Pes neumí základní pokyny

43
17.5.20 19:43

Prosím o radu (téma pes)

Ahoj trápí mě dost situace která je u nás doma se psem. Máme skoro 6.letou fenku anglického bulteria. Ten pes neumí základní pokyny jakože cviky. (Sedni, stůl..) občas ho vykoupeme, novou vodu dáváme denně dostává denně dostatečně najíst, ale nikdo ho nevenčí a nikdo se mu nevěnuje.. Rodice ji nadávají.. Fenka si i ubližuje (schválně dře hlavu a nohy o kameny atd…). Teď otázky..
Jak často se má koupat pes?
Mám sním začít na procházky tedy já sama?
Mám se mu sama věnovat?
Jak se mu mám věnovat?
Kolik času denně pes potřebuje?
Jak dlouhé procházky?
Mají se tutomu psovi stříhat drápy?
Když má něco červeno v očích mám jí to vykapat?

Děkuji za každou odpověď :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13025
17.5.20 20:01

Ach jo. Tvoji rodiče by zasloužili naliskat za to, že si vezmou domů psa, který potřebuje dost péče a práce a pak ho ignorují.

Ano - bulíci mají sklon k zánětům očí a když je má zarudlé, tak tam chceš kapat ophtalmoseptonex a když to nezabere, tak potřebuje veterináře.

Koupat nepotřebuje, naopak časté mu může dost škodit co se týče zdravé kůže a srsti. Když mu myjete tlapky, tak to pak chce mazat třeba měsíčkovou mastí.

Ven naopak potřebuje dost často a potřebuje hodně pohybu a pevné vedení. Ty sama s ním chodit můžeš pokud ho udržíš na vodítku a pokud není agresivní vůči jiným psům a nebo lidem. Minimum jsou 3 procházky denně a to alespoń na 30 minut.

hele - najdi si někde ve vašem okolí nějaký psí cvičák, napiš jim a nech si s tím konkrétně poradit a pomoci od nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
17.5.20 20:01

Spíš si myslím, že ji něco svědí, proto se odírá. Může mít alergie ( pyl, druh masa, psí šampon ). Já osobně psy nekoupu. Mám dva a v bytě. A když potřebují umýt tak jen vodou. A to se stane málo kdy. Jinak na co jste si pořídili psa, když se mu nikdo nevěnuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
17.5.20 20:08

Pes se koupe dle potřeby - pokud je špinavý a idealně velmi málo (Mám bíglici a pokud se nevyválí v hovně, tak ji koupeme jen ma Vánoce a když přijdeme domů z procházky, tak otíráme packy ručníkem)

Napíšu ti, jak to děláme my. Vodu má k dispozici stále a všude - na zahradě i vevnitř, krmení dostává dvakrat denně. Ven chodíme každý den minimálně na hodinu aktivní chůze. Na prochajdě různě blbneme, trénujeme přivolání, aport, přetahování…)
Ze zakladů by měl pes umět jít na svoje místo, sedni, zůstaň a přivolání. K tréninku potřebuješ pamlsky nebo oblíbenou hračku. Pejsek je ale uz starsi a tak to muze chvilku trvat.
Drápky se střihají podle potřeby - některý pes si je zbrousí a jiný ne. My stříháme každé cca 3 týdny a jezdíme na veterinu.
S tím sebeubližováním - může to být nuda a nebo může mít nějaké parazity, alergie
Jednou za 3 měsíce odcervujeme (dokud jsme nemeli dite, odcervovali jsme jednou za pul roku)
Dal pes potrebuje byt ockovany podle zakona proti vztekline, hodne majitelu ale ockuje i navic.
Doporucuju ti zajet se psem v prvni rade na veterinu - zkontrolovat ockovani, odcerveni, celkove prohlednout, vyresis tim vice veci najednou vcetne tech oci a drapku.

Příspěvek upraven 17.05.20 v 20:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 20:08

Nezlob se, ale proč jste si psa pořizovali? Nevím jestli ji máte od štěněte nebo staršího… Ale to jste si neuvědomili dřív, že pes potřebuje určitou pozornost a péči? To vám jako čůrá a kaká doma v 6ti letech?
Pes se venčí cca 3× denně, hraješ si s ním v podobě sportů, přetahování apod. Ale to je snad samozřejmé. Koupeš podle potřeby a počasí. Já své psy koupu cca 1× za měsíc. Pokud budeš učit správně povely, tak se je velice rychle naučí. Pokud ji rodiče nadavaji, tak je to spatne. A možná je i proto ta fenka ve stresu. Nemůžou ji nadávat za neco, co ji vlastně sami nenaucili… měli by se spíš zamyslet nad tím, co dělají špatně oni. Pes je jinak rád i za tvou přítomnost a pohlazení. Nepotřebuje ke štěstí moc. Děsí mě otázky jestli se pes má venčit a stříhat mu drápy… To je snad samozřejmé. Lepší bude s drápky a s očima jít k veterináři.

• Nahlásit
  • Citovat
43
17.5.20 20:10
@fíkofka píše:
Pes se koupe dle potřeby - pokud je špinavý a idealně velmi málo (Mám bíglici a pokud se nevyválí v hovně, tak ji koupeme jen ma Vánoce a když přijdeme domů z procházky, tak otíráme packy ručníkem)

Napíšu ti, jak to děláme my. Vodu má k dispozici stále a všude - na zahradě i vevnitř, krmení dostává dvakrat denně. Ven chodíme každý den minimálně na hodinu aktivní chůze. Na prochajdě různě blbneme, trénujeme přivolání, aport, přetahování…)
Ze zakladů by měl pes umět jít na svoje místo, sedni, zůstaň a přivolání. K tréninku potřebuješ pamlsky nebo oblíbenou hračku. Pejsek je ale uz starsi a tak to muze chvilku trvat.
Drápky se střihají podle potřeby - některý pes si je zbrousí a jiný ne. My stříháme každé cca 3 týdny a jezdíme na veterinu.
S tím sebeubližováním - může to být nuda a nebo může mít nějaké parazity, alergie
Jednou za 3 měsíce odcervujeme (dokud jsme nemeli dite, odcervovali jsme jednou za pul roku)
Dal pes potrebuje byt ockovany podle zakona proti vztekline, hodne majitelu ale ockuje i navic.
Doporucuju ti zajet se psem v prvni rade na veterinu - zkontrolovat ockovani, odcerveni, celkove prohlednout, vyresis tim vice veci najednou vcetne tech oci a drapku.

Příspěvek upraven 17.05.20 v 20:10

Na očkování pravidelně chodí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23398
17.5.20 20:16

Koupat se pes nepotřebuje, pokud není problém. Naše se koupe v létě v rybníku a doma tak jednou za rok a nebo jen osprchnout, když přijde z venku od bláta.
Pokud psa zvládneš, tak jedině dobře chodit s ní ven a začít jí něco učit. Uvidíš jak si jí tím získáš a bude tě milovat. Dobré navštívit cvičák, kde ti poradí co a jak. Procházky dle toho co zvládneš, pes to zvládne určitě taky. Vhodné je aspoň hodina denně.
Drápky pokud nejsou přerostlé není třeba stříhat.
Pokud má červeno v očích dojít na veterinu a řídit se jejich radou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3415
17.5.20 20:44

Svýho psa koupu tak dvakrát ročně, případně pokud se vyválí někde v hovňousovi. Drápy taky dvakrát ročně, když chodí k paní na trimování. Co se těch očí týče - zeptala bych se radši veterináře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.20 21:35

A taky to očkování musí mít v pet passu a být čipován a mít to v něm označené. Jinak je celé očkování neplatné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
17.5.20 21:36
@MáškaMarie33 píše:
A taky to očkování musí mít v pet passu a být čipován a mít to v něm označené. Jinak je celé očkování neplatné ;)

To všechno máme :srdce: :) na očkování naštěstí pravidelně chodí :palec: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
17.5.20 21:41
@Katuska28 píše:
Ahoj trápí mě dost situace která je u nás doma se psem. Máme skoro 6.letou fenku anglického bulteria. Ten pes neumí základní pokyny jakože cviky. (Sedni, stůl..) občas ho vykoupeme, novou vodu dáváme denně dostává denně dostatečně najíst, ale nikdo ho nevenčí a nikdo se mu nevěnuje.. Rodice ji nadávají.. Fenka si i ubližuje (schválně dře hlavu a nohy o kameny atd…). Teď otázky..
Jak často se má koupat pes?
Mám sním začít na procházky tedy já sama?
Mám se mu sama věnovat?
Jak se mu mám věnovat?
Kolik času denně pes potřebuje?
Jak dlouhé procházky?
Mají se tutomu psovi stříhat drápy?
Když má něco červeno v očích mám jí to vykapat?Děkuji za každou odpověď :srdce:

Pejska máte 6 let nebo teď krátce? A proč jí nevenčíš ty? Pokud jí udržíš na vodítku a nenapadá psy, tak s ní přeci můžeš chodit… Cvičit povely můžeš začít i doma na pamlsky, nejlíp by ti poradili na cvičáku nebo si zkusit najít nějaké videa na YouTube.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
17.5.20 21:43

Jinak drápy nestřihám vůbec, ale je to tím že naši psi chodí často ven, tak si je sami obrousí chůzí. My máme psi venku a koupou se jen v létě v řece. Když jsem měla psa domácího, koupal se max. 1× do roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
17.5.20 21:45

@Katuska28 je mi smutno, když to čtu… Ale oceňuji, že s tím chceš něco dělat. Určitě s ní choď hodně ven (já chodila asi 10 km) a trénuj základní povely, případně choď na cvičák, já dostala asi v 11 letech zanedbaného německého ovčáka z útulku a za měsíc se z bázlivého psa stalo veselé zvíře a poslouchal, ani nevím, jak jsem toho docílila, ale čím víc času jsme spolu trávili, tím to bylo lepší, jde o to vytvořit si pouto a pes musí získat jistotu, že Ty jakožto pán máš kontrolu nad situací, ať se děje cokoliv a může se na Tebe spolehnout… Když se Ti to povede, nenajdeš na světě věrnějšího přítele. :srdce: :kytka:
A asi budeš potřebovat silnou vůli a pevné nervy ze začátku, ale pokud opravdu chceš, tu nevinnou duši zachráníš. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
17.5.20 21:51
@PatricieX píše:
Pejska máte 6 let nebo teď krátce? A proč jí nevenčíš ty? Pokud jí udržíš na vodítku a nenapadá psy, tak s ní přeci můžeš chodit… Cvičit povely můžeš začít i doma na pamlsky, nejlíp by ti poradili na cvičáku nebo si zkusit najít nějaké videa na YouTube.

Ahoj ano máme ho od štěněte. To ještě bylo dobré dá se říct že jsme se mu věnovali. Tak hodně štěká na ostatní psi a věřím tomu že by šel po nich a na vodítku bych ho, ale udržela a myslím si že se takhle chová, kvůli rase a taky kvůli tomu že na ostatní psi není vůbec zvyklí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
17.5.20 21:53
@AlinaJ píše:
@Katuska28 je mi smutno, když to čtu… Ale oceňuji, že s tím chceš něco dělat. Určitě s ní choď hodně ven (já chodila asi 10 km) a trénuj základní povely, případně choď na cvičák, já dostala asi v 11 letech zanedbaného německého ovčáka z útulku a za měsíc se z bázlivého psa stalo veselé zvíře a poslouchal, ani nevím, jak jsem toho docílila, ale čím víc času jsme spolu trávili, tím to bylo lepší, jde o to vytvořit si pouto a pes musí získat jistotu, že Ty jakožto pán máš kontrolu nad situací, ať se děje cokoliv a může se na Tebe spolehnout… Když se Ti to povede, nenajdeš na světě věrnějšího přítele. :srdce: :kytka:
A asi budeš potřebovat silnou vůli a pevné nervy ze začátku, ale pokud opravdu chceš, tu nevinnou duši zachráníš. :palec:

Budu na tom pracovat 24/7 hned zítra jdeme na procházku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama