Opakovaný epileptický záchvat

Anonymní
7.8.20 22:16

opakovaný epileltický záchvat

Ahojte, omlouvám se jestli to tu náhodou někde není, ale nenašla jsem. Přítel trpí poůrazovou epilepsií. Požil množství alkoholu, byl přepracovaný a nevyspaný, bylo jisté, že dostane záchvat (který taky měl). Ráda bych se zeptala, zda - li má někdo zkušenosti a jaká je pravděpodobnost, že se záchvat bude ještě dnes opakovat, jednalo se o 4tý záchvat v životě po půl roce od posledního.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7.8.20 22:21

To ti nikdo neřekne… bere léky? Šel vystřízlivět a vyspat se? Strašný hazard, toto… Určitě byl poučen o režimu, který je třeba dodržovat. No… pozdě bycha honit. Hlavně ať už to nikdy nezkouší. Jak se cítí teď?

Myslím, že už by ho snad záchvat stihnout nemusel, mozek upustil páru, snad bude zas líp. Hlavně ať spí, vypila bych i nějaké magnesium a zítra šetřící režim a samozřejmě pravidelná medikace.

Ještě něco… kontroluj ho v noci!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62839
7.8.20 22:31

Proč je ta diskuze připíchnutá nějakým novým připínáčkem a píšou, že komerční? 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 22:31

Samozřejmě že je to nezodpovědná blbost, bohužel odmítá přijmout skutečnost, že tím opravdu trpí, škoda mluvit… Léky samozřejmě nebere…
Už je v pořádku a spí, jen se snažím najít jaká je pravděpodobnost že se to bude ještě dnes opakovat, nikdy se to sice nestalo, ale z nemocnice strašili. :? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 22:33
@Lama Lama píše:
Proč je ta diskuze připíchnutá nějakým novým připínáčkem a píšou, že komerční? 8o 8o 8o

To bohužel opravdu nevím, vybrala jsem zcela jiné zařazení. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
22411
7.8.20 22:33
@Lama Lama píše:
Proč je ta diskuze připíchnutá nějakým novým připínáčkem a píšou, že komerční? 8o 8o 8o

Kde to vidíš? Já ji mám normálně. Jedine divné téma, ale to zřejmě vybrala zakladatelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62839
7.8.20 22:34
@vokishka píše:
Kde to vidíš? Já ji mám normálně.

místo očíčka vlevo na seznamu nových diskuzí. takový připínáček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22411
7.8.20 22:36
@Lama Lama píše:
místo očíčka vlevo na seznamu nových diskuzí. takový připínáček

Já mám seznam diskuzi vpravo :mrgreen:
Edit už to vidím, na jiném seznamu. Divné, možná je to tím zařazením do tématu.

Příspěvek upraven 07.08.20 v 22:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62839
7.8.20 22:37
@vokishka píše:
Kde to vidíš? Já ji mám normálně. Jedine divné téma, ale to zřejmě vybrala zakladatelka.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.8.20 22:39
@Anonymní píše:
Samozřejmě že je to nezodpovědná blbost, bohužel odmítá přijmout skutečnost, že tím opravdu trpí, škoda mluvit… Léky samozřejmě nebere…
Už je v pořádku a spí, jen se snažím najít jaká je pravděpodobnost že se to bude ještě dnes opakovat, nikdy se to sice nestalo, ale z nemocnice strašili. :? :nevim:

Do hlavy mu nikdo nevleze. Já to říkám ze své vlastní zkušenosti, jsem taky epileptička. Dost se bojím - můj poslední vyprovokovaný záchvat byl před víc jak rokem z úplně stejného důvodu jako teď u tvého přítele plus flákání medikace. Byl po 10 (!!!) letech. Bylo to strašné poučení, teď úplně abstinuju, spím od 11 do 7 o prázdninách nebo od 10 do 6 ve školní rok ( učitelka). Strašně jsem si tenkrát zatopila a teď bych si naliskala. Má řidičák? U mě je tohle třeba strašně cenná věc a udělám cokoliv, aby mi ho ( zase) nezabavili. To je veliká motivace…

Příspěvek upraven 07.08.20 v 22:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 22:40

Prosím, omlouvám se, že jsem téma bohužel nechtěnou náhodou zařadila špatně a nevím, proč se vám zobrazuje jako komerční, ale komentáře se vůbec netýkají tématu.

• Citovat
  • Nahlásit
7.8.20 22:45

Řekni mu, že mu vzkazuju, že je mega vůl. :zed: Pokud to nepomůže tak: maminka mojí kolegyně ( též s poúrazovou epilepsií) při jednom záchvatu zemřela. Bouchla se hlavou o topení. Pak existuje syndrom náhlého úmrtí epileptiků - kdyžtak googli a dej to tomu oslovi přečíst. Hlavně proto ho v noci hlídej! Měli si ho v nemocnici asi nechat přes noc… :think: to je blbé.

Já jsem si loni při tom záchvatu odřela obličej a klouby prstů tak, že je to dodnes viditelné. Sesunout se kousek dál, třísknu hlavou o kovový stůl.

Příspěvek upraven 07.08.20 v 22:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 22:46
@SibyllaTrelawney píše:
Do hlavy mu nikdo nevleze. Já to říkám ze své vlastní zkušenosti, jsem taky epileptička. Dost se bojím - můj poslední vyprovokovaný záchvat byl před víc jak rokem z úplně stejného důvodu jako teď u tvého přítele plus flákání medikace. Byl po 10 (!!!) letech. Bylo to strašné poučení, teď úplně abstinuju, spím od 11 do 7 o prázdninách nebo od 10 do 6 ve školní rok ( učitelka). Strašně jsem si tenkrát zatopila a teď bych si naliskala. Má řidičák? U mě je tohle třeba strašně cenná věc a udělám cokoliv, aby mi ho ( zase) nezabavili. To je veliká motivace…Příspěvek upraven 07.08.20 v 22:41

Já na jednu stranu chápu, že musí být hrozné vědět že „všichni můžou všechno a já si v životě nedám pivo“, ale asi to za to nestojí. :zed: akorát bohužel všechno zbylo na mě a vůbec nevím co teď čekat, jestli se připravovat na další záchvat, a po jaké době to riziko opadne. Záchvaty má výhradně v obdobných situacích, ale když tedy hrozí to opakování, jak dlouho být ve střehu, do rána, nebo několik dní?

• Citovat
  • Nahlásit
7.8.20 22:51
@Anonymní píše:
Já na jednu stranu chápu, že musí být hrozné vědět že „všichni můžou všechno a já si v životě nedám pivo“, ale asi to za to nestojí. :zed: akorát bohužel všechno zbylo na mě a vůbec nevím co teď čekat, jestli se připravovat na další záchvat, a po jaké době to riziko opadne. Záchvaty má výhradně v obdobných situacích, ale když tedy hrozí to opakování, jak dlouho být ve střehu, do rána, nebo několik dní?

No… ze své zkušenosti vím, že jsem se potom divně a jakoby v pohotovosti cítila týdny… a to jsem ihned poté byla veeelmi disciplinovaná… každý jsme ale jiný, třeba se mozek vybil a nebude už mít potřebu. Jenže jestli to zas zalije pivem, nevezme léky a nevyspí se… záchvat přijde skoro jistě. To ho budeš hlídat do konce života?

Zvýšeně ostražitá buď hlavně teď přes noc a asi i v pár dalších dnech, budou vedra a to je taky velká zátěž. Zítra ať hodně pije ( vodu) a dobře se nají - dehydratace a hlad jsou další celkem spolehlivé faktory na přivolání záchvatu.

Držím palce! :hug: Dobrou a klidnou noc!

Příspěvek upraven 07.08.20 v 22:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 22:51
@SibyllaTrelawney píše: Řekni mu, že mu vzkazuju, že je mega vůl. :zed: Pokud to nepomůže tak: maminka mojí kolegyně ( též s poúrazovou epilepsií) při jednom záchvatu zemřela. Bouchla se hlavou o topení. Pak existuje syndrom náhlého úmrtí epileptiků - kdyžtak googli a dej to tomu oslovi přečíst. Hlavně proto ho v noci hlídej! Měli si ho v nemocnici asi nechat přes noc… :think: to je blbé.

Já jsem si loni při tom záchvatu odřela obličej a klouby prstů tak, že je to dodnes viditelné. Sesunout se kousek dál, třísknu hlavou o kovový stůl.

Příspěvek upraven 07.08.20 v 22:47

To je fakt pitomé, sliboval že pokud se to ještě jednou stane, bude brát lék, tak opravdu doufám že to dodrží, a už teď se bojím toho jak zvládne úplně nepít. :zed: sám zná podobné případy, ale vůbec z toho nemá žádný respekt :nevim: upřímně si sama nedokážu představit jaké to musí všechno být, Ale hloupost se prostě nezapře..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama