Zkušenosti se psem bišonkem?

4
18.5.20 23:50

Zkušenosti se psem bišonkem?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s bišonkem? Předem děkuji za odpovědi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
106
19.5.20 00:45

Z pohledu nemajitele tohohle plemena, ale jineho, je to maly ustekany hajzlik. Ma ho u nas pulka sidliste. Je to jak jorksir. Tihle maly psi jsou sileni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3892
19.5.20 01:33

Já měla boloňáka. Nedej na řeči typu že je to gaučák. Ani omylem. Je to třeštiprdlo a je nutné ho utahat dlouhými procházkami.

@Dha14 nesouhlasím s tím. Nemůžeš na psa házet neschopnost jeho majitele. Já měla boloňáka a fenka byla vycepovaná. Poslouchala. Prostě paničky si pejsánka pořídily místo dítěte a jako k dítěti se k němu chovají. A pak udělají z veselého psa neurotické štěkadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14689
19.5.20 02:00

Kdybych chtěla psa téhle velikosti, tak tibetského španěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
19.5.20 03:56

Prvního jsme pořídili před 12 lety, kluka, srazilo ho auto. Potom jak umřel tak se koupila fenka. Teď mají mi. rodice 3 fenky bisonka, 12,10 a 8 let. Sice je to maly pejsek, ale i on potřebuje aktivitu, procházky, občas vyběhat. Náročná je péče o srst, kdy se musí pravidelně česat a také nechat ostříhat. Je pravda, že bisonci nelínají. Jsou jak pro rodiny, kde jsou děti, tak pro starší lidi. Hrozně rádi se vítají. Je pravda, že někdy dost stékají. Kdyby jsi chtěla další informace napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13291
19.5.20 05:36

Fajn pes, když se vychová. Co havansky psík? To jsou pohodari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
19.5.20 05:52

Kolegyně z práce má už druhou fenku, podle toho, co vypráví, tak je to milé, láskyplné, společenské plemeno, děsný mazel :srdce: A který pes neštěká, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5479
19.5.20 06:00
@Betty MacDonald píše:
Kolegyně z práce má už druhou fenku, podle toho, co vypráví, tak je to milé, láskyplné, společenské plemeno, děsný mazel :srdce: A který pes neštěká, že?

Treba Akity, nestekaji vubec, yorkove jsou na sidlisti desny stekaji v jednom kuse, radost pro ty co psa nemaji a nechteji..a po.cany schody a smradlavy vytah je letni nonus od sidlistn. coklu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
19.5.20 06:06

@lilith1 Všechno je to o výchově :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
19.5.20 06:20

Tak za mě je to super plemeno. Sice máme boloňáka, ale to je skoro to samé. Strašný mazel, hodně spí a potřebuje hodně odpočinku, ale zase na druhou stranu potřebuje každý den dlouhou vycházku, aby se vyblbnul. Je na něm vidět, jak se na vycházku těší, chodíme s ním vždycky k večeru a jak se blíží ten čas, tak začne být netrpělivý :D Je pravda, že dost štěká, hlavně když přijdeme domů, tak nás vítá i pět minut, než se uklidní. Ale to štěká z radosti, že nás vidí :lol: Má rád lidi a přes den nevyžaduje žádnou pozornost, takže o něm ani nevíme. A neměnila bych ho za nic na světě :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10803
19.5.20 06:42

Mám mirnou alergii na psí srst. Psa máme doma i na zahradě a v pohodě. Ale jakmile jsme byli u rodičů myho ex co měli bisonka tak jsem se mohla ukychat i když byl čerstvě vykoupany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
19.5.20 07:17
@Modesta píše:
Já měla boloňáka. Nedej na řeči typu že je to gaučák. Ani omylem. Je to třeštiprdlo a je nutné ho utahat dlouhými procházkami.@Dha14 nesouhlasím s tím. Nemůžeš na psa házet neschopnost jeho majitele. Já měla boloňáka a fenka byla vycepovaná. Poslouchala. Prostě paničky si pejsánka pořídily místo dítěte a jako k dítěti se k němu chovají. A pak udělají z veselého psa neurotické štěkadlo.

No jo, priznavam, ze mam proste spatne zkusenosti, tak soudim.. mas pravdu, ale ja vetsinu lidi hazim do jednoho pytle, bohuzel :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8813
19.5.20 07:24
@Dha14 píše:
No jo, priznavam, ze mam proste spatne zkusenosti, tak soudim.. mas pravdu, ale ja vetsinu lidi hazim do jednoho pytle, bohuzel :roll:

U nás je to úplně to samo :roll: Co tenhle malej bílej smeták, to uštěkanej a hysterickej pes :roll:
Už si o nich začínám myslet, že je to nevychovatelný plemeno.
Ani vzhled toho psa se mi nelíbí. Ale je fakt, že jsem asi ještě neviděla typického zástupce plemene s PP… Všechno jsou to křížení vořeši…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
19.5.20 07:44

@Joanaa Ono hrozně závisí co s tím psem udělá majitel. Znám několik bišonků ze sídliště, jsou to nevychovaní zlí psi, které by člověk nejraději nakopl, protože pořád ječí a vyjíždí po kotnících. Potom znám několik bišonků, co u nás na cvičáku běhají agility, nebo dělají obedience a to jsou super malí psíci s veselou povahou co se kamarádí s většinou lidí i psů. Ano, jsou hlučnější než jiná plemena, jedna fenka běhá tréninkové parkury s tenisákem v tlamě, přes který štěká. Ale doma, kde není to vzrušení prý štěká jen když je objektivní důvod, tj. když někdo přichází nebo se za oknem zjeví pták.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3892
19.5.20 09:05
@Dha14 píše:
No jo, priznavam, ze mam proste spatne zkusenosti, tak soudim.. mas pravdu, ale ja vetsinu lidi hazim do jednoho pytle, bohuzel :roll:

Já to taky dělám. Čert mě může vzít, když nějaká ženská vypustí štěkadlo vedle hřiště, protože okamžitě vystartuje po mých dětech. I třeba ve hře, ale to ty děti neví. Takže třeba nejstarší syn se psů strašlivě bojí. Ale nedávám za to vinu psovi, ale paničkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat