Odměna na placené stáži

Anonymní
26.5.18 08:15

odměna na placené stáži

Ahoj, vím, že je to stejně blbá otázka jako třeba zeptat se na plat v marketingu, že se to může velmi lišit ;) ale přesto doufám, že někdo přispěje něčím relevantním, co mi dá alespoň rámcovou představu.
Takže:
Nemáte prosím někdo zkušenost s placenou stáží? Jaká se dá čekat odměna, když je to primárně koncipované pro studenty posledního ročníku jako půlúvazek na DPČ smlouvu na 1 rok?
Jde o specializovaný IT obor, takže práce s počítačem a jedná se o velkou firmu (zaměstnavatele).
Je to jen obecný popis, prostě pro ilustraci, že nemám na mysli třeba stáž ve výrobě u pásu pro studenty učňovských oborů ;-)

Moc děkuji, kdo má něco k tématu :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80
26.5.18 09:18

A místo je Praha? Řekl bych mezi 100-150 Kč. Na stáži obvykle nebývá nějaké super finanční ohodnocení, ale poté zase, když se osvědčíš, tak ti hned nabídnou místo. Moc nechápu, k čemu ti bude, když ti tady lidé budou psát nějaké odhady. Potřebuješ nějakou minimální částku? Chceš si vydělat co nejvíce a rozhoduješ se mezi stáží a klasickou brigádou? Co tam prostě jít na pohovor a uvidíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7464
26.5.18 10:20

Ve velke IT firme jsme davali podle oddeleni a sefa 100 - 150,– (obcas). Nicmene to byla z nouze cnost a vsichni byli otraveni, ze se plati za neco, o co by se vsichni meli uchazet zadarmo. Smlouvy se pak vybranym nabizely, ale krome schopnosti se posuzovalo i jestli ten clovek dlouhodobe zustane nebo jestli bude co dva mesice zadat zvyseni platu a po roce odejde kvuli penezum ke konkurenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7715
26.5.18 10:28

Ahoj, tohle se strašlivě liší firma od firmy. Jsou experti, co požadují plně kvalifikovanou práci zadarmo, protože vám přece nabízí praxi. Seriózní firma platí. Mám několik kamarádů na IT stáži a tam se platí úplně stejné sumy jako za full time. Ale teda všechno zahraničí. Jen k těm sumám co už tu padly… 100Kč čistého mi přijde strašlivě málo, tolik jsem před X lety brala na brigádě :nevim: neumím si představit, že při dnešní situaci na trhu by za takovou částku dělal někdo s IT vzděláním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5628
26.5.18 10:34
@tulipán píše:
Ve velke IT firme jsme davali podle oddeleni a sefa 100 - 150,– (obcas). Nicmene to byla z nouze cnost a vsichni byli otraveni, ze se plati za neco, o co by se vsichni meli uchazet zadarmo. Smlouvy se pak vybranym nabizely, ale krome schopnosti se posuzovalo i jestli ten clovek dlouhodobe zustane nebo jestli bude co dva mesice zadat zvyseni platu a po roce odejde kvuli penezum ke konkurenci.

Stáže zadarmo mi přijdou příšerné. Ten člověk tam třeba dělá v podstatě půl úvazek a má tam být zadarmo? Hlavně že pak všude člověk čte, jak se má student na VŠ ideálně živit sám, ale jak to má stážista dělat, když je buď ve škole, píše diplomku nebo je na stáži :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5628
26.5.18 10:36

@Lalelale 100 na hodinu platí brigádníkům supermarkety a sklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
26.5.18 10:52

V Praze jsem na brigade mela 175 Kc za hodinu. Obecne bych rekla 150 - 200 Kc za hodinu, v IT oboru mozna az 250 Kc, nemam takovou predstavu. Vse v hrubem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7464
26.5.18 11:10
@Wani píše:
Stáže zadarmo mi přijdou příšerné. Ten člověk tam třeba dělá v podstatě půl úvazek a má tam být zadarmo? Hlavně že pak všude člověk čte, jak se má student na VŠ ideálně živit sám, ale jak to má stážista dělat, když je buď ve škole, píše diplomku nebo je na stáži :think:

V podstate pul uvazek dela, ale uprimne receno, dela praci, kterou neumi, u IT je to pravidlo. Ten clovek ma zaklad a nadani, ale 100% samostatny clen tymu to neni. Ja jsem vysokoskolak, ktery studoval a pracoval na plny uvazek. Jde to, na ukor ostatnich aktivit a odpocinku. Ale mamahotel, denni studium a placena staz je urcite snazsi a pohodlnejsi cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5628
26.5.18 11:13
@tulipán píše:
V podstate pul uvazek dela, ale uprimne receno, dela praci, kterou neumi, u IT je to pravidlo. Ten clovek ma zaklad a nadani, ale 100% samostatny clen tymu to neni. Ja jsem vysokoskolak, ktery studoval a pracoval na plny uvazek. Jde to, na ukor ostatnich aktivit a odpocinku. Ale mamahotel, denni studium a placena staz je urcite snazsi a pohodlnejsi cesta.

Aha, já zapomněla, oni totiž lidé hned po škole všechno umí a jsou hned 100% samostatný člen týmu:lol: A nezapomeň to hned překroutit, že člověk, co je na placené stáží má určitě hned mamahotel :lol: A s tím denním studiem to myslíš jak, jako že máme všichni přejít na kombinované? :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7464
26.5.18 11:34
@Wani píše:
Aha, já zapomněla, oni totiž lidé hned po škole všechno umí a jsou hned 100% samostatný člen týmu:lol: A nezapomeň to hned překroutit, že člověk, co je na placené stáží má určitě hned mamahotel :lol: A s tím denním studiem to myslíš jak, jako že máme všichni přejít na kombinované? :think: :mrgreen:

Odpovedela jsem na otazku zakladatele, jak to vypada v realne velke IT firme. Je rozdil mezi stazi a zamestnanim. Dalsi si preber, jak chces. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 13:16

Děkuji všem. Snažím se udělat si představu.
Jednalo by se o Prahu.
Právě že 100,– na hodinu jsem sama dávala studentům na brigádě v administrativě, tak jsem doufala, zda v rámci IT (a současnému nedostatku lidí právě tam) to nebude o něco lepší, třeba 200,–
Jde mi hlavně o to, abych si to případně obhájila před rodinou. Nebude se nikomu líbit že někam pravidelně jezdím na úkor dětí, řeším soukromou školku, dojíždění a rodina mě při tom ještě dotuje. To pak mohu jít do práce dělat to, co dělám. Jenže já to už dělat nechci a o tu změnu dost stojím.
Pohovor pochopitelně řekne nejvíc, jen nechci čelit tomu, že přijdu natěšená a motivovaná a při zmínce o penězích mi zamrzne úsměv na rtech a nebudu vědět, jak reagovat :lol:
Podařilo se mi mezitím zjistit, že tam pracuje bývalý kolega a ten tedy naznačuje spíš tu variantu 100,–/h :? Takže to bude sakra rozhodování, jestli to vůbec zkoušet nebo ne, jak moc mi ta praxe za to stojí… ;)

• Citovat
  • Nahlásit
914
26.5.18 13:21

100 Kč by na Prahu bylo sakra malo. Ja za administrativu mela na studentske brigade 150 pred par lety a 175 vloni, za IT bych si rekla ty 200.

@Anonymní píše:
Děkuji všem. Snažím se udělat si představu.
Jednalo by se o Prahu.
Právě že 100,– na hodinu jsem sama dávala studentům na brigádě v administrativě, tak jsem doufala, zda v rámci IT (a současnému nedostatku lidí právě tam) to nebude o něco lepší, třeba 200,–
Jde mi hlavně o to, abych si to případně obhájila před rodinou. Nebude se nikomu líbit že někam pravidelně jezdím na úkor dětí, řeším soukromou školku, dojíždění a rodina mě při tom ještě dotuje. To pak mohu jít do práce dělat to, co dělám. Jenže já to už dělat nechci a o tu změnu dost stojím.
Pohovor pochopitelně řekne nejvíc, jen nechci čelit tomu, že přijdu natěšená a motivovaná a při zmínce o penězích mi zamrzne úsměv na rtech a nebudu vědět, jak reagovat :lol:
Podařilo se mi mezitím zjistit, že tam pracuje bývalý kolega a ten tedy naznačuje spíš tu variantu 100,–/h :? Takže to bude sakra rozhodování, jestli to vůbec zkoušet nebo ne, jak moc mi ta praxe za to stojí… ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
26.5.18 15:31
@Sorin píše: Řekl bych mezi 100-150 Kč.

Zhruba tak to je. Menší firmy ti fají k té 100, větší pak spíše k těm 150. Co vím, tak v Brně i velké firmy, co nabízí stáže v IT (Tieto, Kentico,…), tak se právě shodovaly na 150,–. Pokud je to stáž, kde sice budeš pro ně něco dělat, ale spíš oni investují do tebe - tvého vzdělání. Pokud je to skutečně tak, tak bych jako student/absolvent bez praxe šla radši do velké firmy na stáž, naučit se reálný, rozumný věci, dobrý základy. Než do nějaké malé firmy, kde ti dají 160,– říkají si, že fungují SCRUMem, ale stand-up tam nezažiješ, restospektivu už vůbec, do tvého vzdělání neinvestují ani halíř.

Zkusit bych to šla, zrovna IT je obor, kde se věci dost mění a platy díky nedostatku lidí lezou dost nahoru. Už není moc kde tyto lidi brát a tak se cílí na studenty. Urči si, co od toho očekáváš, jestli tě víc zajímají peníze (pak asi nechoď na stáž a hledej práci/brigádu) nebo zkušenosti z praxe, vzdělání, práce na reálných projektech, učit se od zkušenějších. Neboj se zeptat na obsah a průběh stáže na pohovoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 19:03

@zvidavajanca díky moc! Já si naprosto uvědomuji hodnotu toho vzdělání a myslím, že rok bych tomu ráda dala (úvaha velmi předčasná, ještě by si mě museli vybrat. Musela bych zabrat motivačním dopisem a přesvědčit, že jsem lepší, než mladý nadějný student :-D Ale zas z jiné firmy vím, že neměli problém na tu trainee pozici vzít matku na končící RD místo studenta. Všechno jde, kdy se chce)
Jen mám obavu, co na to muž. Doma bude „nepohodlí“ jako bych už byla v práci, ale penězi to bude, jak bych ještě do práce nechodila. Takže z toho by byl asi dost rozladěný. Bohužel, ne každý má partnera plného pochopení, tolerance a povzbuzení :nevim:
No a pak taky mám CV plné manažerských pozic…tak snad je to neodradí a přesvědčím je, že i manažer umí pracovat :lol: ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama