Odběr na cukrovku

Anonymni
7.4.08 18:48

Odběr na cukrovku

Ahoj prosím chci se zeptat, která už máte za sebou ve 20tt. test na cukrovku, museli jste být na lačno? Mě sestřička řekla, že na lačno a kámoška byla až v 25tt. a najezená jak to bylo u vás?
A ještě jeden dotaz. Byla jsem na kontrolev 16tt. mám od 12tt problémy se zakrvácením a špiněním, nízko položenou placentu a gynekolog mě prohlížel hákama a dělal vnitřní UZV, což mě přišlo docela divný. Vím, že u 1. těhu před 5 lety mě moje bývala Dr. dělala vše jen do 12tt. a pak už jen UZV přes břicho a kontrolu rukou. Tak nevím co si o mém novém Dr. myslet . mimochodem nízko položenou placentu mě zjistili v nemocnici kam jsem jela s krvácením a můj Dr. to vůbec nezaregistroval ani , když jsem se ho ptala jak to s ní vypadá. Nevím jestli mám uvažovat o přestupu nebo zda je to vše v normálu. Děkuji za odpovědi. Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19257
7.4.08 19:17

Ahoj Jitko
Pamatuju si to,jako by to bylo včera.Ve 22tt v 7 ráno úplně na lačno. :roll: No to bych asi zkolabovala,tak jsem vypila asi deci čisté vody.
A s druhým dotazem ti,bohužel,nepomůžu. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
7.4.08 19:45

Ahoj , byla jsem na tom před 14 dny, na lačno a den předem mi sestřička doporučila nejíst a nepít sladké. Kadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
7.4.08 19:52

Na test jsem šla na lačno, s druhým dotazem bohužel také neporadím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
7.4.08 20:14

na test určitě nalačno. ;-)
no, já bych asi doktora změnila… a nezeptala jsi se na to, proč tak postupuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
7.4.08 21:12

Ahoj,
určitě nalačno. Já se před odběrem přiznala, že jsem ráno vypila malou skleničku obyčejné vody a nechtěli mi odběr udělat!! :evil:
Nakonec jsem je ukecala, že si vzal manžel kvůli tomu dovolenou (bydlíme jinde), ale dělali to dost neochotně a s tím, že výsledky můžou být zkreslené.
Tak nevím, jestli opravdu i voda zkresluje, nebo jen měli ten den moc práce :roll:

S druhým dotazem neporadím, ale pokud bych svému dr. nevěřila, šla bych jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
7.4.08 21:42

ahojky,
tak na cukrovku fakt na lačno…ani mezi těma odběrama se nesmíš napít (což je k nevydržení :roll: )

a ten druhý dotaz - svýmu gynekologovi bys měla věřit a pokud si ním nejsi jistá, tak ho radši změň…myslím si, že když ti v nemocnici zjistili, to, co zjistili, tak by to měl poznat i tvůj DR…( ten můj je zase přehnaně „akční“ 8) )

toť můj názor :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
7.4.08 22:24

Ahoj

ja jsem den predtim mohla jist asi do pul devate,pak jsem mohla celou noc pit a to i rano pred testem,sestra mi pak vzala krev,normalne jsem stale pila-ale jen cistou neperlivou vodu,pak jsem vypila tu sladarnu,dala si lok vody a pak dve hodky nic.

Druhy dotaz-ja mela take nizko polozenou placentu a rekli mi to ve spitale ve 12tt,ja o tom vubec nevedela a byla dost sokovana,tak jsem uhodila na sveho gyndare a ten mi rekl ze o tom samozdrejme vi ale nechtel me tim zneklidnovat,protoze v tom tydnu to je zbytecne.Nizko polozena placenta se s delohou vytahuje takze neni duvod panikarit.Pokud ale svemu dr neveris a nejsi si jista tak bych si s nim promluvila a nebo bych ho vymenila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
8.4.08 07:59

Ahojky,

tak na cukrovce jsem jeste nebyla, ale zase mam zkusenost s nizko polozenou placentou.
Ve 22. tt jsme zacala velice mirne spinit, takze jsem letela ke sve doktorce, ktera mi vaginalnim ultrazvukem (normalne uz ho davno nedela) zjistila nizko polozenou placentu, asi 3 cm nad hrdlem.
Ja v te dobe byla nemocna a mela sileny kasel a ten to pry zpusobil. 3 tydny klidu pomohly, deloha se roztahla a placenta zase vylezla.
Myslim, ze kdyz je nejaky problem se spinenim apod. tak se vaginalni UTZ dela, ale za normalnich okolnosti to neni potreba. Ale jinak me zadnyma hakama nevysetrovala.
Ale jak pisi holky, pokud svemu dr. neveris, tak je fakt nejvyssi cas ho zmenit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.4.08 09:47

Taky jsem byla na cukrovce a taky na lacno a to i pred peti lety, kdyz jsem cekala dceru. To jsem tam stravila skoro pul dne - ted to bylo nejake rychlejsi a navic predtim jsem musela vypit pul litru sladarny asi do 10 minut, ted mi to sestra nalila do hořkého černeho caje, takze chutnal jako citronovy a nebylo toho tolik, tak se to dalo v pohode vypit…Akorat po tech odberech jsem mela rozpichany ruce jako fetak… :roll:
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
5444
8.4.08 09:56

Hani a Tobě nabírali při cukru krev z žíly???? 8O Mě jenom píchali do prstu a do takovýho miniaturního brčka :( nabrali pidivzorek krve…takže mě píchali do prstu celkem 3 a pokaždý do jinýho, aby mě to jako kor nebolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
8.4.08 12:08

me taky brala sestra krev ze zily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
8.4.08 14:07

Já jsem byla na oGTT v nemocnici, ale vždycky jsem všude četla (i u nás na gyndě to tak fungovalo), že se na ten test chodí v 24tt - 28tt. I u nás v nemocnici, kde mi ho dělali, mě objednali na konkrétní týden (24tt, dřív ne). Musela jsem nalačno v 7 ráno do nemocnice, tam nabrali vzorek ze žíly - pak jsem vypila sladkou glukózovou břečku na ex, tam 3 hodiny čekala (pořád jsem nesměla jíst a pít) a nabrali druhý vzorek.

Ale moje kamarádka to měla trochu jinak - nemusela na odběry do nemocnice, přišla ráno ke své gyndr. nasnídaná (!) a sestra jí brala krev z žíly a byl to jen jeden odběr. Tak nevím, jak se ty testy na cukrovku mají.

Jinak nízko položená placenta je v tomto týdnu těhu normální - ona ani jinde než nízko být nemůže, protože děloha vysoko nesahá. Časem by se měla placenta vytáhnout nahoru (s růstem dělohy) a teprve později se pozná, jestli placenta bude opravdu nízko uložená nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
10.4.08 10:18

Ahoj, taky jsem byla ve 24 tt v 7 hodin ráno na lačno. Sestřička mi odebrala na lačno krev, potom mi dala vypít tu úžasně dobrou věc kterou jsem na ex naštěstí pít nemusela, sama sestřička uznala že na těhotenský lačný žaludek to není nic moc, takže jsem to tam pila po troškách. Pak mi za hodinku vzala krev a potom za hodinku ještě jednou. Prvních asi 30 minut jsem měla hroznou žízeň a žádnej hlad a pak jsem neměla vůbec žízeň a jenom hroznej hlad.

Hodně zdaru a pohodové těhotenství !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
11.4.08 12:48

no já byla na tom zátěžovém testu už v 16tt. ale měla jsem od začátku cukr v moči a podezření na těhu cukrovku, které se potvrdilo (holt geny zapracovaly :-) ) ale s dietkou se to dalo krásně zvládnout, ani jsem nepíchala inzulín. a teď když jsem přestala kojit tak jsem byla znova a všechno v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama