Oligoasthenospermia - je to opravdu beznadějné?

Anonymní
8.3.10 22:05

Oligoasthenospermia

Zdravim vsechny, kteri se pokousi o miminko. Ráda bych vás požádala o informace ci zkusenosti tykajici se diagnozy - oligoasthenospermia. Pokousime se s pritelem o miminko dele nez rok. Protoze se stale nic nedeje, rozhodli jsme se nechat vysetrit. Výsledky spermiogramu potvrdily vyse uvedenou diagnozu. Mnozstvi ejakulatu v ml: 6ml, pH: 8.5, konsistence vodnata, počet: mene nez 5mil, pohyblivost X, V: nemeritelna - to jsou veskere informace, ktere jsem se dozvedela. Muj gynekolog mi hodne netaktne sdeli, ze bych udelala nejlepe, kdybych si nasla jineho partnera a podle jeho sdeleni je to hodne spatne. Rika, ze mi moc nadeji nedava. Hodne me to vystrasilo. Sveho partnera rozhodne opustit nehodlam a jsem rozhodnuta podstoupit IVF, ktere nam bylo doporuceno. Rada bych znala nazor dalsiho lekare. Myslite si, ze je to opravdu tak beznadejne? Mam za sebou hormonalni testy. Vse je ok, jen FSH mam 10.40, coz mi bylo receno je na horni hranici a proto pry musime jednat rychle. Jsem objednana na IVF v dubnu. Existuji nejake vitaminy ci podpurne latky, kterymi bychom mohli stav alespon trosicku vylepsit? Cokoli, co bychom pro to mohli udelat. Hledam informace vsude, kde je to mozne, muj pan doktor neni v tomto smeru prilis sdilny. Muzete mi prosim poradit?
Dekuji

Katka M.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2299
8.3.10 22:08

V tomto neporadím, ale co tak změnit pana doktora? Možná by se hodil nějaký s lepšíma radama než že si máš najít jiného chlapa :nevim: Držím palce, ať se vám mimčo brzo povede :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.10 22:13

Jasne, :lol: to se jevii jako dobry krok kupredu :-) Jen jsem chtela vedet, jestli je to opravdu tak bezndejne jak rika. Budu vdecna za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymnice
8.3.10 22:29

ahoj - tak já Tě trochu potěším - dá se to zlepšit. před třemi roky nám doktoři řekli, že partnerovo SPG je tak špatný, že u nás jediná možnost, jak mít dítě je IVF s ICSI! mezitím jsme podstoupili IVF - nezadařilo se a já si vydupala imunologický vyšetření - sice to zabralo půl roku, ale mezitím, jsem manželovi nasadila vitamín E, selen a zinek, kotvičníkové kapky a tabletky z kořene rostliny mACA…nevím co z toho „koktejlu“ zabralo, ale na imunologii mu vyšel SPG jen jako mírně snížená plodnost a doktorka nám řekla „a proč vás poslali na IVF, vám se musí zadařit i přirozeně - výsledek je dobrý“ tak jsem jí řekla, co manžel užíval a říkala, že jsme skvělí, když takhle bojujeme! takže vzhůru do boje! jo taky si myslím, že mu pomohlo nošení trenek místo slipů, shození pár kil a nepití tolik coca-coly :lol: jinak my to samozřejmě jen na přírodě nenecháváme…na to už nejsem nejmladší…takže IVF se rozhodně neboj…a možná zajdi rovnou do nějakého centra asistované reprodukce, tam Ti určitě nebudou radit výměnu partnera, ale budou se snažit pomoci!! držím pěsti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
2725
8.3.10 22:45

Můj kamarád měl stejnou diagnózu, najel na zdravější způsob života - přestal kouřit, omezil alkohol, začal sportovat. Uplynuly 3 roky, před týdnem se mu narodil syn (přirozené početí). Upřímně, nemusí to u vás mít stejný scénář, ale za ten výrok bych doktora nakopala. Taková doporučení se nedávají. Jestli chceš mít jistotu, IVF je dobré řešení, ale osobně bych asi zkusila upravit životní styl a užívat si „snažení se“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
9.3.10 06:53

anonymní..můj muž měl po prvním spermiogramu taky takovou diagnosu(v té době už jsme měli 6 letého syna),každý další sperm.byl jiný,ale nikdy už tak špatný,taky jsem mu nasadila éčko s Q10,Macu atd…v mojžíšce jsou cviky i pro chlapy s těmito „problémy“…když nic nepomůže,je možno odebrat spermie z varlete nebo nadvarlete…znám pár,který má takto dvojčata hned na první pokus :palec: …držím vám palečky,určitě to vyjde,třeba i přirozeně :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
9.3.10 07:57

Ahoj..
Určitě souhlasím s tím že ten výrok tvého doktora je teda síla, zasloužil by si za to facku..
SPG se HODNĚ rychlě mění, takže zlepšit se nějakým způsobem určitě dá, kup manžovi selen a zinek, a ať zobe, pokud nosí slipy at zkusí volnější prádlo, jestli chodí do sauny - vypustit jí uplně.Trošku zlepšit zdr.styl,a uvidíš že zlepšení půjde znát.
Taky znám pár párů (známých) kteří i s touto diagnózou nakonec počali přirozeně, moc držím palce!!! :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7592
9.3.10 09:04

Anonymní: Katko, no že bychom šli na IVF spolu v dubnu? Hledám někoho do party :-)
My měli taky hodně špatný SPG, ale zlepšili se jen mil. spermií, ale doktor nám taky moc šancí nedával. Tak přemýšlím kdy začít stimulovat, jestli v dubnu nebo v květnu :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9392
9.3.10 09:06

muj manzel ma stejnou diaagnozu, hodnoty si bohuzel nepamatuji presne…po 2 letech snazeni dochazel na andrologickou poradnu, kde dostaval nejake leky hormonalni povahy, zmena vsak nic moc nebyla… pak jsme se prestehovali do UK, kde jsme zacli jist zdraveji a hodne morske potvory a zacla jsem tehotnet…/chyba je i na me strane, mam za sebou par potratu, ale v otehotneni tak uplny problem ted neni/…jo a manzel ma 40 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
9.3.10 09:21

Ahoj Panenko, je mi líto, že máte takovou diagnózu. Nevím, kolik ti je, ale pokud už tě tlačí čas, na nic bych nečekala a šla do IVF. Nemáš se vůbec čeho bát a šance je mnohem větší. Vitamíny zkoušet můžete, za to nic nedáte, ale asi bych zázraky nečekala. Urolog manželovi řekl, že „holt vymíráme“ a nic se nedá dělat a doporučil mu Profertil. Když jsem viděla, co Profertil stojí, řekla jsem, že nebudu podporovat farmaceutické firmy, které vydělávají na zoufalství lidí. Manžel podstoupil spoustu vyšetření, na nic se nepřišlo, důvod neznámý, léčba neexistuje… Diagnózu máme mnohem horší než vy. Holt budeme podstupovat ICSI dokud to půjde. Přeju, ať se vám co nejdříve zadaří:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.10 09:54

Lidicky moc vam dekuji za rady. Trosku jsem se uklidnila. Na vazeneho pana doktora jsem nastvana kazdym dnem vic a vic…jakym pravem si vubec dovolil timto zpusobem hodnotit meho pritele. Bezim do lekarny nakoupit vitaminy. Mam nastesti vedle sebe skveleho chlapa, ktery se stavi k problemu celem a tak to mam malinko jednodussi nez nektere holky, ktere jeste ke vsemu musi bojovat s muzskym egem. Ve sve podstate to chapu, neni to pro pany kluky rozhodne jednoducha zalezitost, ale doba je hold takova a nejde delat, jako ze se nic nedeje, pokud nam o neco jde, ze? jeste jednou vsem dekuji, moc mi to pomohlo a pokud by jeste nekdo mel nejake dalsi info ci podobne problemy, budu rada, kdyz date vedet. Drzim pesti vsem, kteri bojuji se stejnym problemem jako my. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
9.3.10 20:10

Anonymní manža má stejný problém koupily jsme Profertil a nově bude brát multi vitamíny. A hlavně cvičí cviky pro chlapy od mojžíšové a zlepšení tam je po dvouch měsících cvičení a Profetilu.
SPG několikrát jen max 7 mil a 1% pohyb nyní 17 až 27 mil a pohyb rozmezí od 9 do 15 %.

Mojžíšová se musí cvičit hodně dlouho ,aby byl nějaký učinek i půl roku.

Tak jsem zvědavá jak to bude vypadat začátkem září.
V Dubnu půjde na další spg . Trocha zlepšení je ,ale na delší dobu nám to trvalo rok. Nejdříve jsme do toho nechtěli dávat tolik korunek ,ale ted mě mrzí ,že jsme to neudělali dříve . Promarnili jsme tak několik měsíců.

Takže mu dej vitamíny a aby cvičil a uvidíš po pár měsících nějaké zlepšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
10.3.10 12:43

Katko - určitě to není ztraceno. Výsledek u nás také nebyl valný, měli jsme jen 2 mil. + leukocyty. No, a momentálně jsem v 9. týdnu po IVF/ISCI. Přirozenou cestou prý bohužel tak možná 1%?. To, že ti lékař doporučil výměnu partnera bylo dost netaktní, protože co kdyby byl zádrhel na tvé straně? Kvůli těmto potížím by člověk neměl vztah vzdávat …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
6.4.10 20:09

Já si myslím, že tohleto by si doktor vůbec neměl dovolit říci - jaká změna parnera? My máme zase problém s azoospermií, ale uričtě kvůli tomu nebudu přítele měnit, že :nevim: A kdyby se stalo, že by spermie Tvého přítele nebyli kvalitní, ještě přichází v úvahu dárce. Spíš, jak tady holky radily, vyměň doktora :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mellanie
15.6.10 17:21

ahoj tak i já se přidávám,dnes nám bylo sděleno,že jediné východisko je ivf + icsi.
Baby poradte ..jde to něčím vylepšit?berem ečko 200 mg,ace selezin a profertil–ten už nám teda dochází.A znova ho kupovat nechci.
Co ještě vyzkoušet?měli jsme macu a i kotvičník.
Díky za nazory..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama