Odstavení, měsíčky, antikoncepce

Anonymní
25.5.21 22:23

Odstavení, měsíčky, antikoncepce

Ahoj holky, mám problem, který snad nikdy nikdo neřešil, protože nemůžu nic takového najit :(
Jde o to, že;.. Miuška byla plně kojená do cca 4 týdnů, posledních 9 dní jsme měli problem, že se u kojení hodne vztekala, papala hoodně dlouho v kuse a me to hodně bolelo, tahalo. Řikala jsem to naší dětské doktorce a ta mi řekla, ze mam začít přikrmovat UM. Tak jsem kojila a přikrmovala, ale ikdyž jsem odsavala, mleko mi dochazelo az to došlo do bodu, kdy jsem neodsála nic, asi 7 týdnů je malá plně na UM :(. Je jí 14týdnů.
Dneska jsem dostala ráno měsíčky, tím padem jsem si vzala 1.tabletku Ebelya antikoncepce. Teď jsem se sprchovala a po sprše mi vyteklo z prsu trochu mleka, tak jsem zkusila zmáčknout prso a teče mi mléko! Z obou prsou! :dance:
Ale co teď? :nevim: jak se to mohlo stat? No, nejradši bych ji hned dala k prsu a zkusila, jenomže skrz tuhle antikoncepci nemůžu + už mám měsíčky což prej nemá pak mléko dobroz chuť. Mam zitra zavolat na gynekologii, at mi napisou antikoncepci, ktera kze brát při kojení a zkusit se rozkojit? Nebo to nema smysl a občasný vytok je normalni? :?
Anonym, nebo smazat prosim. Je to pro mě moc osobní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4313
25.5.21 22:31

No já bych se spíš rozmyslela, jestli kojit chceš nebo ne. Nechci se tě nijak dotknout, ale možná si to vzdala příliš rychle a zalekla si se nějakého růstového sportu, kdy dítě chtělo více mléka. Já třeba kojila 10 měsíců, ale když jsem odsavala tak jsem neodsála nic i když jsem v prsou měla mléka dost. Někdo to tak má. Takže bych spíš zvazila jestli kojit chceš, já měla MS i v době kojení i když nepravidelně. Nicméně nepozorovala jsem rozdíl v chuti dítěte, ale vím, že některé na to reagovat mohou. Podle mě jeden prášek HA zase není takový problém, abys nemohla dítě přiložit a brání HA přerušit. Každopádně bych to asi konzultovala s lékařem, ovšem za předpokladu, že kojit chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
25.5.21 22:53

No, pokud kojit skutečně chceš, tak zavolej laktační poradkyni. Ta ti pomůže a ne dětská, která na růstový spurt doporučí um. Ono se dá rozkojit, ale musíš vědět, cze to opravdu chceš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
25.5.21 22:56

@Martha03 To že nic neodsajes je p
naprosto normální. Ono nejlepší odsávačka je dítě, protože hlavně později se mléko spouští při přiložení k prsu a tvoří se podle potřeby. Kolik kdo odsaje, je naprosto nepodstatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
25.5.21 23:15

Ty problémy mohly být růstový spurt, mně se jednou při spurtu stalo, že jsem kojila den v kuse. Spíš mě zaráží ta neinformovanost pediatrů. Pokud dítě prospívá, nemá cenu ho dokrmovat UM, protože produkce funguje jako poptávka = > nabídka, tzn. když sítě nepije, mlíka se tvoří míň. A někdo nic neodsaje, i když kojí normálně, to není vůbec směrodatný.

Jak už tady zaznělo, musíš si ujasnit, jestli kojit chceš. Jestli jo, tak zavolej laktační poradkyni (ideálně od mamila.sk) co dál, jedna tabletka podle mě není problém. To s tou chutí může být pravda (já jsem první noc MS nespala ani minutu, co děti vyváděly, naprostý peklo), ale někdo to tak nemá. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.21 23:18

Já sem kojila asi do 18ti měsíců a odsávačkou sem nikdy nic neodsála, zkoušela jsem to několikrát, ale prostě mi to nešlo, radši sem odstříkala ručo. A menstruaci jsem měla po 7 měsících kojení a nepřišlo mi, že by to malá nějak poznala, ale už sem dávala i příkrmy, tak nevím. Kamarádka měla menstruaci hned po 2 měsících a taky jí malej pil dál, takže bych v tom problém neviděla. Ale ohledně té antikoncepce nevím, možná bych počkala třeba 24 hodin, to by se ztratit když byla jen jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
26.5.21 11:43

Já dostala MS asi po třech měsících. Malá se taky vztekala. Přestala jsem řešit, že má mléko jinou chuť, a najednou bylo po problému. Kdybych to předem neřešila a nic nečetla a neříkala si, že bude problém, tak by ani žádný nebyl. To samé s růstovým spurtem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat