Odstranění dělohy - jaká narkóza?

Anonymní
12.9.11 10:17

odstranění dělohy - jaká narkóza

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lokální anestezií při operativním výkonu - odstranění dělohy? Popř. jaká narkóza je lepší, zda celková, či lokální při této operaci? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

180
12.9.11 10:33

nemam osobní zkusenost,ale pred rokem jsem byla na laparoskopii a na pokoji se mnou byly 2 paní,které,podstoupily tuto operaci a obě měli celkovou narkozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
12.9.11 10:35

A tobě někdo nabízel při této operaci lokální anestezii.Já jsem dělala na ARU a někdy chodila na sál, ale vždycky jsme používali CA.Je pravda že už jsem 8 let doma, tak třeba nějaká novinka? Ale neumím si představit, že bych toto podstoupila v lokálce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
12.9.11 10:37

Taky si to nedovedu představit, automaticky myslím celková a, je to fakt velká operace. Ale je to ryze laický pohled - já bych do toho v lokálu nechtěla jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
12.9.11 10:37

ech, teda, nechtěla bych do toho jít vůbec 8-o :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.11 10:41

právě, že mi nabídli lokální. prý je nějaký bod v míš, který napíchno… taky jsem byla zaskočená

• Nahlásit
  • Citovat
3513
12.9.11 10:43

no to myslíš asi epidurál. Máti odstraňovali celou dělohu taky v CA. Ale taky už je to pár let nazpět. Já bych šla do celkové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
12.9.11 10:46
Anonymní píše:
právě, že mi nabídli lokální. prý je nějaký bod v míš, který napíchno… taky jsem byla zaskočená

u porodů je to taky tak, epidurál nebo spinál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.9.11 10:48
Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lokální anestezií při operativním výkonu - odstranění dělohy? Popř. jaká narkóza je lepší, zda celková, či lokální při této operaci? Děkuji

Ahojky, pokud se děloha odstraňuje pochvou - vaginální hysterektomie, tak je lepší lokální anestezie. Je to podobné epidurálu u porodu, jenom v jiném prostoru páteře. Umrtví se skoro od pupíku dolu, v průběhu operace se dává do žíly lehké uspávadlo (řečeno zjednodušeně), takže žena i když je při vědomí, tak pospává a o operaci ani neví. Co je výborné je to, že se zavede hadička do páteře a do ní se pak dávají léky proti bolesti po operaci, takže odpadá píchání injekcí a bolesti jsou velice dobře zvládatelné. Citlivost nohou se vrací za cca 24 hodin úplně a je velmi rychlá rekonvalescence, odpadají i některé z nežádoucích pozůstatků celkové narkózy, jako např. zvracení.

Pokud se děloha odstraňuje břišní cestou - abdominální hysterektomie (klasický řez v podbřišku, či břichu), tak tu je nutná celková narkóza. U nás se ale i při této operaci zavádí hadička do páteře, aby se po operaci mohli podávat léky proti bolesti.

Před operací to vše zhodnotí ARO lékař, protože u lokální (spinální) narkózy jsou určitá omezení a vždy se bere do úvahy přání pacientky.

Takže já bych doporučila určitě lokální v případě poševního přístupu, protože je šetrnější, lépe se po ní zvládají bolesti a je rychlejší rekonvalescence.

Držím palce při operaci, ať vše dobře dopadne.

Barča :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.11 10:52

Mnohokrát děkuji za vyčerpávající informace.

• Nahlásit
  • Citovat
3513
12.9.11 18:03
arcanobacterium píše:
Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lokální anestezií při operativním výkonu - odstranění dělohy? Popř. jaká narkóza je lepší, zda celková, či lokální při této operaci? Děkuji

Ahojky, pokud se děloha odstraňuje pochvou - vaginální hysterektomie, tak je lepší lokální anestezie. Je to podobné epidurálu u porodu, jenom v jiném prostoru páteře. Umrtví se skoro od pupíku dolu, v průběhu operace se dává do žíly lehké uspávadlo (řečeno zjednodušeně), takže žena i když je při vědomí, tak pospává a o operaci ani neví. Co je výborné je to, že se zavede hadička do páteře a do ní se pak dávají léky proti bolesti po operaci, takže odpadá píchání injekcí a bolesti jsou velice dobře zvládatelné. Citlivost nohou se vrací za cca 24 hodin úplně a je velmi rychlá rekonvalescence, odpadají i některé z nežádoucích pozůstatků celkové narkózy, jako např. zvracení.

Pokud se děloha odstraňuje břišní cestou - abdominální hysterektomie (klasický řez v podbřišku, či břichu), tak tu je nutná celková narkóza. U nás se ale i při této operaci zavádí hadička do páteře, aby se po operaci mohli podávat léky proti bolesti.

Před operací to vše zhodnotí ARO lékař, protože u lokální (spinální) narkózy jsou určitá omezení a vždy se bere do úvahy přání pacientky.

Takže já bych doporučila určitě lokální v případě poševního přístupu, protože je šetrnější, lépe se po ní zvládají bolesti a je rychlejší rekonvalescence.

Držím palce při operaci, ať vše dobře dopadne.

Barča :kytka:

super info, aspoň teď víme, na koho se obrace pro rady. Jinak koukám na metřík a mimčo už ťuká na dveře :mrgreen: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.10.18 12:33

Hysterektomie

Ahoj holky, moc Vás prosím o vyplnění tohoto anonymního, krátkého dotazníku na téma vliv hysterektomie na život ženy. :hug: :hug: Výsledky výzkumu Vám sem pak dám k dispozici. Výzkum dělám do bakalářské práce, která bude věnovaná ženám, které jdou na hysterektomii. Vaše odpovědi mi hrozně moc pomůžou. Děkuji

https://goo.gl/…oV6cqCKmCaW2

• Nahlásit
  • Citovat
2010
21.10.18 13:26

Hele, seš ty normální??? Kolikrát to sem ještě nacpeš? Už jen z důvodu tvojí otravnosti bych ti nic nevyplnila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10764
21.10.18 13:30

A proc anonym??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
13.12.18 22:29
@Anonymní píše:

Nech si celkovou narkozu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama