Odmítá odpovědnost za počůrávání

1938
22.9.10 19:13

Odmítá odpovědnost za počůrávání

Syn se začal zase počůrávat. Chodil tak krásně na záchod a nějak ho to asi přestalo bavit. Byli jsme i na vyšetření, zda není nemocný, ne není. Tak jsem se mu snažila promluvit do duše a on mi prostě řekl, že si na to myslet nebude, že na to mám myslet já. No, co s tím jako mám dělat?? Trestat ho v žádném případě nechci. Teď je nachlazený, tak ho v tom mokrým ani nechci nechat, ale nenapadá mě asi nic jinýho, než ho v tom nechat…jenže mám obavy, že mu to prostě nevadí, nikdy mu to nevadilo a že je počůraný, tak toho si všimnu až já, on to neřeší. Když mu řeknu, že se mu děti budou ve školce smát, tak nic.. Prostě nic :cry:
A ještě dotázek. Před pár týdny jsme najeli na odpolední odplenkování, občas to zvládl i třeba 5 dnů vydržet, ale teď jak je nachlazený, tak je durch pořád. Mám mu teď dát plínu, když je marodnej?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

sophinka
22.9.10 19:19

:mrgreen: :palec: teda to je název diskuze :lol: jak je malej velkej?? :mrgreen: (teda kolik mu je)

• Nahlásit
  • Citovat
1938
22.9.10 19:21

Viz metrik necely 3 roky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
22.9.10 19:34

:mrgreen: sem se nedívala,tak pardon :mrgreen: řekla bych ,že je to úplně normální,že se v tomhle věku počůrá občas a když je nachlazený tak víc.
ale věta já si to hlídat nebudu tak ta by mě dostala :mrgreen: za tu bych se mu pomstila :mrgreen: :mrgreen: třeba ty nebudeš hládat svoje čůrání a já nehlídala tvoje dobroty a myšky je snědly :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
13938
22.9.10 19:55

to s dobrotama je dobry :) taky hracky bych mu nehlidala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
22.9.10 20:05

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pooodívej utekla ti postýlka :mrgreen: :mrgreen: to už se jí nelíbilo,žes jí počůrával :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1938
22.9.10 20:12

Dobroty nejsou spatny, ale my zadny nemame, ale podumam :think: No kdyby to bylo jako obcas, ale to je tak 3× denne a ja ted porad peru :-x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
22.9.10 20:14

pak bych ho otravně honila co 30 minut (je to otrava i pro tebe ale do tří dnů máš klid) ale neptej se chceš čůrat? říkej jdeme čůrat!!

• Nahlásit
  • Citovat
15043
22.9.10 20:20

Sophi:palec: ty brdo, ja k tobe budu chodit na vychovne rady. Nechces zalozit poradnu? Zrovna vecne resim sourozenecke bitky. :roll: :zed:

Alenko… ja bych zkusila pozitivni motivaci za vycurani-odmena. Nebo kdyz se cely den nepocura, lepit nalepku do kalendare, cist vecer pohadku navic… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
22.9.10 20:23
Lucci píše:
Sophi:palec: ty brdo, ja k tobe budu chodit na vychovne rady. Nechces zalozit poradnu? Zrovna vecne resim sourozenecke bitky. :roll: :zed:Alenko… ja bych zkusila pozitivni motivaci za vycurani-odmena. Nebo kdyz se cely den nepocura, lepit nalepku do kalendare, cist vecer pohadku navic… :nevim:

no při mojí smečce doma bych to jinak prohrála :mrgreen: navíc mě baví na ně vymýšlet fígle,kde se chytnou do vlastní ..léčky,, :mrgreen:
prostě výchova-dle mého- je neustále kdo z koho. a já ráda vítězím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
12980
22.9.10 20:25

Přesně to mě napaldo: Cože ty chceš namazat rohlík - no na tos měl myslet ty, já si namažu svůj..cože ty chceš převléknout to mokré, no chlapče, tak to si převlékni sám, já se také sama převlékám, cože ty chceš podat stavebnici - no to není moje starost..atd..

Já myslím, že to nebude trvalého rázu, ale pokud je taková chytrá hlavička a uzemní tě hláškama, tak bych také byla tvrdá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
22.9.10 20:37

Sophi… tak mi pls neco vymysli, koukni sem , druha strana, prvni prispevek… Zrovna dneska pohar me trpelivosti pretekl a ja hledala radu zde. :oops:

Omlouvam se za OT. :oops: A uz tu nebudu resit sebe, slibuju. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
22.9.10 20:38

tohle je diskuze přímo pro mě!!!!! Dneska jsem psala dětské dr naší, jestli nás někam pošle. Máme naprosto to samé!!! Jenže synovi je už víc. Probíhá to u nás tak třičtvrtě roku určo. Chvíli po narození dcerky to začlo. Předtím super. I noc suchá, bez plen atd. No problem. Jenže pak to začlo pomalinku. V noci se počůrával a pořád se to zhoršovalo. Já na něj nekřičím, nevyčítám, nejsem ošklivá, prostě to přecházím a jen převlíknu postel. Zkoušela jsem: aby si to sám převlíkl - pomohl odnést to prádlo mokré a pod. Taky jsem zkusila tabulku, kde jsem malovala usměvavé smajlíky za podařené čůrání nebo suchou noc. Za hodně smajlíků jsem dala autíčko. Asi za týden. Jenže to pomáhalo jen chviličku. Už nepomáhá nic. A už mi to taky leze na mozek. Nedalo se to. prala jsem denně dvoje peřiny,deky, povlečení několikrát, prostěradla, doma jak v prádelně, nemělo šanci to ani uschnout. TAk jsem se vztekla a prostě má na noc plínu. Spí mnohem klidněji, je to mnohem lepší všechno. Ta noc mi ani tak nevadí, nemusí mít dovivinutý ten hormon, co v noci moč zhušťuje a ten se vytváří právě do 5-ti let. Ale přes ten den mi to vadí, to přeci musí vědět, že se mu chce. Někdy to dělá naschvál bych řekla, jindy nemá čas jít čůrat. Každopádně to se nedá takhle. Pořád mu to připomínám, ale on řekne, že nenene nejde. A za chvíli sedí na židli a že se počůral. Chci zkusit psychologa, uvidíme… Taky od malička mu nevadilo ležet v tom mokrém, musím ho furt kontrolovat, jestli si tu plínu nesundal v noci a neleží v mokrém a podobně. Nikdy mu to nevadilo. Zkoušeli jsme i vynechat pití před spaním, čůrá vždy před ulehnutím do postele, noční buzení nemělo vůbec žádný efekt, to jen chytl obr hysterák a nešel utišit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
22.9.10 21:02

Laky mi to pripomnela… my meli ROK! problem s kakanim. Curani v pohode, ale od tech 20mes (kdy jsme sundali pleny na den) do cca 2,5let proste kadil do gati. :zed: Nepomahalo vubec nic, fakt nic. Tresty, odmeny, pohodova ignorace (prevliknu bez reci a dobry), totalni ignorace (klidne si chod pokadenej, je mi to jedno), chytani v prubehu kadeni a sup na nocnik… az v tech 2,5letech dostal proste po jednom pokadeni vareckou dve plesknuti na holy zadek a od te doby pohoda… sice si ze zacatku rekl 10sec pred akci, ale fakt otocka o 180 stupnu. :nevim:

Ale musim rict, ze nikdy predtim nekadil do nocniku, takze u nej to nebyl krok zpet. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30042
22.9.10 21:11

Něco podobného mi vyprávěla známá.Byla z toho zoufalá. Dítě se jí podobně popsaným způsobem počurávalo asi ve 4 letech, nevadilo mu být v mokrém, vydržel by v tom i hodiny a nejhorší na tom bylo, že ani ve školce si toho kolikrát nevšimli :cert: Při velkém počtu dětí na jednu učitelku. Prostě si známá přišla pro dítě a ono bylo počurané. Na otázku jak dlouho jen pokrčilo rameny.

Prošli různá vyšetření, po stránce zdravotní v pořádku, ale po psychologické stránce dítěti díky těmto vyšetřením diagnostikovali hyperaktivitu. Přesnou diagnozu nevím. Podotýkám, že to dítě se na hřišti, doma, všude projevovalo normálně - vývoj, slovní zásoba, pokroky, komunikace s dětmi, dospělými. Jen bylo o trochu živější, roztěkanější a méně spalo. Ale my, kteří jsme s ním přišli do kontaktu jen na hřišti, i když často, jsme to nepoznali.

Potom začalo dítě chodit do speciální školky, kde je méně dětí, jinak to byla třída ve speciální školce pro „normální“ děti s různými poruchami pozornosti. Celkově se tam zklidnilo a s tím se upravilo i to počurávání. Letos chodí dítě do první třídy normální školy a bez odkladu - je to ale dítě narozené v zimních měsících.

Tím Ti nechci říct, že máte hned problém. Jen je to taky možnost. Může to být ale jen vzdor, který nebude mít dlouhého trvání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama