Kdy vašim dětem berou crp

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emma9697
Kecalka 204 příspěvků 06.04.19 07:54
Kdy vasim detem berou crp

Ahoj, zajimalo by me kdy vasim detem berou crp? My jsme ted byli hospitalizovabi kvuli dlouhodobymu zdravotnimu problemu na prosetreni, na oddeleni jsem, ale bohuzel neco chytli 2 dny horecky 38 a vic, potom tyden v kuse ryma a ted uz dva dny strasne hlenovite kasle, v nemocnici mu neudelali ani crp a kdyz jsem vcera prislu k doktorce uz podruhe, ze pamycon nepomohl, a zacal takhle hnusne kaslat jen poslechla a predepsala prospan a aurelius, pry je poslechove cisty a ma jen zarudly krk :roll: Co myslite vy neni to uz na atb, kdyz se to takhle tahne? Plus nejaky typy na nejakou domaci medicinu na ten hlenovity kasel? :hug: Jo a v noci hodne breci a vetsinou ji prokasle :(

Reakce:
Sůvička80
Kecalka 323 příspěvků 06.04.19 08:01

Když jsou delší dobu horečky, mají podezření na bakteriální nemoc ( angína ). Delaji crp i z krve ( krevní rozbor do druhého dne ). Mam i trochu negativní zkusenost s crp, jak je to bakteriální rýma ( zelená ) tak zvyšuje crp. Byly jsme se synem, zarudlých krcek, zelená rýma, crp vyšší, dala ATB a udělal ster z krku. No a stěr čistý, takže bakteriální angína to nebyla a nebyly potřeba ATB. Takže to crp mohla zvýšit ta zelená rýma.

luci.no
Kecalka 425 příspěvků 06.04.19 08:57

Co se tahne? Tyden ryma neni nic zvlastniho. A ze kasle 2 dny…to muze byt stekajici rymou do krku. Zvedla bych mu postel, aby mel hlavu vys. Pripadne spat v sede a dite mit na kline. Z domaci mediciny davam detem jitrocelovy sirup a stavu z cibule.

Kacka2
Závislačka 4293 příspěvků 06.04.19 09:11

Nejsem lékař, ale to co popisuješ mi přijde jako celkem normální průběh virozy se kterým bych asi ani k lékaři nešla. Horečky po dvou dnech ustaly, rýma týden je úplně normální, i já ji mívám dýl a dva dny kašel mi taky nepřijde nic divného. Dávala bych léky na kašel, ten taky nějakou dobu trvá než přejde, řekla bych, že týden minimálně.

vokishka
Extra třída :D 14000 příspěvků 06.04.19 17:10

@Kacka2 já mívám rýmu běžně 14 dní, nikdy nechápu ty řeči, že léčená trvá týden, neléčená 7 dní :mrgreen:

Sůvička80
Kecalka 323 příspěvků 06.04.19 18:02

@vokishka : u syna trvají rýmy 3 týdny :zed: , pak je týden bez rýmy a zase jeden a novo ( skolkova rymicka, prý si tím musí projít :pocitac: ).

leryl
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 09.04.19 20:06
@Sůvička80 píše:
Když jsou delší dobu horečky, mají podezření na bakteriální nemoc ( angína ). Delaji crp i z krve ( krevní rozbor do druhého dne ). Mam i trochu negativní zkusenost s crp, jak je to bakteriální rýma ( zelená ) tak zvyšuje crp. Byly jsme se synem, zarudlých krcek, zelená rýma, crp vyšší, dala ATB a udělal ster z krku. No a stěr čistý, takže bakteriální angína to nebyla a nebyly potřeba ATB. Takže to crp mohla zvýšit ta zelená rýma.

CRP reaguje na jakýkoliv bakteriální zánět, ne jen na angínu. Pokud byla zelená rýma, bakteriální, může být samozřejmě CRP vyšší, ale rozhodně ne tak velké, aby bylo nutné nasadit ATB, leda že by to byl už zánět dutin.
Jinak CRP se běžně dělá v ordinaci ,stejně tak streptest ,který zachytí nejčastějšího původce anginy streptokoka .

Váš příspěvek
Reklama