Opalovací krémy pro mimi

1089
1.5.04 22:55

Opalovací krémy pro mimi

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda se mohou používat běžné opalovací krémy i pro miminka nebo jsou nějaké speciální???? Celý den jsme na zahradě a potřebovala bych namazat alepoň obličej..
Díky Theo a Kryštof 8m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
2.5.04 21:57

Ahojky,
zrovinka včera jsem se na tohle ptala své dr. Prý mazání je NEZBYTNÉ, minimálně dvacítka. V lékárně, ale i v drogeriích se prodávají opalovací krémy speciálně pro miminka. Bohužel ti neporadím konkrétní značku. Já mám tedy Bubchen 20 a zrovna nadšená z něj nejsem. Je to taková lepkavá vodička ve spreji.
Kamarádky si celkem pochvalovaly Niveu.

Míša a Martínek 20 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
2.5.04 22:16

Už pár let používám pro sebe i pro dítě opalovací emulzi Abre Solaire. Dělají ochranné faktory až nějak do 90, takže se dá dost dobře vybrat. Vzhledem k tomu, že já i syn máme alergii na jarní sluníčko, baštíme také betakarotenové tabletky a obyčejně používám tak ochr.faktor 60 pro malého a pro sebe kolem 40. Nemyslím si, že je důležité se opálit, ale ochránit a toho se držíme. Je to určitě věcí názoru, já jsem z těch, kteří se sluníčka „bojí“.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.5.04 22:38

Ahoj,
take to resim - zatim pouzivam Weledu - maji jen faktor 4 (urceny pro miminka), ale je to jen prirodni a snad to staci. Lida

• Nahlásit
  • Citovat
232
2.5.04 22:46

Ahojky,

miminka by se urcite mela chranit pred slunickem. Ikdyz je nenechame opalovat, prece jenom do kocarku se slunicko obcas dostane. Takze urcite mazat. Me bylo v lekarne doporuceno mleko Daylong 25 ultra, stalo neco kolem 200 Kc. Pouzivame ho asi tak tyden a zatim nemam zadne vyhrady.

Brendy a Filipek - 4 mesice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2340
3.5.04 08:51

Ahoj,
miminka se určitě musí chránit před sluníčkem a to speciálními přípravky. Do jednoho roku by se neměla opalovat vůbec, ale sluníčko opaluje i ve stínu. Nám v lékárně doporučili MicroSun 20, stojí kolem 200,– a jsem s tím spokojená. Tohle je taková bílá emulze, ale dělají se myslím i oleje a i vyšší faktory.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
3.5.04 14:08

Ahoj holky, díky za rady a tipy, máme z čeho vybírat, takže letíme do lékárny. Díky a přeji všem pohodové jarní dny..
Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.5.04 12:33

Ahoj ale taky to s tím mazáním nepřehánějte. Miminka jsou největší rizikovou skupinou (společně s důchodci) na nedostatek vitamínu D. Asi 15 min. v podvečer nebo ráno, když sluníčko není tak silné, asi tak 3× týdněm, je ideální být na sluníčku bez ochrany. A prý to platí i pro miminka. Nevím jestli je to pravda ale právě se to učím na zkoušku :)
Mějte se hezoučky a pěkně se mazejte
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
308
4.5.04 12:51

Já jsem koupila Photoderm Max - je to 100% ochrana a obsahuje nějakou novou složku, která lomí UV paprsky. Stojí ale kolem 400,– Kč. Mám mlíko a jsem s ním spokojená.
Ahoj Evula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.5.04 16:00

ahoj, moj syn ma citlivu pokozku,takze my sme pouzivali indulonu s faktorom 7 a deti sa NESMU OPALOVAT!riziko vzniku rakoviny koze v dospelom veku je velmi vysoke.

• Nahlásit
  • Citovat
89
5.5.04 12:40

Re: Opalovací krémy pro mimi

Ahoj všichni,

Důležité je chránit před sluncem zejména děti, zvláště v současné době, kdy dochází k úbytku ozónové vrstvy. Nezabráníme-li přece jen zarudnutí či ?spálení? kůže, pak je třeba věnovat postiženým místům zvýšenou pozornost. Z produktů Energy výborně uklidňuje Ruticelit, případně Cytovital, oba krémy se osvědčují i jako prevence.

Dostatečnou ochranu před paprsky poskytne ochranný faktor 15, preparát s faktorem 20 pak nabízí úplnou ochranu. Přípravky s vyšším faktorem už většinou nic lepšího nenabídnou.

Doporučuji pro pěkné opálení používat BETA-KAROTEN nebo jiné výrobky s karotenem:zintenzivňuje učinek ochrany proti nepříznivým účinkům UV záření při sluněnín a pro dosažení pěkného zhnědnutí po opalování. Proti stárnutí pokožky. Antioxidačními účinky působí proti degenerativním chorobám.

Poradit se i můžete přímo s ON-LINE lékařem na :P http://www.prozdravi.cz/index.php?…

s pozdravem Angelika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.04 17:23

opalovací olej a jiné

Doporučuji dětské výrobky firem www.hadek.cz a www.weleda.cz, s těmito firmami mám jen výborné zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Keetrins
5.5.11 14:40

Ahoj já jsem malému(10 týdnů) koupila od CHICCA pro dětičky od 0+ měsíců. Je to 50 faktor a malej se mi po něm osypal a to samé se stalo kamarádce. Tak to asi nebude nejlepší volba

• Nahlásit
  • Citovat
769
10.5.11 14:34

ja pouzivala chicco a nevadilo nam,,, mela jsem seba med takova patlanina a nejvice jsem byla spokojena s la roche posay a bioderma ,, vzdy padesatku ,,, krasne se to nastrikalo no super krasne vsalo nic nebarvilo a zadne alergie na slunicku nevznikla nikdy ,, od miminka cestujeme mexico i 2 mesice v kuse ,, italie atd,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
11.5.11 09:59

já používám Daylong Baby, faktor 30. Taky jsem dlouho uvažovala jaký a Daylong doporučil mojí mamině (měla malý nádor na kůži) přímo kožař, ten řikal že je hodně dobrý. a já jsem zatím moc spokojená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama