Odsávavačka mléka která opravdu saje

12
8.5.21 22:32

Odsávačka mléka která opravdu saje?

Zdravím maminky,

možná tu podobný dotaz bude a některé jsme četla, ale i tak potřebuji radu.

Koupila jsem si ruční odsávačku Avent, ale odsati mléka je vážně věda. Trvá to věcnost a přijde mi, ze za tu dobu odsaji jen minimum. Ručně odsaji podobné množství. Mléka mám ale dost. Stačí hodinu nekojit a mám prsa nalitá. Elektrickou odsávačku jsem měla už u první dcery ale nikdy jsem neodsála tolik, kolik bych si představovala. Všimla jsem si, ze jsou skvěle recenze na odsavacku Medela. Bojím se ale, ze ji koupím a i tak to bude k nicemu. Mate někdo zkušenost? Nebo radu co dělám špatně? :think: Je možné ze někdo proste odsávat nemůže? :lol:

Díky za rady a omlouvám se, ale přijdu si opravdu jak blbec. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1577
8.5.21 22:58

Mám ruční odsávačku Medela a po porodu jsem měla mlíka, že bych uživila bez problémů dvojčata. Odsávala dobře, ale podobně jsem toho odstříkala i ručně :nevim: Jinou jsem neměla, takže porovnání nemám :nevim:

Příspěvek upraven 08.05.21 v 22:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
8.5.21 22:58

Já používala el. Medelu v porodnici a později doma ruční Avent a za mě je to jedno. Když ti nevadí posilování prstů, můžeš pumpovat ručně i podle toho, jak je ti to příjemné a přizpůsobit si intervaly zmáčknutí. Co pomáhalo, nejdřív pumpovat rychleji a slabě, až se mléko spustilo, tak podle potřeby. Jinak spuštění mléka ovlivňují hormony (stačí se někdy podívat na miminko, prsa ztvrdnou a mléko teče proudem :mrgreen: ). Možná bych zkusila z jednoho prsa kojit a z druhého odsávat, pokud je to reálně možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
8.5.21 23:08

Za mě určitě Medela, používala jsem ruční i elektrickou a obě bezva. Zkus bazarovou a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
8.5.21 23:11

Já odsavala jen ručním Aventem a za mě v pohodě.
Hodně pomohlo si třeba na druhé prso přiložit dceru, spustila mléko a měla jsem na par pumpnutí plnou flašku.
Ale! Některé ženy proste neodsají nic. Ta technika je jiná, než když je na prsu miminko a pije, takže proste muze se stát, že neodsajes nic… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
8.5.21 23:38

Nekojila jsem, ale díky elektrické Medele Swing byla dcera alespoň první dva měsíce téměř výhradně na mateřském mléku. Kdybych měla odsávat jen ručně, tak by mi určitě upadla ruka. Na krátké odsávání po kojení ale podle mě stačí ruční odsávačka, z mojí zkušenosti i ta elektrická odsaje jen určité množství mléka, které v prsou reálně je. Já už po třetím měsíci neodsála skoro nic, a to jsem mléko měla. Nakonec jsem kvůli tomu taky skončila u ručního odstříkávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11450
9.5.21 00:13

Mela jsem rucni Avent a neodsala jsem nikdy nic, nastesti to nebylo potreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 00:49

Odsávání je věda o tom vím své… A věř že je potřeba grif a koukat při tom na mimino ať už na živo nebo na chůvičce. Nebo fotce chceš- li :think:
Já začínala na pakovce. Pozdeji elektro.Tak jak je prsso určeno pro sání dítětem. Může si i zvyknout na odsávačku. Ale jak říkám je potřeba zkoušet a zkoušet. A k jádru vecy, proč potřebuješ odsávat? Nebere ti to z kozy??? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
9.5.21 02:55

Já používala Canpol babies (Asi?) Easystart, cca týden a nemohla jsem si stěžovat. Za málo peněz hodně muziky. Ale nevím jak by odsavala dlouhodobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7517
9.5.21 06:56

Mam elektrickou Avent a vzdy odsala perfektne (a to mam starsi od svagrove). S rucni nemam zkusenost. S Medelou taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14048
9.5.21 07:22

Co si zkusit Medelu půjčit?
https://medela.cz/medela-mista

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3158
9.5.21 09:38

U dcery manuál Avent, teďka u malocha sem si jí koupila taky a za mne v pohodě. Zkus kdyžtak nejdřív rychleji a pak zpomalit. Taky je možné, že prostě neodsaješ i přes dostatek MM 😊 Každá to má jinak, během chvilky mám zásobník plný, ale Anča od vedle mít nemusí. Přesto je miminko krásně kojené. Zkus změnit techniku, případně poprosit LP. Ať se daří 🙋🏻‍♀️ 🌻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25201
9.5.21 09:40

@Makalu Za prvý je třeba si uvědomit, že odsávačkou, byť sebelepší, nikdy neodsaješ tolik, kolik by si vypilo mlíko. Já měla na rozkojení, bez možnosti přiložení dítěte, nejprve úplně obyčejnou pístovou(auauau) a pak Medelu Minielectric. Samozřejmě, že třeba Medela Swing by bývala byla komfortnější, ale vzala jsem to, co jsem měla co nejdřív u sebe. Nakonec jsem se s ní rozkojila 2× a ještě i pár mých kamarádek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25201
9.5.21 09:41
@Anonymní píše:
Odsávání je věda o tom vím své… A věř že je potřeba grif a koukat při tom na mimino ať už na živo nebo na chůvičce. Nebo fotce chceš- li :think:

Já neměla miminko ani naživo, ani na chůvičce, ani na fotce. Teda na fotce jo, ale nekoukala jsem při odstříkání na ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
9.5.21 09:54

Mám medelu swing a je úplně suprová :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu