V jakém týdnu začít chystat koutek pro miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 13:02
V jakém týdnu chystat koutek pro miminko :)

Krásný den všem maminkám a tehulkam. Holky jsem ve 25 týdnu, mám koupený z Ikei prebalovak, postýlku a komodu. A různé dekorace. Zatím to máme vše u rodičů, už se ale nemůžu dočkat až si to začnu připravovat a krašlit :dance: máme zatím s manželem na bydlení dvě místnosti, kuchyň a obývací pokoj s rozkládacím gaučem jelikož rekonstrukci půdy budeme dělat na jaře. Takže bude mít miminko koutek s námi, ale nevím zda není ještě brzo když nemam samostatný pokojíček :lol: ale už bych si to tu nejraději jak cvok chystala.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20218 příspěvků 25.09.18 13:05

My taky nemáme moc prostoru, postýlka bude v obýváku,kde spíme. Skládat ji budeme počítám až těsně před porodem, možná až jak budu v porodnici. Manžel je šikovný. U prvního to bylo taky tak. Jsem 22 tt a tohle ještě fakt neřeším.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8832 příspěvků 25.09.18 13:06

Postýlku a vše jsme skládali až někdy po 34tt když jsme dokončili rekonstrukci bytu a prala jsem 12 dnů před termínem, teď jsem ve 24tt a „něco“ začnu dělat až tak okolo Vánoc takže tak 3 týdny před porodem, vždyť se to všechno akorát „zapráší“ :) Ale já jsem asi flegmouš no :nevim:

andelka83
Generální žvanilka 20218 příspěvků 25.09.18 13:09

@Kristyna.Vechto­va já to plánuju tak podobně, prát a chystat budu po vánocích. Před nimi budou jiné starosti. Akorát teď na podzim budu svážet věci co mi kdo slíbil dát nebo půjčit,ať vím zda mi bude něco chybět.

Hobitka
Závislačka 3756 příspěvků 25.09.18 13:11

My vsechno delali, az kdyz bylo dite na svete :nevim:. Akorat jsem mela asi od 34.tt vyprane veci.

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 3924 příspěvků 25.09.18 13:13

No, tak třeba postýlku jsem v prvním půl roce vůbec nevyužila. Pak párkrát a pak byla jen jako dekorace. Vědět to, tak ji ani neskladam. Miminko bylo přes den u mě nebo v košíku na kolečkách.

Uživatel je onlineMargery
Echt Kelišová 9397 příspěvků 25.09.18 13:14

Asi od 34tt jsme to všechno začali nějak víc chystat. Postýlku jsme teda složili dřív, protože nemáme sklep a rozložená tady by ještě na staršího spadla.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8832 příspěvků 25.09.18 13:16

@andelka83 tak já mám vše po synovi - když teď pohlaví vědět nechceme, tak samozřejmě mám pár kousků oblečení koupených vel 50-62, někdy od října když budou pleny v akci tak koupím a ještě chci dudlík (radši, syn ho měl též) ale třídit oblečení začne až po synovych narozeninách na konci listopadu a prát a tak začne až po Vánocích, postýlku i přebalovák máme složený ještě po synovi, tak se jen hodí rošt nahoru a povlíknu a bude. Ale já to tak měla i u prvního, myslím, že složená postýlka a výpravný věci 3m před porodem je trochu moc, ale když to tak někomu vyhovuje proč ne :) já bych třeba taky nechtěla nosit věci co ležely 3 měsíce ve skříni.. :nevim:

andelka83
Generální žvanilka 20218 příspěvků 25.09.18 13:19

@Kristyna.Vechto­va jj,já vím že u staršího se postýlka skládala až když jsme přišli z porodnice. Prala jsem tak 3-4 týdny před TP. Teď mám TP 1.2. takže před Vánocemi se mu to dělat nechce. Místo postýlky tu bude stromeček.

Medičkaa
Kecalka 157 příspěvků 5 inzerátů 25.09.18 13:23

Tak třeba já jsem všechno kvůli učení do školy nechala na poslední měsíc a pak jsem musela do nemocnice na rizikové a porodila jsem stejně dřív a přítel musel chudák všechno chystat sám nebo s mojí mamkou, naštěstí jsem to měla aspoň nakoupené… takže za mě radši dřív než pozdě, teď mě mrzí že jsem to chystání věcí prošvihla, protože jsem se na to moc těšila

beruska9
Extra třída :D 10755 příspěvků 25.09.18 13:25

Tak kolem 34-35tt :mrgreen:

Hadumi
Extra třída :D 13575 příspěvků 25.09.18 13:28

Já chystala vždy od uk. 32.tt, kdy byla velká pravděpodobnost, že dítě bude ok.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8832 příspěvků 25.09.18 13:32

@andelka83 noo my máme TP 18-20. 1 takže já si někdy na začátku prosince přeberu věci a po Vánocích to vyperu. Ono to teď utíká tak rychle, že se ani nenaděju a budu to řešit, ale teď nějak nemám důvod, ale chápu, že některé prvorodičky to chtějí mít nachystané brzy :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 13:41
@Kristyna.Vechto­va píše:
@andelka83 noo my máme TP 18-20. 1 takže já si někdy na začátku prosince přeberu věci a po Vánocích to vyperu. Ono to teď utíká tak rychle, že se ani nenaděju a budu to řešit, ale teď nějak nemám důvod, ale chápu, že některé prvorodičky to chtějí mít nachystané brzy :)

Protože se těší logicky :D :lol:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 25.09.18 13:46

Já jsem věci začala chystat nějak kolem 28tt (dokupovat, co je potřeba; dát vyčistit kočár /po prvním dítěti/; na zeď nalepit tapetu, smontovat přebalovák, postýlku…). Teď jsem 35tt a jsem tak k.o. (velké břicho, věčně zadýchaná, unavená, pocit, že omdlím), že teď už bych nezvládla nachystat nic. Takže počkej třeba měsíc a pomalu se do toho pusť.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Jaký je rozdíl mezi kartáčkem s 3D technologií a sonickým kartáčkem na zuby?

Pokud jste se rozhodli pro investici do elektrického zubního kartáčku, měli... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >