:28

@Lucc23 bohuzel normalni stav. Moje dcera byla v kuse nemocna 2 roky, taky jsem se z toho hroutila. A pak najednou ze dne na den uplne zdrava a vydrzelo ji to skoro rok. Ja bych testovala az pozdeji, pokud byl do nastupu do skolky zdravy

Lucc23
Kecalka 117 příspěvků 07.04.19 22:35

„Zdravy“. I predtim casto trpel na kasel, rymu ale nic tak hrozneho jako ted to nebylo. Chci to resit i skrz praci. Zda mam skoncit sama, nez cekat az jim dojde trpelivost a vyhodi me.

Ou
Kelišová 6995 příspěvků 07.04.19 22:40

Objednejte se na imunologii rovnou, není potřeba doporučení pediatra.

Jinak teda vřele doporučuju se jako celá rodina začít pomalu a postupně otužovat a syna k tomu přibrat. Plus teda trávit co nejvíce času venku a nemazat ho UV 50, protože pak nemá žádný D vitamín ani v létě - je potřeba najít nějakou hranici, kdy se dítě nespálí, ale pronikne mu ke kůži dostatek UV paprsků, aby se D vitamín syntetizoval. V zimě rozhodně Dčko suplementovat.

Doplňky jsou vážně jen placebo - smysl mají leda tak lyzáty, ale ideálně je chceš od imunologa specificky na to, čím syn trpí.

blumen
Hvězda diskuse 48619 příspěvků 07.04.19 22:40

@Lucc23 ja se chtela nechat vyhodit, dosly mi nervy a rekla jsem jim to narovinu. Nechali si me ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 22:41

@Lucc23 syn je takto nemocný už čtvrtým rokem (bude mu 5), co mu brácha nastoupil do školky. Letos to byla první zima v jeho životě, kdy neměl ATB a zároveň máme 10 měsíců bez ATB, což je u něj rokord (klepu, kam můžu). (Měl je prvně v půl roce, když u nás byla kamarádka učitelka na návštěvě). Ale nemocnost neklesla. Letos měl několik laryngitid, záněty průdušek a další chuťovky.
My aktuálně jedeme týden ve školce, měsíc doma. Byli jsme i v nemocnici. Hlídá moje máma, která kvůli tomu přestala chodit do práce. Kdyby nebyla, tak bych byla nahrana. Takže naprosto chápu.
Tento týden jedeme na imunologii, i když imunitu má podle testů sice nižší, ale v normě. Budou ho testovat ještě tam a prý zkusíme nasadit nějaké léky na předpis.
Na tvém místě bych si na testech trvala, pokud má opakovaně ATB. Ona je nemocnost a nemocnost.
Já jako dítě na tom byla podobně a máma mě z toho dostala Homeopatiky, skoro rok jsem zobala denně kuličky a nemocnost klesla o dost. Máma k tomu přistoupila potom, co jsem měla 3× za sebou oboustranný zápal plic.

warita
Echt Kelišová 9825 příspěvků 3 inzeráty 07.04.19 23:12
@Ou píše:
Objednejte se na imunologii rovnou, není potřeba doporučení pediatra.

Jinak teda vřele doporučuju se jako celá rodina začít pomalu a postupně otužovat a syna k tomu přibrat. Plus teda trávit co nejvíce času venku a nemazat ho UV 50, protože pak nemá žádný D vitamín ani v létě - je potřeba najít nějakou hranici, kdy se dítě nespálí, ale pronikne mu ke kůži dostatek UV paprsků, aby se D vitamín syntetizoval. V zimě rozhodně Dčko suplementovat.

Doplňky jsou vážně jen placebo - smysl mají leda tak lyzáty, ale ideálně je chceš od imunologa specificky na to, čím syn trpí.

tohle ma na deti se snizenou imunitou opacny efekt. Ja byla jako dite nonstop nemocna, dokonce se mi imunita komplet zhroutila, jela jsem nepresusovane ATB vic nez rok.

Nejake otuzovani u mne nepripadalo v uvahu. Stacilo, aby me ofoukl studenejsi vetricek na podzim a uz jsem mela anginu jako bic. Do 15let jsem mela nonstop zelenou rymu, jaro leto, podzim zima, uplne jedno a do toho kasel jako tuberak.

Z nejhorsiho me vyhrabali nejake vakciny na zlateho stafilokoka a 2 roky pobyt v severni africe: teplo, slunce, vitaminy.

Pam12
Echt Kelišová 8743 příspěvků 07.04.19 23:34

Prošli jsme si tím u syna taky. nakonec se zjistilo, že je silný alergik. Objednej se na alergologii/imunologii

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 07.04.19 23:41

Syn je teď první rok ve školce a od toho září neodchodil jediný celý týden. ;) Navíc má pořád takové nehezké nemoci. Před týdnem se léčil skoro 2 týdny se zánětem spojivek. Před tím několikrát zánět středního ucha. Před tím zánět průdušek. To vše měl od Vánoc. Do toho pořád rýma, kašel. Občas horečky, střevní virozy. Zánět dásní, afty. Vše a ještě více odmarodí i mladší syn, který nastupuje do školky letos. :roll: Jsem z toho také nešťastná a už unavená, jak pořád jen lítáme po doktorech. Dle dětské je to zcela normální a má to takhle většina dětí. Že je potřeba se promořit nemocemi a tím si vybudovat imunitu. Jsem fakt zvědavá, v jaké práci mi tohle budou tolerovat.

Ennny
Závislačka 3329 příspěvků 08.04.19 01:01

@Terezxx mě to čeká od září ,to už budou ve školce oba zatím teda funguje kolostrum a malou hned při prvním kýchnutí nechat doma ať se jí na to nenavali ve školce něco dalšího,ale to už si od září nemůžu dovolit :( jsem zvědavá z čeho budeme žít ,ale asi se nechám překvapit možná to nebude tak zlé:zed: :D

blumen
Hvězda diskuse 48619 příspěvků 08.04.19 05:46
@warita píše:
tohle ma na deti se snizenou imunitou opacny efekt. Ja byla jako dite nonstop nemocna, dokonce se mi imunita komplet zhroutila, jela jsem nepresusovane ATB vic nez rok.

Nejake otuzovani u mne nepripadalo v uvahu. Stacilo, aby me ofoukl studenejsi vetricek na podzim a uz jsem mela anginu jako bic. Do 15let jsem mela nonstop zelenou rymu, jaro leto, podzim zima, uplne jedno a do toho kasel jako tuberak.

Z nejhorsiho me vyhrabali nejake vakciny na zlateho stafilokoka a 2 roky pobyt v severni africe: teplo, slunce, vitaminy.

Souhlas. Otuzovat dite, ktere ofoukne a je nemocne, nejde.
U nas zabralo dle me minuly rok to teple slunecne leto.
Tak doufam, ze budu obdobne pocasi.

Váš příspěvek
Reklama