Opakovaná kvasinková infekce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 15:36
Opakovaná kvasinková infekce

Dobrý den, mám problém. Je mi 16 let a opakovaně se mi vrací kvasinková infekce. Změnila jsem i gynekologa, ale bohužel furt to samé. Opravdu už nevím co mám dělat. nejím sladkosti, nepiji sladké limonády a fakt už netuším co dál, máte nějaké rady, které vám opravdu zabrali? :zed: :zed:

Reakce:
lucije28
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 17.01.19 15:39

Každá rada drahá :,(, vím, o čem mluvíš. Mne je poněkud víc, a ani s manželem, tedy stálým partnerem to není bez kv. infekce… jedinou útěchou mi je, že čím víc jsem starší, tím je to maličko lepší. Já osobně žádnou radu bohužel nemám, jen vím, jak se cítíš :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 15:44

Od leta mam opakovane, taky bojuju :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 15:45

Také jsem s tím měla problémy. Pomohlo koupit si pumpu na Rosalgin a udělat si tu výplachovou kůru. Zároveň striktně nejíst cukr a bílé pečivo, nosit prádlo ze 100% bavlny (max. s pár % elastanu, ale jinak samá bavlna), po vyprání kalhotky žehlit (aspoň 5 vteřin podržet žehličku na místě kalhotek, kde je klín - to mi poradil gynekolog) a nepoužívat na mytí nic kromě čisté vody, žádné přípravky ani určené na intim hygienu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 15:50
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám problém. Je mi 16 let a opakovaně se mi vrací kvasinková infekce. Změnila jsem i gynekologa, ale bohužel furt to samé. Opravdu už nevím co mám dělat. nejím sladkosti, nepiji sladké limonády a fakt už netuším co dál, máte nějaké rady, které vám opravdu zabrali? :zed: :zed:

Je to boj. Mě stačilo jít do veřejného bazénu nebo používat parfémovaný toaletní papír a bylo to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 15:55

A ja teda pokazde nakazim i manzela :zed: musi se pak mazat taky. Tak asi neni od veci prelecit i partnera, i kdyz udajne se to u nich nevyskytuje. U nas to ale neplati.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 16:04

No to je pravda, úplně jsem zapomněla zmínit nepoužívání parfémovaného toaletního papíru, parfémovaných vložek a tamponů. Asi jak už to považuju za samozřejmost, tak mě to nenapadlo napsat.

meduzza
Echt Kelišová 8766 příspěvků 17.01.19 16:14
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám problém. Je mi 16 let a opakovaně se mi vrací kvasinková infekce. Změnila jsem i gynekologa, ale bohužel furt to samé. Opravdu už nevím co mám dělat. nejím sladkosti, nepiji sladké limonády a fakt už netuším co dál, máte nějaké rady, které vám opravdu zabrali? :zed: :zed:

Zařaď do jídelníčku hodně zelené zeleniny. Nepasterované kysané zelí jez po troškách každý den. Používej jako koření oregáno = dobromysl, uvař si z téhle bylinky, kterou kvasinka nemá ráda i čaj. Je to běh na dlouhou trať.

Tarinka
Echt Kelišová 8332 příspěvků 17.01.19 16:15

Ja to jeden cas taky mela a bylo to z tamponu, prestala jsem pouzivat a ok.

histep
Závislačka 4257 příspěvků 17.01.19 16:15

Holky, zkoušela jste některá autovakcínu nebo stockvakcínu? Taky se s kvasinkama trápím docela dost a včera jsem právě začala užívat stockvakcínu, 3-měsíční schema, tak jsem zvědavá, zda to nějak zaber :think:

Ou
Kelišová 6191 příspěvků 17.01.19 16:23

1. léčí ti to gynekolog specificky na základně mikrobiologického rozboru? A léčíš to dostatečně dlouho?

2. zalečuješ i partnera? A dokud nejste oba dostatečně dlouho přeléčení, používáte výhradně kondom? Má opravdu zdravé dásně a zuby, nemůže být přenašečem skrzevá orální sex? Pokud není naprosto jisté, že partner po zaléčení ti je skutečně věrný, tak prostě bez kondomu nic. Pokud užíváš hormonální antikoncepci, je možné, že zhoršuje samoúzdravnost poševního prostředí.

3. nosíš přírodní spodní prádlo, které se při praní dezinfikuje buď převařením a nebo dezinfekcí na prádlo? Vyhýbáš se důsledně upnutým kalhotám? Prádlo z umělých vláken a ještě na to těsné džíny či jiné kalhoty jsou spolehlivým ničitelem zdravého prostředí v pochvě. Je mi líto, je potřeba sáhnout po bavlně a nebo bambusu a nosit ideálně sukně a nebo volné kalhoty.

4. pořiď si lyzáty a užívej je https://www.drmax.cz/candivac-cps-30 + používej probiotické globule a případně v době menstruace probiotické tampony.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 20:46

Léčí to mikrobilogickým rozborem. Lečím to už přes rok, většinou se to vrátí hned. Můj partner se taky lečí , má od gynekologa krém. jsem si 100% jistá , že partner je mi věrný. Orální sex neprovozujem , antikoncepci používám už přes rok , ale je pravda , že vlastně od té doby co jí beru , se to nějak zhoršilo. Spodní prádlo mám bavlněné ale je tam i trochu elastanu. Upnuté kalhoty nosím celkem často. Používala jsem i Rosalgin , ale bohužel ani ten nepomohl , spíše jsem měla pocit , že se to zhoršilo :/ .

Verun83
Echt Kelišová 9237 příspěvků 33 inzerátů 18.01.19 03:56

Tak mne po zhruba 1,5 letech trapeni pomohla tahle kombinace. Vymenit praci gel za eco, vymenit beleny toaletni papir za ten uplne obycejny. Uzivani tcm - napoj cinskych mudrcu, zklidneni zcerene hladiny, udoli mraku a destu. Uzivala jsem 3m. Dale prirodni intimgel od cannadermu. Vyplachy bylinama - mesicek, hermanek, ruze, hluchavka, rebricek. A zavadeni gynocapsu. To je laktobacil. Dieta mi nikdy nefungovala. HA neberu.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 18.01.19 08:58

ještě mi gynekoložka doporučila na hygienu používat Gynexid pěnu. Je to dražší, ale zase to hodně dlouho vydrží a nemohu si stěžovat :palec:

stinga
Kelišová 5069 příspěvků 3 inzeráty 18.01.19 09:01

nekoupat se v napuštěné vaně, nikdy

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >