opar

31
29.10.09 11:56

opar

Ahojte maminky, prosím o radu - 4leté dcerce se začal včera večer tvořit opar na rtu. Nejdřív jsem to nepoznala, takže léčit jsem ji začala až dnes. Nevíte někdo jak nejlépe na opar? A druhý dotaz - mám 7měsíčního chlapečka, může ho to nějak ohrozit? Co když se opar začne tvořit i jemu? Naše dr. jen konstatovala - držet dál od sebe (což nevím, jak zařídit…), nepusinkovat, ale chytnout prý to klidně může. Ale co s tím potom to mi neporadila… :( Poradíte mi někdo? Moc díky Hopinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
29.10.09 12:21

trpíme celá rodina na afty plus starší holka na opary. Ehm, na opary dávám tea tree olejíček. Někdy to poznam včas, někdy ne. V podstatě krom toho TTO nedávám nic a nijk neřešim, nechávám žít svým životem. Za pár dní to vyschne a pak se to hojí. Má dvě stálá ložiska (proti době, kdy je měla co měsíc, je to teď havaj)

Holky nijak zá:,–(ně nedělím. Dřív se to nedalo (byli jsme všichni v jednom pokoji), dnes už to ani neřeším. Jen ví, že nesmí pusinkovat…ale sem tam to ujede…mladší to od ní nikdy nechytla ani nikdo z nás. Mezi sebou si víceméně předáváme afty, u těch taky nic moc neděláme kolem, mladší měla víceméně jednou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
29.10.09 12:28

My dávali na opar takovou náplast /nevzpomenu si jak se to jmenuje/. Je průhledná, stojí to asi 180kč. Je jich tam asi 10ks. Já to jinak přetřu pastou než to vyschne.

Jo opar je pro miminka nebezpečný, ale netuším do kdy. Takže radši bych byla opatrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
29.10.09 14:12

Ta naplast na opary se jmenuje Compeed - to by bylo asi vase nejlepsi reseni (prikryje se tim, takze se riziko prenosu infekce snizuje). Jestli maleho kojis, tolik bych se nebala, ale stejne bych je drzela dal od sebe. A taky bacha, aby si mala neprenesla rukou opar na pipinku, do nosu nebo do oka. Nejlepsi to bude asi to zalepovat (na noc nechat nezalepene, aby k tomu mohl vzduch) a preckat.
Jinak uprimne lituju, mate to uz na furt. Taky s tim bojuju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
30.10.09 09:29

Děkuju za rady. Nemám s opary vůbec žádnou zkušenost, já ani manžel na ně netrpíme. Ale babičky se přiznaly, že ano. Tak asi od tud vítr vane…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.10.09 12:38

tak náplasti nedáváme. Holka si po tom furt patlala a strhla to a to pak bylo i horší. Náplasti máme, ale dáváme je, dkyž jde do školky nebo když jdem někam mezi lidi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
30.10.09 13:02

Ahoj holky, tak u nás na to netrpí děti, ale já. Mívám je opravdu dost často a afty taky. Vlastně spíše výjimečně žádnou aftu v ústech nemám. Na opary používám mastičku Activir, stojí asi 90 Kč, ale nevím, jestli ji smějí děti. Mažu se hned, jakmile ucítím to známé svědění a pálení. A taky…jsou prý vysoce infekční. Ikdyž…můj muž to ode mne nikdy nechytl, přesto, že jsme si dali pusu. Ale já…mám opar, jakmile se někde napiju v hospodě ze sklenky nebo vezmu příbor. Toť má zkušenost. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
20.12.15 20:29

Kupte mu b komplex třeba v sirupu, ja mela několik let opary az fakt hnusny a v lekarne jsem to postupne zjistila a 3 az 5 den opar zmizi. Chybi mu B vitamin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.16 12:26

Manžel taky trpí dost na opary, vyzkoušeli jsme kde co. problém těch mastiček (většiny je), že zabírají jen na nějakou fázi toho oparu, buď na začátek nebo na konec. takže když vám v lékárně dají špatnou, tak jste nahraní. měla jsem štěstí, že mi v jedné lékárně doporučili gel Herpclair, který je jedno kdy si namažete, ale vždycky manželovi pomohl. navíc ho mohou i děti, kdyby to náhodou chytli. stejný výrobce má i gel na afty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
12.11.16 06:59

Ahoj, mate nekdo zkusenost s cesnekem na opar? Nekde sem cetla ze po tom zustavaji jizvy. Jinde zas chvalili… Diky a hezkou sobotu vsem bez oparu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
12.11.16 08:15

Zovirax Duo, sice je drahej, ale vydrží fest dlouho a hned je po oparu, když vychytáš přímo u svědění a začneš mazat, tak se opar ani nevytvoří.

Tady ty experimenty alá česnek, pasta a další domácí vychytávky jsou úplně k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8893
12.11.16 08:17

@Šmoulice Presne tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
12.11.16 08:20
@LucieHol píše:
Ahoj, mate nekdo zkusenost s cesnekem na opar? Nekde sem cetla ze po tom zustavaji jizvy. Jinde zas chvalili… Diky a hezkou sobotu vsem bez oparu :lol:

už léta používám nápasti, mě pomáhají, opar tak nebolí, nikoho nenakazím a hlavně je to slabá imunita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
12.11.16 08:31

@střepina slabou asi mam uz sem mesic s nemocnym ditetem ale opar mam proste kazdej rok jednou tj pravidlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
12.11.16 08:36

@LucieHol taky jsem je mívala často i v těhotenství, ale to je prý dobře, že si mimino vytvoří proti oparu imunitu, brala jsme hlívu ustřičnou a od oparu jsme měla pokoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama