Odříhávání svisle

28.1.20 10:27

Odříhávání svisle

DObrý den, nedávno jsem se dočetla, že by nemělo být miminko nikdy ve svislé poloze. Já si dávám malého odříhavat na rameno. Viděla jsem to u více lidí. A teď jsem se dozvěděla, že to je vlastně špatně a ničí to páteř. Jak jste dávaly odříhavat vy? Můj malý si odříhne právě jen takto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.1.20 10:29

Taky svisle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
28.1.20 10:31

Já bych řekla že to nevadí, ono každou chvíli je nějaký nový poznatek, který zavrhuje vše ostatní jako že je to špatně. Když vezmu, že se třeba děti nosí v šátku prakticky od narození, tam jsou přece taky svisle :nevim: jde hlavně o to, že mu musíš podpirat hlavu, aby celá pater nenesla váhu té hlavy. Pokud se bojíš, tak nech odříhnout třeba v poloze na tygříka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
28.1.20 10:32

Svisle znamená, že váhu drží páteř. Nikoliv to, že máš dítě položené na sobě a to kopíruje tvoje tělo a používá ho jako oporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
28.1.20 10:33

@Kriss Tina no, oni ortopedi proti dlouhýmu nošení v šátku dost protestují a upozorňují, že dítě nemá možnost se hýbat a vyvíjet se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
28.1.20 10:37
@Janli píše:
@Kriss Tina no, oni ortopedi proti dlouhýmu nošení v šátku dost protestují a upozorňují, že dítě nemá možnost se hýbat a vyvíjet se.

Tím je myšleno asi bdělé nošení, ne? Já nosila dceru po dobu šestinedělí, protože nebyla schopná jinak spát. Bylo tam hodně pravidel, co bylo potřeba dodržovat, aby byla páteř v pořádku. Nenezvala bych to svislým nošením.
@andysek172 Já dávala na břicho :D Holky hodně zvracely a když si nevyhodily, co potřebovaly, tak jim bylo zle a brečely. Takže nakojit, na břicho, pak to letělo obloukem a děti přibíraly až zbytečně moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
28.1.20 10:37

@Janli tak já nemyslím celodenně mít dítě v šátku, ale třeba taková procházka se šátkem je určitě delší, než když si dítě odříhne a je to víceméně stejná pozice pro to dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
28.1.20 10:38

Nejlíp s položenou hlavičkou na vašem rameni, pak to ani tak nevadí. Já jinak pokládala na bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
28.1.20 10:42

Tak chce to trochu selského rozumu, ne? Jasně, že má být svisle, protože vzduchové bubliny stoupají vzhůru, ale nemůžeš při tom dítě držet svisle s klinkající hlavou, musí být podepřené, hlavně hlava a klidně ho můžeš mít položené na svém hrudníku a podepřené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7151
28.1.20 10:47

@Janli v tomhle se ortopedi i fyzioterapeuti ale totálně rozcházejí. Osobně mám syna nošeného dost často do 3 měsíců a v deseti měsících samostatně chodil, vždycky byl napřed. Dcera není nošena vůbec, nelíbí se jí to a je za ním o malinko pozadu. Osobně ale taky nepodporuji to celodenní nošení. Někdo by oponoval, že je to dobré, že má dítě blízko k mámě a ještě je v ergonomické pozici-tzn, dítě není ve svislé poloze, ale záda má kulatá a hlavu opírá o tělo nosiče. Je to v podstatě skoro stejná poloha, jako bys ho držela na tygříka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 11:00

@Kriss Tina V šátku sice je svisle, ale má zádíčka do C(při správném nošení), takže hlavička netlačí na páteř. A to tlačení na páteř je právě ten problém, protože páteř není ještě uzpůsobena tomu, aby unesla váhu hlavičky.

@andysek172 u nás je poloha „svisle“ - opřená o tělo, takže není do rovna, jediná, kde si malá dokáže odříhnout. Občas to udělá u prsa, ale to je tak jednou z padesáti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
28.1.20 14:20

@andysek172 míň bych četla :think:
V této poloze si všechna miminka odříhávají desetiletí a funguje to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama