Omezení ve vlastním domě

8959
24.6.13 14:20

Omezení ve vlastním domě

Ahoj všichni. Nevěděla jsem pořádně, kam toto téma zařadit, tak snad jsem tu dobře.
Potřebuju se spíš vykecat, případně slyšet nějaký ten názor.
Jde o to, že jsem na konci roku 2011 dostala darem od taťky dům - teoreticky od rodičů, ale byl psán jen na táty. S tím, že jsme tu začali s manželem hned bydlet a tak nějak se připravovat na rodinu, loni jsme se vzali a teď čekáme mimi. Všechno zní úžasně, ale bydlí tu s námi samozřejmě i rodiče a ještě i babička. To by až tak nevadilo, samozřejmě že s tím jsem počítala už když jsem dům dostala.. že tu nebudem sami. Naštěstí máme každý své patro, takže o soukromí nejde.
Problém je spíš v tom, že mám ještě 2 bratry, které jsme s manželem samozřejmě vyplatili (vzali jsme si na to úvěr). Jenže ten nejstarší (je mu 30 let) se stěhoval teprve loni v září a to byl ještě děsně dotčenej, že se MUSEL odstěhovat - k tomu chci dodat, že inkaso nám odmítal platit a živit se nechal maminkou - kompletní mamahotel. A když jsme mu něco řekli, tak byl největší chudák na světě.. a co on o nás prohlašoval, všude se litoval a tak.. S přítelkyní, se kterou je 10 let se stále jen navštěvovali na víkendy, jak puberťáci a náramn jim to vyhovovalo. Teď spolu už žijí - naší vinou.. :zed: A pořád se lituje, jak kvůli nám musel do podnájmu na byt.. Přitom od nás každej z bratrů dostali 800 000,– takže kdyby si něco připůjčil, mohl mít svůj dům. To už jsem ale přestala řešit. Spíš mě teď trápí, že tenhle bratr k nám pořád jezdí bez ohlášení, dělá si tu co chce, chodí po zahradě atd. Prostě nepochopil, že tu už nebydlí. Třeba dojede v týdnu s tím, že se rozhodl, že tady prostě bude spát, sice spí u rodičů v bytě, ale už je to osoba v domě, která tu běžně není a je jakoby „navíc“. Nejvíc mě na tom štve, že to prostě nikomu neřekne, ani těm rodičům.. Třeba „ahoj mami, chtěl bych u vás ve čtvrtek přespat, je to problém? nemáte náhodou něco jinýho?“ to prostě neexistuje. A blbý, že ti rodiče mu na to nic neřeknou, chápu, že je to jejich syn, jasný.. Ale štve mě, že si rodiče neuvědomují, že ten dům dali jednou mě a že bratři si tu už nesmějí dělat co je napadne. A když jim to řeknu, tak na mě koukají, že chci něco nenormálního.
Někdy si tu přijdu jak ve zlaté kleci… Super mám dům, ale za jakou cenu???
Druhý bratr tu pořád trvale bydlí, i když většinu času se zdržuje u přítelkyně a už si asi rok „hledají“ bydlení a furt nic. Ten inkaso taky odmítá platit s tím, že je tady málo, ale vykoupat se a najíst se přijede.. :pocitac: někdy z toho šílím a cítím na sobě, že mám kolikrát nervy, kde se zas kdo vyloupne. A teď v těhotenství mi to nedělá vůbec dobře.
Podporu rodičů v tomhle fakt nemám, tak nevím, co je vlastně špatně. Každopádně majitelé jsme teď my s manželem a nemůžem si pomale ani prdnout. Když se vzbouříme, co se týče bratrů, narážím u rodičů. Fakt už nevím, jak dál:( jsme tady dobří akorát na to, aby jsme vše platili a dům udržovali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5166
24.6.13 14:24

A vy s manželem platíte inkaso za celý dům nebo jenom za svoje patro?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
24.6.13 14:27

@Baruska2011
za celý dům.. S tím, že to máme rozpočítané na osobu.. Takže 1000 Kč, který by měl platit bratr jdou z mojí kapsy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5204
24.6.13 14:28

Myslím, že pokud bratři budou v patře vašich rodičů a hlavně proti tomu, že tam u nich spí, jedí, koupou se…nic neřeknou právě ti rodiče, tak vy toho moc nezmůžete.
Nevím co bratři udělali s tím podílem, který jste jim vyplatili, zda si koupili byty…ale každopádně bych se také starala o zrušení TP…peníze na jinou nemovitost od vás mají, takže ať se podle toho zařídí.
Neptali jste se kolik stojí a co obnáší zřízení samostatných měřidel enegrií??
Jinak ale to že vám chodí bratr po zahradě nebo se nají u mámy mi přijde takové malicherné a nevím čemu to zase tolik vadí…jsou to peníze vašich rodičů, za které si vaří, takže se zase dostávám na začátek svého příspevku, pokud to jim nevadí, tak vám (nemyslím to zle) do toho ani nic moc není.
A už když jste dar-dům přijímali tak jste přeci museli vědět, že tam bratři budou stále chodit…snad jste nečekali že se najednou změní jak jejich chování, tak i zvyklosti!!!

Příspěvek upraven 24.06.13 v 14:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10083
24.6.13 14:29

Já myslím, že pokud bratr jezdí přespávat k rodičům do patra, tak vám to může být jedno, ne? O poplatky se dělíte s rodiči a babičkou (asi?), takže na tom kolik lidí bydlí u rodičů doma nzáleží, ne? Ať si to s nimi vyřídí rodiče…

Příspěvek upraven 24.06.13 v 14:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
24.6.13 14:30

Dokud tam budou rodice, tak tam chodit budou :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
24.6.13 14:37

@janicka006
Já právě taky netuším, co s tím podílem udělali. Protože jeden bydlí v podnájmu a jeden ještě jakože doma. Takže my mu dali penízky, ale pořád ho tu jakoby máme.
Ty měřidla jsme zatím neřešili.. Rekonstruujem teď byt a nevíme, co dřív..:(
@AnastazieB @dani24687 Jinak rodiče si to s nimi právě nijak neřeší.. Mě nevadí, že sem chodí, já je ráda uvidím.. Ale představovala bych si, že se staví jako návštěva, že se ohlásí, přijedou, posedíme, pokecáme a pojedou zas domů.. Jenže to se mi nějak nedaří docílit :(

Nehledě na to, že z nich mám dojem, že oni jsou přesvědčení o tom, že když jim to s holkama nevyjde, že se zas nasáčkují sem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13575
24.6.13 14:39

Nevím, v jaké lokalitě a v jakém domě bydlíte, ale za těch 1,6 co jste dali bratrům, byste měli téměř i něco vlastního a s klidnými nervy.
Takových peněz dát a žít s rodiči a bratry, no děkuju pěkně.

Z druhé strany - bratři tam mají rodiče a jsou (byli) tam doma. Mí rodiče bydlí sami v bytě a svobodná ségra tam jezdí kdykoli - prostě jede domů, taky se nehlásí a nevadí-li to rodičům, proč by to mělo vadit někomu jinému.
Já rozumím, že tě to celý štve, já bych to nesnesla, proto bydlíme sami, ale je potřeba pochopit to, že oni jsou tam prostě doma, i když ne doma jako doma, strávili tam dětství a budou se tam vracet za rodiči, s tím těžko co uděláš. A aby nemohli na zahradu? To už mi přijde jako silné kafe. Chápala bych to ve chvíli, kdy by tam nežili tví rodiče - prostě jste tam vy a všichni jsou hosté, ale pokud tam bydlí jejich rodiče, budou za nimi prostě jezdit.
Takhle to má švagrová - zůstali v domě s tchýní a několikrát do měsíce tam hostí všechny sourozence, jejich děti s rodinami, vnoučata atd.- jezdí za babičkou a pokud tam ona bydlí, nezbývá nic jiného než aby jim ještě pekla buchty, když babička už nezvládá.
Tak to prostě je, no. Z mého pohledu vaše špatné rozhodnutí. :? Nemohla jsi čekat, že tam najednou budete sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16592
24.6.13 14:40

Každý máte svoje patro - pokud jezdí k rodičům, nemůžeš jim to zakazovat.

Jak si rozpočítáte inkaso, to je jiný problém - to už musíš holt řešit se svými rodiči, protože jezdí k nim. Tudíž by rodiče měli platit ne za dvě osoby, ale za tolik, kolik jich v bytě skutečně reálně žije a využívá jej.

Jak psala výše Virginia - udělali jste rozhodnutí, o kterém jste museli vědět, že pro Vás bude mít negativní následky. Nemohla jsi snad předpokládat, že se zaběhnutý pořádek změní tím, že dům je teď psaný na Tebe.

Příspěvek upraven 24.06.13 v 14:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5166
24.6.13 14:40

Měřáky pro každý byt nejdou udělat? Jinak bych se pokusila domluvit s rodičema na vyšším inkasu, pokud by se bratři u nich zdržovali víc dní v měsíci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
24.6.13 14:45

Asi jsem se špatně vyjádřila… mě nevadí, že přijedou.. že projdou zahradou.. ale vadí mi, že se chovají, jako by to bylo jejich.

prostě si naplánují, že tu oslaví svoje narozeniny a nikoho se nezeptají.. ano je to naše špatné rozhodnutí, které teď vidím, ale nejde vzít zpět :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
24.6.13 14:46

No ja nevim, ale ja taky jezdim na navstevu k rodicum treba i na cely vikend. A predpokladam, ze az se narodi deti, tak tam budem na navsteve nekdy treba i na tyden na dva. Jsou to prece i jejich rodice, tak maji pravo za nimi jezdit na navstevu. Je pravda, ze neco jineho je s tim placenim. To bych vyresila asi tak, ze kdyz na jejich navstevam rodice nic nenamitaji, tak se proste inkaso rozdeli jen mezi vas, babicku a rodice. Ze vy to za bratry platit nebudete. A nebo si udelat samostatne budiky na energie a kazdy si bude platit za sebe. Ale navstevovani rodicu, jako takove, bratrum zakazat nemuzes…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16592
24.6.13 14:49
@Lejaa píše:
Asi jsem se špatně vyjádřila… mě nevadí, že přijedou.. že projdou zahradou.. ale vadí mi, že se chovají, jako by to bylo jejich.prostě si naplánují, že tu oslaví svoje narozeniny a nikoho se nezeptají.. ano je to naše špatné rozhodnutí, které teď vidím, ale nejde vzít zpět :(

Vyjádřila ses srozumitelně.

Ale s tím skutečně nic nenaděláš. Chovají se, jako by to bylo jejich, protože to tak vždycky bylo… vždycky to byl jejich domov. A vždycky bude - dokud tam budou mít rodiče a babičku… bez ohledu na to, co si o tom myslí jejich sestra (i když oficiálně je dům už její).

Svoje bratry znáš - a znala jsi je už předtím. Jsou, jací jsou - a to se nezmění. Rozhodnutí, které jsi udělala, má svoje plusy, ale holt i minusy - jediné, co s tím v tuto chvíli můžeš dělat, je zohlednit časté návštěvy bratrů v inkasu rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13575
24.6.13 14:50

@Lejaa Já to píšu tvrdě, ale je mi tě líto. Chápala bych, že chcete zaplatit vícenáklady na energie, byli-li by tam častěji.
To, že tam jedí nebo lezou po zahradě, je sice pro tebe asi nepříjemné, ale oni jsou tam „doma“, mají tam i rodiče. Těžko se tento stav změní přepisem na katastru.
Sedli jste si někdy všichni, i s rodiči a bratry a pokusili se to nějak vyříkat???
Chápu, že jste do toho dali spoustu peněz a nakonec jste cizinci ve vlastním domě, ale zase to nejde lámat přes koleno. Opatrně bych to za účasti všech dotčených zkusila nadhodit u nedělní kávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1512
24.6.13 14:54

Jasně, za rodiči budou jezdit pořád a pokud budou u rodičů pravidelně přespávat, nechte udělat samostatné měřáky, jak radí holky.

Pokud si u Tebe plánují pařby a Ty se pak nestačíš divit, byla bych za mrchu největší a upozornila bratry, že ještě jednou se bude taková situace opakovat a necháš je i jejich kamarády vykázat z domu policií. Ty jsi majitel a máš na to právo. Přes rodiče to neřeš, musíš bratrům ukázat hranice sama.

Příspěvek upraven 24.06.13 v 15:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat