Reklama

Okno v ložnici

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Honza585
Povídálka 11 příspěvků 07.08.18 14:27
Okno v ložnici

Zdravím, už jsem to psal včera, ale byl mi dotaz smazán. Snad je to ok
Ovšem zkusím to znova.
Plánujeme rekonstrukci a mým snem je mít velké okno v ložnici.
Něco podobného jako zde: https://rekonstrukce. cz/…denci-canaan

Jde mi o to jestli nemáte někdo zkušenosti s větráním. Okno bychom měli na jižní stranu a bojím se tepla. Kór v těchto dnech. Je to celkem velká rekonstrukce, tak jestli máme přidat ještě klimošku nebo stačí okenice. Nebo někdo jiné typy? Popř. můžete doporučit výrobce okenic? Další věc je financování, kolik cca může podobný projekt stát?

díky za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 07.08.18 14:32

Dotaz ti byl smazán asi proto, že nováček co založí diskusi s odkazem na nějaké půjčky je podezřelej. Tuhle diskusi ti smáznou taky ;)

Honza585
Povídálka 11 příspěvků 07.08.18 14:34
foto

aha to mě nenapadlo. no tak nic.. nevím klidně sem dám rovnou fotku.. ale princip zůstává stejný. Máte někdo zkušenost s podobným projektem?

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24588 příspěvků 07.08.18 14:37

jestli je to jižní strana, tak jednoznačně klimošku…jinak budete jak ve skleníku a samozřejmě by to chtělo i nějaké stínění (třeba ty okenice)…

inkakřivák
Extra třída :D 13572 příspěvků 07.08.18 14:39

Okno do lžnice a na jih a ještě téhle velikosti je prostě hloupost. Nikdy bych to nechtěla. Určitě ne. Ale jestli to chceš, tak počítej s přehříváním. Žádná žaluzie tě neochrání, v tomto počasí. I proto, že takové velké okno na jih bude brát sluníčko od rána do večera. Takže jedině klima. Cenu ti neřekne nikdo, protože nikdo neví, jaký máš dům, jaký bude rozsah rekonstrukce, nic.Cenu okna ti dodá kterýkoliv výrobce, cenu klimatizace též. Odhadem.

Honza585
Povídálka 11 příspěvků 07.08.18 14:41

ok to dává smysl. a klasický okenice ven je blbost? líbí se mi dřevo, ale jestli to už není trošku out

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24588 příspěvků 07.08.18 14:43
@Honza585 píše:
ok to dává smysl. a klasický okenice ven je blbost? líbí se mi dřevo, ale jestli to už není trošku out

Jestli potřebuješ být „in“, tak to zasej nějakému architektovi…ale od jara do podzimu se tam buď upečete anebo budete mít zataženo a tmu a v tom případě ta prosklená stěna postrádá smysl…

inkakřivák
Extra třída :D 13572 příspěvků 07.08.18 14:45

Okenice ven jsou fajn věc, jistě lepší než vnitřní žaluzie, ale v tomto vedru by to znamenalo mít je zavřené od rána do noci. A při té velikosti okna v podstatě celé léto. Tak co z toho?
Leda by byl dům pasivní, ale stejně by se pak muselo řešit nucené větrání, na léto stínit, to je prostě nesmysl. Takové okno snad na východ, ale jen snad. Jih a západ nikdy. Na sever jo, když by byla tak krásná vyhlídka.

Honza585
Povídálka 11 příspěvků 07.08.18 14:46

zase si říkám, že tady je normálně 2/3 roku tma a déšt. Těch pár měsíců jestli to nekousknout s klimoškou…

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 07.08.18 14:47

Hele a ta ložnice ted vypadá jak? To bude hlavně asi konstrukční oříšek.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 07.08.18 14:47
@Honza585 píše:
ok to dává smysl. a klasický okenice ven je blbost? líbí se mi dřevo, ale jestli to už není trošku out

Ale dá se odstínit, proč by ne? Klimatizace bez zastínění takového okna je blbost, spočítej si cca 500 - 600 W na 1 m2 plochy okna … hmmm. To je intenzita slunečního záření zhruba koncem července. Okno samotné, pokud nemá nějakou úpravu, ti pustí 80 - 90% tohoto záření. I ta klimatizace je pak dost drahý špás - investičně i provozně. Nejlepší na stínění jsou venkovní žaluzie, zadrží až 80 - 85% slunečního záření. Přitom pustí dost světla. Nedochází k zahřívání skla a tedy sálavá složka tepelné zátěže je také eliminována.

inkakřivák
Extra třída :D 13572 příspěvků 07.08.18 14:48

@Honza585 Pravdu má @Malaga , obrat se na nějakého architekta, ten ti poradí, a to, co tu řešíme, ti předvede konkrétně. On to taky ví, jak je to s osluněním, s přehříváním apod. Současný trend obroken, který je vzýván zejména ve spojení s úsporami na vytápení v zimě, je mi trošku proti srsti. Protože to, co možná ušetřím na vytápění, že mi to přes zimu přihřeje slunko, vydám zase v létě za klimu. Osobně se domnívám, že naši předkové nebyli žádní blbečci a dobře věděli, proč stavěli tak, jak stavěli. Nakonec v létě, když chceš být na sluníčku a mít co nejvíc přírody, si můžeš sednout ven, ne?

Kriss Tina
Závislačka 4999 příspěvků 07.08.18 14:50

Na jih se upečete, když si dáš rolety nebo něco podobného okno ztrácí smysl budeš mít půl roku v kuse zataženo :nevim: klimošku se nejspíš nedoplatíte, protože to bude jako chladit skleník. V zimě od toho okna zas pude chlad. Navíc nevím kde bydlíte, ale co se týče soukromí taky to nebude nic moc, většina lidí má ložnici jako nejintimější místnost a představa že jí mám celou prosklenou, no nevím :nevim:

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 07.08.18 15:03

Okno na jih lze přistínit nějakou stříškou nebo markýzou, je to lepší než okno třeba na západ. Teď v létě je sluníčko vysoko, tak do místnosti svítí minimálně,od tý stříšky by tam byl stín. V zimě, když je nízko, tak pěkně hřeje. Ale mít toto v ložnici? Jen pokud by ten výhled stál za to. A venkovní žaluzie na el. pohon. A to okno bude asi pěkná pálka, co se týká peněz, nehledě na to , že bude muset tam být nějaký spešl překlad.

Honza585
Povídálka 11 příspěvků 07.08.18 16:03

Co myslíš prosím special překladem?
díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >