Odstavení - lítost a pláč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 01.01.11 22:34
Odstavení - lítost a pláč

Chtěla bych se svěřit a zároveň zjistit, jestli jste na tom byly stejně.
Malý bude mít rok a půl a musela jsem ho odstavit, pořád na to myslím a pláču že jsem to mohla vydržet. Oplakaly jste to taky někdo?
Příčina odstavení byla hlavně v tom, že malý kdykoliv se mu zachtělo tak ze mne začal tahat a trhat triko že chce ham, jakmile na to přišel že prso je pod trikem a dá se tam dostat, tak to byl konec, přes den se to celkem dalo i když on samozřejmě nerozeznal město od pohodlí domova, v noci to však bylo horší budil se že chce ham, když jsme mu dala, napil se jednou z pěti případů.
Po poradě s laktační poradkyní, která mi řekla že mu to mám rázně zatrhnout a dát mu jen jednou za noc, se stalo to, že malý v noci to prso ani nechce, po dvou dnech co jsem mu dala jen v noci,mu stačí že tam jsem.
Je mi moc líto že naše společné chvíle tak skončily.
Strašně rychle mi to uteklo..........

Reakce:
LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 01.01.11 22:38

Leni já jsem přišla o mléko když měla malá necelých pět měsíců, dělala jsem maximum abych o něj nepřišla a nic, stejně přišla. Strašně jsem to obrečela a bylo mi to líto, měla jsem pocit, že jsem malou ochudila a že jsem jí nedokázala dát to jediné co je pro ní nejzdravější na světě a hlavně mi taky chyběl ten kontakt, ta blízkost. Vydrž to a když mi bylo nejhůř četla jsem, že se má vzít láhev s UM a lehnout si tak jako bys kojila ale dát tu láhev. :hug:

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 01.01.11 22:51

To je úplně normální, že je ti to líto. Já jsem teda dceru neodstavila násilně, odstavila se ve 13 měs. sama, což je možná z mého pohledu ještě horší :nevim: A u syna to bude asi stejné, teď v 11 měs. už se kojí jen v před spaním a v noci. Je to prostě takové první osamostatnění ze strany dítěte a člověk si uvědomí, že už se to bude jen prohlubovat.

Lena F.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.11 22:59

Leni je dobře rázně odstavit ale jen v připadě až jsi s tim vnítřně stoprocentně smířená pokud brečiš s toho že maleho nemůžeš přiložit k prsu není něco v pořadku. Taky jse chtěla odstavit dyž malá měla rok, ale samotná představa jak mimiminko řve bez dávky tekute lásky mi trhala srdce, vydržela jsem jednu noc, a pak jsem to vzdala. Zvolia jsem vlastní tempo, aby nebyl velký šok ani pro mně ani pro dítě. Zkus na to jit srdcem, ne rozumem. A už vůbec ne rozumem cizí žensky

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 01.01.11 23:07

On už je velké miminko, je na tom líp jak já, nevím jestli by to šlo pomalu, ale jsem ráda že má manžel dovolenou, tak jsme to vyřešili spolu.
Kdybych věděla že pije tak bych ho nechala ale pil jen v noci (teda v 5ráno) a to si odstavil sám.
Je mi jen strašně líto že to tak uběhlo. Jinak žužlal a občas kousnul.
Děkuji, jsem ráda že je to „normální“........

Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 01.01.11 23:57

Leni ty jsi kojila do roka a půl? Máš můj obdiv!!! :kytka:

Já musela s kojením z psychických důvodů přestat okolo 6ti týdnů malé. :cry: Kojení mi zvlášť v noci naprosto neuvěřitelně vadilo, a když se mi stal už třetí zkrat, kdy jsem na chvilku byla mimo sebe a nevěděla co dělám (neublížila jsem jí, ale polekala, a jak začala chuděrka plakat, tak jsem se vzpamatovala a pak bulela hodinu s ní v náručí, že jí takhle ubližuju, když chce jen papat :cry: ) Někdo kojení zvládá dobře, někdo to nese hůř. Já jsem ze strachu o její život prostě s kojením musela přestat :-(

Důvody jsou různé, proč maminka dítě jednou odstaví, ale měla jsem pocity stejně jako ty. Já se z toho dokonce sesypala, a to doslova. Cejtila jsem, že jí zrazuju a že jsem jako matka úplně selhala, ale po konzultaci s psychologem, který mi důrazně doporučil s kojo přestat, jsem se s tím nějak smířila. Chybí mi ta naše blízkost. protože někdy jsem se na kojení hrozně těšila, ale někdy to bohužel nešlo. Malé jsou dva měsíce a týden, je plně na UM :cry: a mě to pořád strašně chybí. Ještě trochu mlíka mám, ale ona už nechce. přisaje se na pár vteřin, 5× potáhne a pustí se.

Úplně tě chápu jak ti je, ale myslím si, že až se nám mlíčko přestane tvořit, prostě tenhle smutek odejde i s tou laktací. Doufám v to.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 02.01.11 00:12

Pobreč si, myslím, že je to normální… Já jsem odstavila v 11,5 měsících - hryzal a stejně nepil. Obrečela jsem si to, ale když jsem viděla, že je malý v pohodě a je mu to totálně putna, byla jsem pak v pohodě :lol: A aspoň od té doby spíme celou noc v kuse :mrgreen:

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 02.01.11 08:54

Já jsem Eli kojila do tří let, byl čas kojení ukončit a taky proto, že jsem začala dělat noční, neboj taky mě to vzalo, asi i proto, že to bylo mé poslední dítko. Eli jsem to vysvětlila, šlo to v pohodě-rozumem, ale já z toho byla taková na měkko. Je to normální, že je ti to líto, Eli naštěstí cca od 1,5roku vyžadovala u kojo soukromí, tak když byl u nás někdo, táhla mě do ložnice, na návštěvě taky. Venku si nevzpoměla, jedině, když jsme byli pryč, tak v autě. Takže neznám, žádné strhávání triček apod. Někdo dlouhé kojení to odsuzoval, mě to nevadilo a třeba býv. sousedka mi dodnes říká, že jsem to přeháněla, že takové velké děcko kojit. Ale to je názor jednotlivce.

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 02.01.11 10:29

Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama, už se těším na další bříško a kójo, budu si muset nějaký ten rok počkat :-(

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 02.01.11 10:47

taky se mi ted Liduš v 9m sama odstavila a je fakt že líto mi to bude už asi pořád…tak nějak se mi ted kojilo m oc hezky :cry: ale co máme je přeci rády i bez MM tak se budem mazlit jinak :hug:

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 02.01.11 11:10

Leni;bud na sebe hrda,ze si vydrzela takhle dlouho. ziju v zemi,kde se zensky vzdavaji kojeni uz po porodu,dokonce se to tu resi uz pred porodem,jestli chces kojit nebo ne.pro me to byl nejlepsi zazitek a obcas mi to chybi.nase mala se sama odstavila v 7mesicich. doktorka v cechach mi rikala,ze nejlepsi je kojeno do 1roka,ze po roku uz to pry nema zadny vyznam.tak nevim.ale kdyz se maminka citi,tak at koji jak dlouho chce ne?urcite si udelala dobry kus prace a prcka od niceho neochuzujes.takze zadne slzy!jsi skvela,ze si vydrzela takhle dlouho!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >