Ohrádka obdélník - poraďte značku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vanilková zmrzlina
Povídálka 15 příspěvků 03.10.18 11:07
ohrádka obdélník

Zdravím maminky,
pokud už jste některá hledala a našla, mohla byste mi prosím poradit značku ohrádky, která má obdélníkový tvar? Hledám, hledám a nenacházím…Našla jsem pouze velikost 100×80, ta mi přijde malá a pak 130×140 a to je skoro čtverec. Nám by do bytu nejlépe pasovala velikost 130×100 +- 10 cm na obě strany.
Ještě jsem přemýšlela o koupi postýlky o rozměru 140×70, kterou bychom využívali jako ohrádku, ale jestli není zase moc úzká…?
Díky všem za zkušenosti.

Reakce:
Hanulka999
Povídálka 12 příspěvků 03.10.18 11:39

Já jsem tu postýlku takhle velkou měla a řekla bych, že je to malé. Malý si tam hrál tak do 6 měsíců občas, když jsem potřebovala odskočit. Nespal v ní nikdy, ale už je pryč. My měli tu velkou ohrádku ctvercovou 150*150 a to bylo v pohodě, ale taky jsme ji využili jen do cca osmi měsíců. Potřeboval prostor. Ono totiž dost záleží, jaké máš dítě, jestli je klidné, ale obecně ani fyzioterapeuté je nesnáší, protože dítě potřebuje objevovat okolní svět, ale za mě na občasné využití jen, když potřebuješ odskočit je to dobrá věc, takže ta malá by stačila. Pokud máš šikovného manžela, tak ti velikost ohrádky může velmi jednoduše poupravit :dance:

Heivka
Závislačka 3244 příspěvků 03.10.18 11:47

Závisí jestli ohrádka musí mít nutně dno. Já měla ohrádka z panelů širokých cca 70cm která šla poskládat do libovolného tvaru, na dno jsem hodila pěnové puzzle vám byla ohrádka jak víno. Kupovala jsem na Aukru za necelých 1500.

Bebuše
Echt Kelišová 7906 příspěvků 03.10.18 11:47

Mám dvě dcery a ohrádku jsem nepotřebovala. Příležitostně jsem jako ohrádku (WC, otevření horké trouby…) využívala cestovní postýlku.

Tulačka22
Kecalka 123 příspěvků 03.10.18 11:54

Ohrádka je zbytečný civilizační přežitek a usnadnění pro pohodlné maminky. Jasně, dítě je tam v bezpečí, ale jen do osmého měsíce. Od okamžiku, kdy se začíná pohybovat je to spíš vězení a omezování vývoje. Dítě si občas potřebuje udělat nějaké to auví a bebí.
Stačí, na chvilkové odložení, postýlka. ;)
A nebo, jestli tu ohrádku nutně potřebuješ, tak stlouc a nalakovat pár prken. Zvládne to i nešikovný chlap :) popřípadě ohrádku pilkou zkrátit. Ale u nové se to nevyplatí. Spíše u té z druhé ruky.

Heivka
Závislačka 3244 příspěvků 03.10.18 15:16

@Tulačka22 To že je většinu dne na mrně máma sama je taky civilizační novinka, prostě dnes žena nemá kolem sebe každý den babičku na vejminku která robátko pohlídá než se uvaří oběd, takže pokud nechce dítě pořád odkládat do jiného pokoje do postýlky (pochybuju že má někdo postýlku v kuchyni nebo obýváku) má ohrádku někde na blízku kde mrně může mamku při vaření pozorovat bez rizika popálení třeba 10litry vývaru. U mě ohrádka sloužila do 1,5 roka než si syn dál říct, že nesmí do kuchyně když pracují s horkým. Teď ohrádka využívá dvouměsíční, je prima mít prostor, který není na zemi, dítě mi tam nezalehnou psi a může si tam v klidu plácat do hrazdičky a pozorovat co se děje okolo.

Hanulka999
Povídálka 12 příspěvků 03.10.18 19:22

@Heivka To je svatá pravda, tchyně na mě pořád kouká, co jako řeším, ale nedochází jí, že jí se o syna v podstatě starala její tchyně. Naopak mi říkala, že by si to v té době se mnou vyměnila, aby měla klid jen na dítě. I přesto však vidím spoustu fotografií, kdy manžel jako mrně sedaval doma přikurtovaný v kočárku, což teda vůbec nechápu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >