Rybička se cpe za filtraci

Anonymní
21.5.20 20:25

Nevím co s rybou akvarijní

Ahoj holky,
Mám 4 zavojnatky. Jedna je od nich odlišná a říkám jí sebevrah. Miniaturní skulina za filtraci a ona se tam vždy nacpe.. ať dám filtraci kamkoliv. Ostatní ryby ne. Jde o to že pořád leží na dně a občas se preplazi někam jinam ale spíš se schováva. Kolikrát jsem ji v tom 40l akváriu ani nemohla najít a už jsem si říkala, že snad sama zmizela :(. Jiný ryby jsou normální. Je mi líto ji spláchnout do záchodu. Ale trvá už to pár dní a nechci aby se trápila… Podle mě, se jí prostě asi něco stalo s ploutví..mi když to není vidět.
Co sní teď? Jsou to dcery(5let) „miláčci“… Má je i pojmenované.
Prosím anonym. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24408
21.5.20 20:33

Udelej k ni hranolky a mas vecu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
21.5.20 20:35

Ne :mrgreen:,ja nevim, nic bych nedelala :nevim:.Pokud se zasprcne, tak odsprcni a dej se vule bozi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
21.5.20 20:36

Mít 4 závojnatky ve 40l akváriu, je dost velký týrání. Splachování ryby do záchodu není humánní utracení, takže buď ji utrať rychle a milosrdně, protože je nemocná nebo ji nech svému osudu. Ale spláchnout živou rybu do záchodu… :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8376
21.5.20 20:39

Popravdě, nechala bych ji svému osudu. Buď se z toho dostane a nebo umře. Spíš bych zkontroloval Ph vody atp. Prodávají se i různé přípravky na úpravu vody při nemoci. Aby nezačaly i ty další. To, že neplave, nemusí být nutně něco s ploutví. Může být nemocná, prostě slabý kus :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
21.5.20 20:54

No, mít 4 zavojnatky ve 40l je opravdu dost. I když asi můžeme být rádi, že nejsou v kouli… Zavojnatka potřebuje alespoň 100l jeden kus. Taky jsou to dost prasátka, takže určitě to chce pravidelně sledovat hodnoty vody. Pokud se Vám zdá ryba ve špatném stavu, ze kterého už není návratu, existují lepší způsoby úmrtí, než ji splachnout. Např. zalít mineralkou, dát do mrazáku nebo ji prostě o něco zabít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
21.5.20 20:59
@AlenaSu
@AlenaSu píše:
No, mít 4 zavojnatky ve 40l je opravdu dost. I když asi můžeme být rádi, že nejsou v kouli… Zavojnatka potřebuje alespoň 100l jeden kus. Taky jsou to dost prasátka, takže určitě to chce pravidelně sledovat hodnoty vody. Pokud se Vám zdá ryba ve špatném stavu, ze kterého už není návratu, existují lepší způsoby úmrtí, než ji splachnout. Např. zalít mineralkou, dát do mrazáku nebo ji prostě o něco zabít.

Zalít mineralkou nebo ji nechat zmrazit? To snad radši už klasicky, jak se to s rybami běžné dělá.
Pro zakladatelku: Jaké máte pH vody?
Možná má stres z malého prostoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
21.5.20 21:03
@AlenaSu píše:
No, mít 4 zavojnatky ve 40l je opravdu dost. I když asi můžeme být rádi, že nejsou v kouli… Zavojnatka potřebuje alespoň 100l jeden kus. Taky jsou to dost prasátka, takže určitě to chce pravidelně sledovat hodnoty vody. Pokud se Vám zdá ryba ve špatném stavu, ze kterého už není návratu, existují lepší způsoby úmrtí, než ji splachnout. Např. zalít mineralkou, dát do mrazáku nebo ji prostě o něco zabít.

Mineralka? Mrazak? Eee? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
21.5.20 21:04
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
21.5.20 21:07
@wildcherry píše:
Mineralka? Mrazak? Eee? :mrgreen:

To vis, lepsi zpusoby :mrgreen: :zed: Lidi jsou fakt zvraceny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
21.5.20 21:11
@Safrik píše:
To vis, lepsi zpusoby :mrgreen: :zed: Lidi jsou fakt zvraceny..

No ja cumim.Uz i to splachnuti mi prijde lito, ale toto? Jako i ta predstava, ze s ni je*nu o zem jako :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 21:12

Holky jako fakt to akvárko je malé? Tyhle jsou mimina. Jsou prťavé. Máme je cca 3mes z PetCentera. :nevim:. Chci dát větší ale zatím moc velké nejsou. Cca 4cm i s ploutví samozřejmě. PH kontroluji a filtr čistím každý týden. Mám i pripravky speciálně pro tyto ryby do vody. Dávkuji tak jak mám. Spíš bych se přikláněla k tomu, že si ublížila.

• Nahlásit
  • Citovat
3035
21.5.20 21:13

@wildcherry Co o zem, vsadim se ze ta s nima praskne klidne o kuchynskou linku, nebo sporak kdyz ji prijde normalni mrazit je za ziva. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3429
21.5.20 21:15
@wildcherry píše:
No ja cumim.Uz i to splachnuti mi prijde lito, ale toto? Jako i ta predstava, ze s ni je*nu o zem jako :jazyk:

Spláchnutí je celkem milosrdný… Při troše štěstí rybka doplave až do moře a tam se její zdravotní stav může zlepšit… :nevim: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
21.5.20 21:17
@Safrik píše:
@wildcherry Co o zem, vsadim se ze ta s nima praskne klidne o kuchynskou linku, nebo sporak kdyz ji prijde normalni mrazit je za ziva. :poblion:

Treba jak se spagetou, ze :lol:…Hele, porad je to zivej tvor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama