Omdlévání u dvouletého

6125
27.1.16 14:02

Omdlévání u dvouletého...

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s opakovaným omdlením takhle malého dítěte? Malému se to stalo dvakrát behěm asi měsíce. Pokaždé byl unavený, spíš přetažený, před tím se mu něco nelíbilo, má teď vztekací období, ale že by se vyloženě vztekal a řval, to ne. Začal lapat po dechu, u toho jakoby plakal, pak najednou zavřel očka a je mimo. Vypadá to jakoby spal, je úplně vláčný. Musela jsem ho vzít, poklepat po zádech, trošku s ním zatřást, on se jakoby lekl a vzbudil se. Přestěhovali jsme se a od té doby se v noci budí a volá mě, špatně spí, teď je ještě nemocný. Byla jsem samozřejmě u obvodní a ta mě poslala k neuroložce, jdeme tam ale až příští středu. Nevíte, jaké vyšetření nás čeká?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2529
27.1.16 14:10

Po písmenkách těžko radit..
Na neurologii si budete povídat, možná vás Dr. nechá sepsat takový jakoby kalendář, kde budete psát vysledovávat a zapisovat, jak to omdlévání probíhá, co tomu předcházelo..kolikrát i maličkost je pro tohle důležitá. Možná by nebylo od věci si to psát už ted a už tam k Dr.na neurologii s tím jít.
Pak by mělo být vyš. mozku EEG
Kdysi jsem hlídala v jednom dětském koutku děti. Chodilo mě tam dítě, kterému se něco podobného dělo. Poprvé mi to maminka ani neřekla, takže jsem se pěkně lekla a jak píšete Vy, bylo to zničeho nic. Maminka pak řekla, že to mívá, doktor to ví a na nic se nepřišlo. Nevím ale jak to pak bylo dál, chodil tam jen rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
27.1.16 14:13

Ahoj, nevím, jestli je to to samé, co máme my. Syn občas místo řevu zůstane stát s otevřenou pusou a nedýchá, když nepřijde nádech včas, zmodrá, spadne na zem a je jakoby v křeči. Do úplné mdloby to ještě nedošlo, ale oči se mu protočí, prohne se do luku, pak přijde většinou nádech a zvláční, rozdýchává to, oči zavřené.. a pak začne zase fungovat. Je to afektovaný záchvat, doktorka říkala, že to časem zmizí, že mu mám fouknout do pusy, lekne se a nadechne. Což fungovalo cca před rokem, teď už ne. Ale co jsem četla, mdloba je právě pro tělo záchrana, člověk se uvolní a nadechne. Děti to pak už dělají i schválně, protože si vydobydou svoje. Takže po nádechu je dobrý dítě nechat někde sedět a dát mu najevo nesouhlas s jeho chováním.
http://www.maminka.cz/…zvladnout-je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11219
27.1.16 14:23

Ahoj, řešili jsme teď něco podobného. Máme 2letou nedonošenou holčičku a v poslední době dvakrát omdlela, u ní to bylo ale vždycky způsobené tím, že předtím zaklonila hlavičku. Takže si zřejmě na malou chvilku zablokovala přívod krve do mozku. Kromě toho, ale při únavě často protáčí oči v sloup, takže jsme také byli na neurologii, kde jí dělali eeg a eeg ve spánku a nepřišli tedy na nic.
Hodně jsme se tam bavili právě o afektivních záchvatech a u vás by to mohlo být ono, prý se u toho nemusí děti ani nijak výrazněji vztekat a spíš záleží na více faktorech (jak moc se zrovna nedechli, jaký byl ten podnět atd).
Držím palce, ať vám vyšetření dopadne dobře a není to nic vážného :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.16 14:24

Nechci strasit, ale moje známá mela s chlapeckem stejny problem, dorazila do nemocnice a tam je napadlo udelat CT a putovali rovnou na detskou onkologii do motola :( radsi anonymne, hodi sem

• Citovat
  • Upravit
15622
27.1.16 14:34
@1pipa píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s opakovaným omdlením takhle malého dítěte? Malému se to stalo dvakrát behěm asi měsíce. Pokaždé byl unavený, spíš přetažený, před tím se mu něco nelíbilo, má teď vztekací období, ale že by se vyloženě vztekal a řval, to ne. Začal lapat po dechu, u toho jakoby plakal, pak najednou zavřel očka a je mimo. Vypadá to jakoby spal, je úplně vláčný. Musela jsem ho vzít, poklepat po zádech, trošku s ním zatřást, on se jakoby lekl a vzbudil se. Přestěhovali jsme se a od té doby se v noci budí a volá mě, špatně spí, teď je ještě nemocný. Byla jsem samozřejmě u obvodní a ta mě poslala k neuroložce, jdeme tam ale až příští středu. Nevíte, jaké vyšetření nás čeká?

Dcerka také omdlévala, neboli upadala do bezvědomí, ale bylo to vždy buď když spadla, nebo se vztekla, že jsem ji něco zakázala. Vždy to mělo stejný průběh: zákaz věci/pád = pláč/vztek = ticho = hadrová panenka (upadání do bezvědomí)

Jako první rychlá pomoc vždy pomohlo fouknutí do pusy, velký nádech a rychlé a prudké fouknutí do dceřiné pusy. Od určitého okamžiku to už nezabíralo, pak cokoliv co způsobí úlek, zatřesení, trocha studené vody, pokud nic nepomáhalo, tak i lehký „průplesk“, prostě jakkoliv ji vzbudit. Nyní je dcerka už větší a já zkušenější, tak tomu dokážeme předejít. Pokud mám pocit, že tento stav nastává, dávám dceři pokyn „nádech, výdech, nádech, výdech,…“. Až se srovná, řeším vše další.

Dceřina diagnoza je „afektivní apnoe“, byly jsme i u neuroložky a jinak je vše v pořádku. Dr. provedla základní vyšetření, včetně poklepu apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.1.16 14:35

@IvčaL
ja tohle mela jako dite, i kdyz starsi. zaklonila jsem hlavu a sly na me mdloby. bylo to nerovnovahou cukru v krvi. delali male rozbor krve?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15622
27.1.16 14:37
@Monysek8 píše:
Ahoj, nevím, jestli je to to samé, co máme my. Syn občas místo řevu zůstane stát s otevřenou pusou a nedýchá, když nepřijde nádech včas, zmodrá, spadne na zem a je jakoby v křeči. Do úplné mdloby to ještě nedošlo, ale oči se mu protočí, prohne se do luku, pak přijde většinou nádech a zvláční, rozdýchává to, oči zavřené.. a pak začne zase fungovat. Je to afektovaný záchvat, doktorka říkala, že to časem zmizí, že mu mám fouknout do pusy, lekne se a nadechne. Což fungovalo cca před rokem, teď už ne. Ale co jsem četla, mdloba je právě pro tělo záchrana, člověk se uvolní a nadechne. Děti to pak už dělají i schválně, protože si vydobydou svoje. Takže po nádechu je dobrý dítě nechat někde sedět a dát mu najevo nesouhlas s jeho chováním.
http://www.maminka.cz/…zvladnout-je

@Monysek8, nevím, ale dcerka si toto nikdy nepamatovala. To že omdlí. Já mám také zkušenosti s omdléváním a také si nepamatuji, že jsem omdlela. Pamatuji si stav chvíli před tím a stav po probuzení, ale nic mezi tím. U nás má cenu řešit důvod vzteku, ne omdlévání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11219
27.1.16 14:38

@Ali-Ali rozbor jí dělali, všechno měla v pořádku. U ní asi hraje roli to, že má hodně slabé svaly, tak tu hlavičku dá dál než je zdrávo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
27.1.16 14:49

Syn to měl také, byly jsme u neuroložky a ta to pojmenovala jako afektivní záchvaty. Je to prý časté, má to dle literatury tak 20 procent dětí a v drtivé většině to vymizí do 3 let věku. A unás se taky tak stalo, od dvou a pul roku nic.

Já z toho byla vyděšená, pak si tu našla nějaké diskuze právě pod heslem afektivní záchvaty a dost jsem se uklidnila. Nejvíc mé zděšení upokojilo, že na to nikdy žádné dítě nezemřelo, že se prostě vždy znovu nadechnou.

Syna s tím vzali i do jesliček, prý to znají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15622
27.1.16 15:02
@open mind píše:
Syn to měl také, byly jsme u neuroložky a ta to pojmenovala jako afektivní záchvaty. Je to prý časté, má to dle literatury tak 20 procent dětí a v drtivé většině to vymizí do 3 let věku. A unás se taky tak stalo, od dvou a pul roku nic.

Já z toho byla vyděšená, pak si tu našla nějaké diskuze právě pod heslem afektivní záchvaty a dost jsem se uklidnila. Nejvíc mé zděšení upokojilo, že na to nikdy žádné dítě nezemřelo, že se prostě vždy znovu nadechnou.

Syna s tím vzali i do jesliček, prý to znají.

Nemusí to vymizet do 3 let. Dcerce se to naposledy stalo cca tak 2 či 3 měsíce zpět, tj. ve 4,5 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
27.1.16 15:13
@elen-ka píše:
Nemusí to vymizet do 3 let. Dcerce se to naposledy stalo cca tak 2 či 3 měsíce zpět, tj. ve 4,5 letech.

Tuhle hranici mi řekli 2 lékaři a četla jsem ji i v odborné literatuře, ale samozřejmě je to individuální, jako všechno… Snad to brzo přejde i u vaší holčičky! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6125
27.1.16 22:13

Děkuji všem. Budu doufat, že to souvisí se stěhováním a jedná se o ty afektivní záchvaty (i když to je teda taky síla :? )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama