Kastrace kočky - po operaci

41
20.5.20 19:25

Kastrace kočky - po operaci

Zdravím, dneska jsme nechali vykastrovat naší kočku a od té doby co jsme si ji dovezli domů, tak neposedí a musí pořád chodit, běhá tu jak splašená, chce skákat po všem možném ( samozřejmě se potácí a když chce skočit tak padá atd.) Snažím se ji hlídat, ale když musím na wc nebo něco dělat, tak jî nemůžu mít pořád na očích a navíc máme schody do patra a po nich chce taky běhat.

Máte nějaké rady jak ji hodit do klidu, ať se ji s ránou něco nestane?

Děkuji moc za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3095
20.5.20 19:30

Zavrela bych ji v nejake mistnosti s jidlem a vodou a jen bych ji jednou za cas vzala na zachod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
20.5.20 19:33

Vždy jsem kocku/kocoura nechala do probuzení v přepravce. Pod ní starý ručník nebo přebalovací podložku. Vodu jsem dávala jen pod dozorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
20.5.20 19:36
@Kačí86 píše:
Vždy jsem kocku/kocoura nechala do probuzení v přepravce. Pod ní starý ručník nebo přebalovací podložku. Vodu jsem dávala jen pod dozorem.

Jak jsme si pro ní přijeli, tak už byla probuzená a jak jsme ji vytáhli z přepravky tak začala lumpačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
20.5.20 19:42

Asi jsem to blbe napsala. Taky byli vzhůru, ale motali se a byli sobě nebezpeční. Skákali a tak. Nechala jsem je zavřené dokud nebyli úplně probrané z narkózy a chovali se normálně, asi až druhý den. Jen občas voda a WC. Jídlo moc nechtěli a mohli i zvracet. Ještě veterinář radil přehodit přes bednu deku či ručník, aby měli teplo a přítmí. Oni jsou zpitomělí z narkózy a hledaji, kam by si zalezli do bezpečí. Vyzkoušeno cca na deseti kočkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
20.5.20 19:59

@Kačí86

Teď jsem ji zkusila vrátit do přepravky a šíleně tam vyvádí, šije s sebou, mňouká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
20.5.20 20:05

@D3n1s4 Ona se uklidní.
Nevšímat si ji, ona za chvilku lehne a usne, vyspí se z toho. Takhle to aspoň bylo u všech mých třech koček. Do přepravky jí dát jen ručník, aby byla v teple a podložku, kdyby čůrala.
Vodu bych ji dala nejdříve až kolem půlnoci, žrádlo až zítra ráno. Mohlo by se taky stát, že by ze zbytkové narkozy zvracela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
20.5.20 20:32

Naše taky vyváděli, když nás slyšeli. Prostě to chce vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
11.11.20 21:20

Zkuste jí dám nějakou dobrotu, odměnu, salámek, kapsičku, zkuste jestli bude mít chuť, jestli ji to uklidní, u nás to pomohlo, prostě věděla, že se nic nezměnilo a je vše v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 08:25

Klidový réžim po kastraci

Zdravím, jak dlouho jste měli kočku zavřenou v nějaké místnosti popř. přepravce aby neskotačila na kočičí strom… nábytek?
Já jí mám zavřenou v prázdné místnosti už druhý den a dneska jsem ji na chvilku pustila za námi do obýváku, ale už se snažila skákat všude možně, tak jsem ji znovu zavřela pro jistotu.

• Citovat
  • Nahlásit
622
21.4.21 08:35

Mě řekl doktor jenom že mám dát pryč ten strom (šel nám až ke stropu) ale ona byla u nás, by určitě i strašně mňoukala kdyby tam musela být sama :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76348
21.4.21 08:38

Mám kočky polovenkovní a ihned po přivezení jsem je normálně vypustila a pokud chtěly, tak couraly ven - a to chtěly, neb doma neměly tou dobou ani záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4487
21.4.21 09:17
@Anonymní píše:
Zdravím, jak dlouho jste měli kočku zavřenou v nějaké místnosti popř. přepravce aby neskotačila na kočičí strom… nábytek?
Já jí mám zavřenou v prázdné místnosti už druhý den a dneska jsem ji na chvilku pustila za námi do obýváku, ale už se snažila skákat všude možně, tak jsem ji znovu zavřela pro jistotu.

Přístup ke škrabadlu jsem bránila jenom ten první den, kdy se kočky motaly po narkóze. Potom už ne. On jim ten skok ty stehy nepotrhá, netrápila bych ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat