Odchod z VŠ

Anonymní
6.10.20 10:15

Odchod z VŠ

Dobrý den, jelikož mi nesedl obor na VŠ rozhodla jsem se odejít. Mohu z VŠ odejít kdykoliv? A co byste doporučili dělat poté, přijímají teď ještě někde?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14428
6.10.20 10:36

No vzhledem k tomu, že nejsi schopná si přečíst studijní řád, tak je docela dost dobře možné, že budeš mít problémy s jakýmkoliv studiem. vyššího typu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
6.10.20 11:01
@Anonymní píše:
Dobrý den, jelikož mi nesedl obor na VŠ rozhodla jsem se odejít. Mohu z VŠ odejít kdykoliv? A co byste doporučili dělat poté, přijímají teď ještě někde?

Tak tohle je dotaz, který mě fascinuje. Navštívit studijní a najít si na netu, zda a kam ještě přijímají a co by tě bavilo bys možná mohla zkusit zvládnout sama. Ale nevím, možná se najdou uživatelky, které bude bavit tě vyslýchat, co jsi studovala, co tě baví, co ne a pak půjdou prohledávat nějaké weby, aby ti poradily, jaký obor pro tebe bude nejvhodnější a jestli na něj ještě berou. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2577
6.10.20 13:22

Odejít samozřejmě můžeš kdykoliv. Zajdeš na studijní a dohodnes se na ukončení studia. Podepíšeš jim to a konec. Násilím tě tam nikdo držet nebude. Pak bych asi doporučila jít pracovat, protože si myslím že teď už tě nikde nepřijmou, když už škola začala a navíc třeba díky tomu dospěješ. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
6.10.20 16:28

Mezi základní dovednosti pro studia na VŠ patří schopnost vyhledávat informace a samostatnost. Doporučila bych ti tedy zaměřit se nejprve na získá i těchto dovedností, než se pustíš do dalšího VŠ studia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13943
6.10.20 16:32

Se na to raději vy*er a jdi makat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.10.20 05:41

Mela by jsi zvazit jestli proste neni lepsi se snazit a vysku proste udelat, kdyz uz jsi tam, protoze i kdyby te obor bavil a zajimal nebude studium nikdy lehke a to mi ver. Ja byla na vysnenem oboru a vyletela jsem po roce, protoze jsem proste na to nemela. Pozdeji muzes litovat ze jsi mela prilezitost a zahodila ji i kdyz ti obor zrovna nesedl. Urcite zalezi na narocnosti oboru, ale nevim co mas za obor, tak nemuzu posoudit. Ale mit titul a diplom proste je vzdy jen dobre pro tebe i kdyby jsi nemela praci v tom oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
7.10.20 07:11
@dreamis píše:
Ale mit titul a diplom proste je vzdy jen dobre pro tebe i kdyby jsi nemela praci v tom oboru.

Určitě, a čím větší to bude pseudoobor v praxi neuplatnitelný jako různé andragogiky, bohemistiky, komparatistiky, filozofie v kontextu humanitních věd, gender studies apod., tím líp, budoucí zaměstnavatel bude mít radost, že nic neumíš, ale hlavně, že máš titul. Jinak proč navrhovat někomu, aby za každou cenu dostudoval obor, který ho už od začátku nebaví? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.10.20 08:07
@Julča001 píše:
Určitě, a čím větší to bude pseudoobor v praxi neuplatnitelný jako různé andragogiky, bohemistiky, komparatistiky, filozofie v kontextu humanitních věd, gender studies apod., tím líp, budoucí zaměstnavatel bude mít radost, že nic neumíš, ale hlavně, že máš titul. Jinak proč navrhovat někomu, aby za každou cenu dostudoval obor, který ho už od začátku nebaví? :nevim:

Právě jsou zaměstnavatelé, kteří ocení, že člověk měl dostatečnou disciplínu na to tu vysokou školu udělat, ať už šlo o jakýkoli obor. Navíc po škole málokdo něco opravdu umí bez praxe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
7.10.20 08:27
@dreamis píše:
Právě jsou zaměstnavatelé, kteří ocení, že člověk měl dostatečnou disciplínu na to tu vysokou školu udělat, ať už šlo o jakýkoli obor. Navíc po škole málokdo něco opravdu umí bez praxe.

Nevím, jestli to platí i dnes, když už má VŠ každý druhý a udrží se na ní taky kdekdo, protože díky financování na hlavu je to v zájmu školy? Jasně, praxe je jedna věc, myslela jsem to tak, že třeba neví nic ani teoreticky, když jde pracovat do úplně jiného oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.20 23:03

@Julča001 Co to je za výblitek? Jak nic neumí? Ano, jsou obory, co jsou fakt hodně těžko uplatnitelné, ale třeba já mám taky titul z fildy a pokračuju dál a umím toho hodně. Hodně jsem se nadřela, ty 3 roky studia byly vážně těžké (takže humanitní obory nejsou vůbec dávačka pro ulejvače) a zvládla jsem je proto, že mě ten obor moc bavil.

Ale stálo to za to - teď umím výborně dva světové jazyky a věř mi, že často shání lidi s těmito dovednostmi a málokdo to umí. Navíc studium literatur vyžaduje spoustu psaní, za ty 3 roky zhruba 280 stran různých esejí, studií či článků, edy velmi kritické a logické uvažování, dávání věci do souvislostí a ačkoliv např. korporáty asi nehledají vyloženě filology (tedy i bohemisty, jak píšeš) výborný písemný projev má bohužel v této době také málokdo a to studium ti ho zaručí, stejně jako kritické uvažování, které je teď tak vzácné a často potřeba víc než dost.

Takže bych brzdila s těmito výroky. Každý nestuduje jen strojařinu nebo medicínu a je to taky velmi potřebné. Jaká by jinak byla úroveň ve společnosti? Každý vysokoškolák by uměl navrhnout budovu, opravit komplikovaný stroj či určit lék na konkrétní nemoc, ale nikdo by se už neuměl kriticky zamyslet nad věcmi a erudovaně je vyjádřit? Koho by zaměstnávala např. média? Tak úžasně uplatnitelné strojaře? Asi těžko. Jen tak mimochodem nedávno jsem četla článek, že například Microsoft hledá právě lidi s humanitním vzděláním, neboť si uvědomuje to, co píšu - tedy potřebnost lidí, kterým vš vypilovala i vystupování, přemýšlení v souvislostech, apod. a jejich nenahraditelnost lidmi, kteří umí „pouze“ technické záležitosti. Je potřeba jich všech.

• Citovat
  • Nahlásit
843
14.10.20 08:02
@Anonymní píše:
@Julča001 Co to je za výblitek? Jak nic neumí? Ano, jsou obory, co jsou fakt hodně těžko uplatnitelné, ale třeba já mám taky titul z fildy a pokračuju dál a umím toho hodně. Hodně jsem se nadřela, ty 3 roky studia byly vážně těžké (takže humanitní obory nejsou vůbec dávačka pro ulejvače) a zvládla jsem je proto, že mě ten obor moc bavil.

Ale stálo to za to - teď umím výborně dva světové jazyky a věř mi, že často shání lidi s těmito dovednostmi a málokdo to umí. Navíc studium literatur vyžaduje spoustu psaní, za ty 3 roky zhruba 280 stran různých esejí, studií či článků, edy velmi kritické a logické uvažování, dávání věci do souvislostí a ačkoliv např. korporáty asi nehledají vyloženě filology (tedy i bohemisty, jak píšeš) výborný písemný projev má bohužel v této době také málokdo a to studium ti ho zaručí, stejně jako kritické uvažování, které je teď tak vzácné a často potřeba víc než dost.

Takže bych brzdila s těmito výroky. Každý nestuduje jen strojařinu nebo medicínu a je to taky velmi potřebné. Jaká by jinak byla úroveň ve společnosti? Každý vysokoškolák by uměl navrhnout budovu, opravit komplikovaný stroj či určit lék na konkrétní nemoc, ale nikdo by se už neuměl kriticky zamyslet nad věcmi a erudovaně je vyjádřit? Koho by zaměstnávala např. média? Tak úžasně uplatnitelné strojaře? Asi těžko. Jen tak mimochodem nedávno jsem četla článek, že například Microsoft hledá právě lidi s humanitním vzděláním, neboť si uvědomuje to, co píšu - tedy potřebnost lidí, kterým vš vypilovala i vystupování, přemýšlení v souvislostech, apod. a jejich nenahraditelnost lidmi, kteří umí „pouze“ technické záležitosti. Je potřeba jich všech.

Nikde jsem nepsala, že humanitní obory nejsou potřeba, sama jsem jeden absolvovala. Říkám, že jak které. Touto větou jsi se mnou navíc sama souhlasila: „Ano, jsou obory, co jsou fakt hodně těžko uplatnitelné“. P. S.: Když máš tak vysokou komunikační úroveň, tu větu o výblitku sis mohla odpustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
14.10.20 12:27
@Anonymní píše:
Co to je za výblitek? Jak nic neumí? Ano, jsou obory, co jsou fakt hodně těžko uplatnitelné, ale třeba já mám taky titul z fildy a pokračuju dál a umím toho hodně. Hodně jsem se nadřela, ty 3 roky studia byly vážně těžké (takže humanitní obory nejsou vůbec dávačka pro ulejvače) a zvládla jsem je proto, že mě ten obor moc bavil.

Takže bych brzdila s těmito výroky. Každý nestuduje jen strojařinu nebo medicínu a je to taky velmi potřebné. Jaká by jinak byla úroveň ve společnosti? Každý vysokoškolák by uměl navrhnout budovu, opravit komplikovaný stroj či určit lék na konkrétní nemoc, ale nikdo by se už neuměl kriticky zamyslet nad věcmi a erudovaně je vyjádřit? Koho by zaměstnávala např. média? Tak úžasně uplatnitelné strojaře? Asi těžko. Jen tak mimochodem nedávno jsem četla článek, že například Microsoft hledá právě lidi s humanitním vzděláním, neboť si uvědomuje to, co píšu - tedy potřebnost lidí, kterým vš vypilovala i vystupování, přemýšlení v souvislostech, apod. a jejich nenahraditelnost lidmi, kteří umí „pouze“ technické záležitosti. Je potřeba jich všech.

Pokud neumí to, čím se hodlá později živit, je studium ztráta času.

Pokud z toho něco málo využije, třeba ty jazyky, opět je smysluplnější strávit čas jejich studiem a ne zbytečným balastem.
Literární schopnosti lze tříbit i na věcně zaměřených tématech, nejen samoúčelně pro ně samotné.

Pokud jde o ten Microsoft, není nutné hledat štěstí jen tam. V McDonald's, KFC a například i v Lidlu přijímají absolventy předmětných oborů také a jsou připraveni je naučit něco užitečného. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama