Opakovaná nemoc u dítěte

699
29.10.19 20:33

Opakovaná nemoc u dítěte

Dobrý večer, předem chci upozornit že se synem máme za sebou několik vyšetření u dr, alergo, imunologie a kožní. Teď k dotazu, syn 16 měsíců, od letošního února je téměř pořád na hromadě, přibližně od doby kdy jsem mu začala nahrazovat kojení, celou porci příkrmu, do té doby plně kojeny a bez jakékoliv nemoci. V únoru donesl starší syn ze školky chřipku a od té doby se to vleče. Každý týden návštěvy dětské lékařky a verdikt viroza, odcházíme většinou s fenistilem, stoptussinem a něco na vykašlávání. Táhne se to do dubna, kdy mi lékářka na mé naléhání dává žadanku na alergologii a kožní, kde se dostáváme až v půli června, do té doby stav syna pořád jako na houpačce, pár dnů zdravý, pak zase klidně 3 týdny nemocný - vlhký kašel, občas suchý, zelená rýma, plus šílený ekzém po celém těle, občas horečky, crp v normě. V červnu na alergo brána krev, vše v pořádku, zjištěna alergie na mléčnou bílkovinu a nasazena dieta, plus dostal kvůli špatnému poslechu Mamox kapky do nosu a inhalátor Flutiform. Táhne se to do srpna, kdy už zoufalá vše vysazuji a nedávám nic, mizí ekzém, mizí kašel, rýma, syn je na pár týdnů zdravé dítě. V září starší nastupuje zpět do školky, mladšímu nechávám dávat poslední dávku Hexacimy (nevinim očkování) cca druhy týden v září dotáhne domu virozu, zdravý byl během 3 dnů, ovšem mladší je zase na hromadě, tudíž jdu k dr, opět jen viroza - fenistil, stoptussin, jitrocelovy sirup, nasazuji Mamox a Flutiform. A prakticky doteď je syn šíleně zahleněný, minulý týden jsme zase byli u dr, poslechově čistý, mám pokračoval v lécích. Vážně jsem zoufalá, moje dítě je jako hromádka neštěstí, nemůže spát, jelikož se dusí, nemůže dýchat a já za tu dobu vyzkoušela snad všechny možné dostupné sirupy na kašel ????‍♀️ Prosím někdo typ, jaké vyšetření vyžádat, co koupit abych mu pomohla, čím podpořit imunitu? (Dostával D a Colostrum) podotýkám jedna se o kojené dítě, které díky těmto nemocem, vyžaduje kojení ve stejných intervalech jako běžné mimino. Předem děkuji za jakýkoliv tip, nápad, radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14518
29.10.19 20:40

A co imunologické vyšetření? Nám ho dělal alergolog, je současně i imunolog. U syna jsem také řešila opakované virozy a kašle a po imunologické léčbě se fakt výrazně srovnal a má kašel s rýmou tak jednou až dvakrát za zimu. Název léků si už bohužel nepamatuju, je to tak pět let zpátky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431

Již je to hromada let, kdy byly naše děti nemocné. Bylo zdravotně poznat, když jsem jim dávala „lactobacilové“ kůry. Tenkrát tyhle různé lactobacily apod začínali, takže nedám konkrétní typ. Říká se, že ve střevech je 70% imunity a souhlasím s tím. Hodně se pak zlepšily i po zavedení diety - bez potravin na které měli intoleranci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273

A dietu dodrzujete striktne oba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
29.10.19 20:47

@Martina712 Ano oba, já mám intoleranci laktózy takže tam problém nebyl a hlídám aby mu nikdo nic mléčného nedával. Dietu má mít do konce října, od listopadu mám zase mléčné výrobky zavádět a po novém roce se znovu objednat na testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 21:04

Neporadím, ale soucítím. Mám to tak už 5 let. Syn se mi složil po prvním očkování. Je to vlastně pořád stejné. Jen nemá už tolik kašle. Resp. pravidelně má zadní rýmu, k tomu se přidá kašel a laryngitida. Trpí na uši. Měl několik zápalů plic, záněty průdušek, zánět ledvin. Podezření na syndrom PFAPA.
Imunologie v pohodě. Alergie nemá.
Zkoušeli jsme už snad všechno - volně dostupné preparáty, léky na předpis, alternativní produkty. Nejvíc pomáhá nedávat do školky. Starší syn kvůli němu byl vždy přes zimu doma. On sám taky zůstává přes zimu doma. Letos je předškolák a ve školce byl prvních pár dní v září.

• Citovat
  • Nahlásit
3784
29.10.19 21:06

RTG plic se delal? Nekdy je poslech OK ale na RTG muze byt nález. Plicní chlamydie se testovaly? Prectete si knihu Zdravá streva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
923
29.10.19 21:06

Nam na zahleneni a dychani pomaha solna jeskyne, nebo aspon zkusit inhalace morske vody/vincentky obyc. inhalatorem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
29.10.19 22:23

@sediza rentgen plic se nedělal. S těmi plicními chlamydiemi jsem teď zaražená, měl je děda kluků, ale tuším že u kluků v době kdy je měl nebyl :zed: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3784
29.10.19 22:24
@PM94 píše:
@sediza rentgen plic se nedělal. S těmi plicními chlamydiemi jsem teď zaražená, měl je děda kluků, ale tuším že u kluků v době kdy je měl nebyl :zed: :think:

Nechala bych vyšetřit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat