Odebrání štěňátka od feny

Anonymní
22.5.20 16:15

Odebrání štěňátka od feny

Dobrý den,
zanedlouho si pojedeme pro vysněné štěně. Je s papíry z dobré chovatelské stanice, u feny bude něco přes 8 týdnů, takže vše v pořádku, feně navíc 1 nebo 2 štěňátka zůstanou doma.

Jenže já, citlivá těhule, se toho předem hrozím. Na takové věci jsem byla cejťa vždy a teď je to extrémní. Vím, že je to přirozené a že to psi berou úplně jinak, ale já už úplně vidím, jak mi bude běžet hlavou, že naposledy pije od maminky, naposledy se vidí s maminkou, se sourozenci…no že půlku návštěvy zkrátka probrečím. :roll:

Jedeme pro něj přes půl republiky, takže utěšovat se tím, že se můžeme vídat, nejde.

Prosím, napište mi, jak to psi berou - asi to potřebuji slyšet ještě zvenčí. A nejlíp i to, jak si to tak nebrat sama.

Děkuji a prosím o anonym - počáteční těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14632
22.5.20 16:23

Většinou už té feně v osmi týdnech lezou na nervy a sama vám ho ráda dá, takže toho se neboj. 8) Spíš si ještě jednou promysli, jestli štěně a novorozeně zvládneš – aby vám z něho nevyrostl nezvladatelný nevychovanec… Pes potřebuje alespoň první rok, větší plemena i dva až tři, dost práce. Ale teď už si to asi nerozmyslíš, no… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 16:27

@Litta
Jsme zkušení pejskaři, máme mnohaleté zkušenosti i s touto rasou a na pejska budeme 4 - i mí rodiče, v tomto víme, do čeho jdeme. Ale děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
14632
22.5.20 16:30
@Anonymní píše:
@Litta
Jsme zkušení pejskaři, máme mnohaleté zkušenosti i s touto rasou a na pejska budeme 4 - i mí rodiče, v tomto víme, do čeho jdeme. Ale děkuji.

Tak super. :pankac: Přeji hodně radosti a dlouhých let s pejskem. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 16:34

@Litta
Děkujeme :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1356
22.5.20 16:35

Naše zkušenost - štěndo profňukalo cestu domů, to mi teda rvalo srdce a nejdradši bych se vrátila a vzala jí ještě brášku, ale doma už to bylo dobrý. Měla s sebou deku navoněnou maminkou a sourozenci a oblíbenou hračku :)

A teda myslim si, že v tý době už od mámy mlíko nepila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 16:40

@fíkofka
Jak daleko jste jeli? U nás to budou minimálně 3 hodiny, spíš víc, toho se také hrozím. Předchozí pejsky jsme měli z našich končin.

• Citovat
  • Nahlásit
14632
22.5.20 16:44
@Anonymní píše:
@fíkofka
Jak daleko jste jeli? U nás to budou minimálně 3 hodiny, spíš víc, toho se také hrozím. Předchozí pejsky jsme měli z našich končin.

My jeli vždycky daleko a jen jsme párkrát stavěli na čůrání, protažení, napití… A pohoda, zvládli v pohodě, buď koukali, nebo to prospali. ;) První teda první minuty trochu vyla, ale naštěstí ne celou cestu. :oops: Poslední si jednou blinkla, tak i na to si něco připrav. Té mi bylo líto hlavně po příjezdu domů. Dřepla si na chodbě a tvářila se smutně, že jestli už pojedeme zpátky. 8o Tak jsem jí ukázala byt a kde co bude mít a pak už si nevzpomněla. ;) :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
22.5.20 16:47

Klid ty poupě ;)
Naše fena před štěňaty utíkala, byla dokousana, s radostí se zasila do každé díry hlavně aby ty upíry neviděla. Nijak smutno ji nebylo ;)

No a naše štěně si ani nevšimlo, že je od maminy, ani jednou nezaknucel nic. Je to čivava, vydrápal se nám na matraci (zařizovali jsme byt) vzal místo v posteli a už jsme ho od nás nedostali ;) Nějaká mamina, pch.. zato když jsme mu brali kostičku, tak se ozval.

• Citovat
  • Nahlásit
181
22.5.20 16:53

Když jsem chovala štěňata, tak mi připadalo, že ta fena si s každým odcházejícím štěnětem oddychla. Z té role maminy se zase stávala psem, mazlení, vycházky, zábava a jenom její panička. Oni všichni se rozplývají nad štěňaty a ta fenka prostě žárlí. Teď, když jedu za cizími štěndy, vždy mám pro fenku pytlík piškotů a mazlím se především s ní, pak až se štěňaty. Rozhodně si nech dát nějaký hadr, na kterém je pach smečky a nejlépe krmení na dva dny na co je štěndo zvyklé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53936
22.5.20 16:55
@Anonymní píše:
Dobrý den,
zanedlouho si pojedeme pro vysněné štěně. Je s papíry z dobré chovatelské stanice, u feny bude něco přes 8 týdnů, takže vše v pořádku, feně navíc 1 nebo 2 štěňátka zůstanou doma.

Jenže já, citlivá těhule, se toho předem hrozím. Na takové věci jsem byla cejťa vždy a teď je to extrémní. Vím, že je to přirozené a že to psi berou úplně jinak, ale já už úplně vidím, jak mi bude běžet hlavou, že naposledy pije od maminky, naposledy se vidí s maminkou, se sourozenci…no že půlku návštěvy zkrátka probrečím. :roll:

Jedeme pro něj přes půl republiky, takže utěšovat se tím, že se můžeme vídat, nejde.

Prosím, napište mi, jak to psi berou - asi to potřebuji slyšet ještě zvenčí. A nejlíp i to, jak si to tak nebrat sama.

Děkuji a prosím o anonym - počáteční těhotenství.

Hlavně klid, sice od feny pijí ale hlavně žerou už své krmivo. My když nejmladší dovezli tak u fen co máme doma taky hledala že by se napila. V tomhle týdnu už ta fena je spíš ráda že se jich zbaví :mrgreen:. je to tak zařízené že ta fena ví že už jí tolik nepotřebují ;) když jsme tam byla tak fena chvilku u nich byla, dělala mezi nimi pořádek a pak si šla lehnout úplně jinam :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6612
22.5.20 16:58

Naše fenka po svých štěňátkach netruchlila, měla jich 5 a neodešla všechna najednou, ale postupně během 14,takze ji to asi nedošlo.. Jedno z těch štěňátek, holčička dva tři dny knucela a tesknila, že z toho byly nový majitele nešťastní.. Jinak my když jsme si brali štěňátko od chovatele, tak se jim nestyskalo vůbec :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1356
22.5.20 17:36
@Anonymní píše:
@fíkofka

Asi 2 hodiny :) jinak my se schazime jednou za rok cela rodinka a sourozence ma po cele republice. Je to takový hezký zvyk :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7583
22.5.20 17:48

Můj pes byl taky v pohodě. Chovatelka nám dala s sebou deku s matčiným pachem, tak to pak měl doma v pelechu. Spíš než pes ten jeho odchod brala hůř chovatelka. :lol: Říkala, že kdyby můj pes byl fena, tak si ho nechá. Je modrej, což je u našeho plemene málo častá barva.

Zakladatelko, jaký plemeno budete mít? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10920
22.5.20 18:40

Když si ho budete brát tak už od maminky fakt pít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat