Reklama

Odmrazení ledničky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janac
Závislačka 3138 příspěvků 27.07.10 13:46
odmrazení ledničky

Ahoj, prosím o radu. Máme ledničku. :lol:
Netuším jak ji máme dlouho, ale potřebovala by odmrazit. Je to ten typ, který by se neměl namražovat, přesto tam námraza je. Bohužel jsem ztratila takovou tu věc, co se má někam strčit při vypnutí ze zásuvky. Ani vlastně nevím na co to bylo. Taková umělohmotná tyčka asi 10cm dlouhá. :nevim:
Konkrétně se jedná o ledničku Electrolux intuition space+.

Díky moc :palec:

J.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 27.07.10 13:52

hih a nebyla ta tyčka dutá? že by se dole v ledničce nastčila do otvoru kudy odtéká voda a druhý konec tyčky strčila do nádoby kam to poteče nic jeného mě něnapadá

Sheelle
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 27.07.10 13:57

Já vím co asi myslíš. Taky jsme to měli (a už nemáme) strkalo se to do svodného kanálku na zadní straně a bránilo to tomu, aby se ten kanálek něčím (kusem ledu) neucpal a mohla normálně odtékat voda. Nám se teda asi ucpal, protože voda teče všude jen ne kanálkem :D ale být tebou, tak něčím nahradím a vesele odmražuju.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 27.07.10 14:03

Ahoj. Taky máme lednici Electrolux … ta originální tyčinka se mi někde ztratila, takže při odmražovní jsem ten kanálek prošťourávala něčím náhradním…raději plastovým, ne třeba drátem, ať ten kanálek nepoškodíš.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 27.07.10 20:01

jojo, to se strci dole do mrazaku, aby se voda nevalila pres okraj, ale uhledne do nejake nadobky

ten nevim, jestli budes odmrazovat mrazak, nebo chladnicku
nenamrazovaci jsou totiz jen chladnicky, mrazaky pokud vim ne

tu trubicku jsem taky ztratila- nahradila jsem ji stocenou tvrdou folii (desky na papiry)

janac
Závislačka 3138 příspěvků 27.07.10 20:36

Ahoj, díky všem.
Ona jde vypnout zvlášť lednička a mrazak?
Odmrazovat chci mrazák.
Ale : po zadní stěně lednice neustále kape voda (ale jako hodně) :nevim: :-? Doufam, že se to po akci upraví :cert:

J.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 27.07.10 21:02
janac píše:
Ahoj, díky všem.
Ona jde vypnout zvlášť lednička a mrazak?
Odmrazovat chci mrazák.
Ale : po zadní stěně lednice neustále kape voda (ale jako hodně) :nevim: :-? Doufam, že se to po akci upraví :cert:J.

to kapani v lednicce je OK, to je prave to samoodmrazovani. steka to do motoru, kde se to odpari. Az budes mit v lednicce potopu, tak se ti ucpala hadicka dole nad kastlikem se zeleninou, kudy to odteka

zvlast vypnou jde lednicka a jen u nekterych typu. mrazak sam nevim, ze by sel nekde vypnout. musis vypnopu celou masinu a rychle makat. ja tam davam hrnce s horkou vodou a poustim fen.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 27.07.10 21:20
Pudloslava píše:
to kapani v lednicce je OK, to je prave to samoodmrazovani. steka to do motoru, kde se to odpari. Az budes mit v lednicce potopu, tak se ti ucpala hadicka dole nad kastlikem se zeleninou, kudy to odteka

Jo, tak přesně toto se stalo.. :roll: :roll: Netušíš čím se to mohlo ucpat? Nějakým bordelem? Jak to od-ucpu?

Díky

Jinak já to dělám taky tak - s těma hrncama s vodou..

J.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 27.07.10 21:21
janac píše:
Pudloslava píše:
to kapani v lednicce je OK, to je prave to samoodmrazovani. steka to do motoru, kde se to odpari. Az budes mit v lednicce potopu, tak se ti ucpala hadicka dole nad kastlikem se zeleninou, kudy to odteka

Jo, tak přesně toto se stalo.. :roll: :roll: Netušíš čím se to mohlo ucpat? Nějakým bordelem? Jak to od-ucpu?

Díky

Jinak já to dělám taky tak - s těma hrncama s vodou..

J.

me taky nedavno, stourala jsem tam spejli.
na dolni strane tech zad je takovej jakokdyz okap a ten je vyspadovanej do hnusny cerny diry, tak tam stourej
ucpe se to podle me jen bakteriema, co zijou v ty stekajici vode, dela se to vsem, neubranis se tomu

janac
Závislačka 3138 příspěvků 27.07.10 21:43
Pudloslava píše:ucpe se to podle me jen bakteriema, co zijou v ty stekajici vode, dela se to vsem, neubranis se tomu

no tak to je humus 8-o

ale je pravda že lednicu máme bratru 5 let a toto se deje prvně. Co kdybych to prolila savem?

J.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 28.07.10 06:47

covece to nevim, ono tam na druhy strane regulerne tece na kompresor, co kdyby tam savo udelalo nejakou neplechu…

janac
Závislačka 3138 příspěvků 28.07.10 08:53

Taky mě to napadlo. Já jen když slyším „bakterie“, hned mi naskočí „savo“.
Zkusím to teda nějako prošťourat. :roll:

Díky

J.

babuk
Kecalka 121 příspěvků 24.03.15 20:08

Ahojky, mám dotaz snad mi někdo poradíte…bydlíme v nájmu a máme tady vestavnou ledničku, teď se mi během mšsíce už 2 x stalo, že dole pod šuplíkama jsem měla strašně moc vody ( menší rybník ) - nevíte čím to může být? případně jak odmrazit vestavnou ledničku? :roll:

gabivet
Nováček 4 příspěvky 23.04.15 21:38

@babuk
To vypadá jakoby se na chvíli přes den vypla (vypli proud) a jestli byla namražená, steklo to dolu. Anebo je samoodmražovací a je ucpanej odtok…
Odmražovat se vestavná bude asi stejně jako normální si myslim. Odpojim, otevřu a vytíram :) Manžel lednici pomáhá horkovzdušnou pistol :lol:

babuk
Kecalka 121 příspěvků 27.04.15 11:02

@gabivet a nevíš prosím tě kde ten odtok najdu že bych jej vyčistila?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >