Odmítá UM 9 měsíců

Anonymni
17.5.09 19:57

odmítá UM 9 měsíců

Ahoj maminky, mám takový problém. Náš malý 9- měsíců už asi týden odmítá pít Nutrilon. Když ho do něj dostanu, tak akorát ráno a v noci - to pije pokaždé tak v průměru 180 ml, jinak mi ho plive. Neexistuje se k němu přiblížit s lahvičkou, ale jen ucítí, že je je v ní čajík, tak to pije jak ďas. Večer jsem mu začala dávat jogurty ( to sní klidně 2 activie s piškotkama), kaše mi taky nechce - ani z flašky, ani po lžičce. A nebo mu dám zbytek z oběda. Čaje mi vypije přes den tak 800 ml.

Pordaíte mi co dál, mám teda přestat mu mlíčko nutit a smířit se s tím, že už ho asi víc nevypije?

Moc děkuji za rady Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
17.5.09 20:32

A co zkusit jinou značku UM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.5.09 20:32

Asi bych přestala mlíčko nutit, 2×180ml je v pohodě. K tomu jogurt, to si myslím je dostatečná mléčná dávka. Říká se, že 150g jogurtu je jako 250 ml mléka - viz. www. kojeni.net

• Nahlásit
  • Citovat
13325
17.5.09 21:45

pokud to odmítá, tak bych nenutial. Klárka v životě neměla UM. prostě jsem pouze kojila do 6 měsíců, pak jsme začali s příkrmy a cca v 1,5 roce jsem už přestala kojit úplně. nebyla vůbec zvyklá na lahvičku a prostě si ji nevzala. tak jsme to řešili velkou dávkou jogurtů a je v pohodě. moje doktorka mi teda nejdřív vynadala, že do ní musím UM dostat a že mám zkusit i nějaká ochucená. ale Klárka to sabotovala, takže jsem na další kotrole tvrdila, že UM pije a mám klid ;-) nevzala si UM ani z lahvičky, ani z pítka…
pokud jí jogurty a sýry (a později třeba můžeš začít dávat jogurtová mléka), tak je to podle mě v pohodě. a taky ti pije v noci, to je taky fajn. prostě to nelámej přes koleno ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9569
16.11.12 07:49

Ahoj, chtěla bych obnovit diskuzi a zeptat se, jaký jídelníček jste měli u dětí, pokud bojkotovaly UM? Syn cca 3dny UM skoro nechce, jediné kdy ho vypije je v noci (cca 130ml), ráno vypije 60ml a včera večer si jen 3× lokl - samozřejmě měl pak hlad, takže byl za chvíli vzhůru a dostal kaši (má 10,5kg). Ráda bych nějak UM přidávala k jídlu, ale jak? Potřebovala bych poradit, co ráno a večer k jídlu. Pečivo občas dostane, ale spíš na poznávání a po pravdě nějak ve velké míře se mi ho mu dávat nechce (prázdné kalorie bez živin), ale aby měl 3× denně kaši je taky moc. Dopoledn pak má ovoce, ve 12 masozel., kolem 15 jogurt, kolem 17-18 kaši a pak kolem 20 měl UM. Děláte někdo zeleninové kaše? Nebo dáváte zeleninu 2× denně? Do jogurtu někdy dávám ovoce/přesnídávku, takže i ovoce má už 2× denně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
16.11.12 08:42

Já vařím zeleninová jídla s obilovinou, moje dítě nemá mléčného nic :nevim: je přeci spousta možností - samotná zelenina, kombinace s rýží, pohankou, jáhly, amaranth, perličkový ječmen, kukuřičné těstoviny, pokud jíte lepek, tak je toho ještě mnohem víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9569
16.11.12 08:49

@Saroya a to vaříš k snídani nebo pak večer? Takže to má i několikrát denně? Pohanku, rýži i jáhly dávám, lepek má už taky..ale většinou je to jako mléčná kaše, nebo jako příloha k masozelenině. Ale jako obilno-zeleninovou kaši jsem to nezkoušela..Takže to vaříš prostě danou obilovinu rovnou se zeleninou jen bez masa? Nebo jak je děláš? A dáváš je víckrát za den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
16.11.12 10:21

Ráno dělám z ovesných vloček a rýžového mléka kaši, pak dopo nějakou malou sváču buď povařený ovoce nebo křupky nebo jen jednodruhovou zeleninu. pak oběd většinou maso zelenina a i obilovina, toho masa dávám asi docela málo. Pak má někdy zbytek oběda už bez masa zato s nějakou luštěninou a pak už třeba jen zeleninu nebo zeleninu s obilovinou. Buď to rozmixnu když už je hodně unavenej a nechce se mi zdržovat s kouskama, někdy to má prostě zelenina plus příloha, jak kdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9569
16.11.12 10:53

@Saroya a jakou zeleninu a luštěniny dáváš? Jen červenou čočku nebo i něco jiného? Přijde mi, že zeleniny střídám málo druhů, ale nějak mě nenapadá, co dalšího bych mohla dát. Klasika kořenová (už i celer), kapusta, brokolice, dýně, patizon, č. řepa, hrášek s kukuřicí, sem tam kedluben a květák (nadýmají ho), občas špenát (moc mu nechutná), rajče, cuketa a víc mě toho asi nenapadne. Přidáváš i cibuli nebo česnek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
16.11.12 11:36

Ach jo smazal se mi příspěvek, tak znovu.

tak já asi nic víc nedávám než ty, ale je dobré nedávat pořád všechno ale zeleninu střídat, myslím že krom toho co dáváš jen ředkve - černou i bílou daikon. a taky lotosový kořen občas přihodím. podle mě to máš celkem pestré. jo a tu kapustu i růžičkovou. cibuli také česnek ne. ale to proto že ho nejím já kvůli žlučníku. většinou to dělám na pařáku, ale i na oleji dusím na cibulce a tak. ono teď v zimě se ta nabídka ještě zúží na ty kořenové a řepu a tak..

z luštěnin já dávám červenou i normální čočku, hrách i zelený, cizrna, fazolky adzuki, teď si ale nejsem jistá jestli je to od desátého měsíce, nebo od kdy. každopádně můj syn sice občas prdí, ale je v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
16.11.12 11:37

Jo ještě dávám často pórek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9569
16.11.12 11:48

Porek taky dávám, ten jsem zapoměla napsat. No, z těch prdů mám strach, on jako malý měl dost koliky a po kedlubu poprvé to byla docela hrůze, tak jsem se k luštěninám a ani zeleným fazolkám raději nepřiblížila, ale možná po troškách zkusím. Jen se zeptám, proč nedáváš malému mléčné výrobky? Si přesvědčená, že nejsou třeba nebo mu dělaly potíže? Mám pocit, že jsem na tebe už někde narazila a máš takové trochu „jiné“ :lol: názory - což nikmu neberu, jen si nepamatuju důvod..Jinak s tím střídáním - právě jak dělám kombinace, tak mi přijde, že to je furt takové stejné. Ale třeba hrášku nemůžu dát moc - bolí ho bříško, brokolice mu samotná nechutná, tak přidám dýni nebo mrkev a tím pádem má většinou 2-3druhy najednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama