Operace abscesu prsu v šestinedělí

69
9.11.12 14:20

Operace abscesu prsu v šestinedělí

Maminky, které jste si prošly v šestinedělí operací abscesu prsu, jak rychle se Vám to hojilo? Jde hojení nějak podpořit? Zatím užívám Wobenzym, ale je to velký zásah do těla a doma mám sedmnáctidenní holčičku, tak bych byla ráda co nejdříve fit. Budu ráda za Vaše zkušenosti, pokud jste operaci mastitidy prodělaly. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

945
9.11.12 14:36

No já jsem proležela 14 dní v nemocnici, protoýe mi dávali kapačkou antibiotika. Po vytažení drénu, jsem si do ran mazala hemagel, ale za jak dlouho se mi to uplně zahojilo si už moc nepamatuju. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
9.11.12 18:45

Děkuju moc za zprávu. Na hemagel ti dali tip v nemocnici? A mazala sis jej pak sama zevně, jestli to chápu dobře? Zatím jsem viděla při převazu jen dva tlusté dreny, jak mi trčí z rány, ale nevím, jak to bude vypadat po odstranění. Každopádně je to moje nooční můra - mnohem horší než celý porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7206
9.11.12 19:13

Zažila jsem to sedm týdnů po porodu. :evil: Ničím jsem si to nemazala, ani mi to v nemocnici nikdo neporadil. Když mně propustili, dostala jsem nějakou dezinfekci a sterilní čtverečky a akorát jsem si to potírala. Je to už sedm let, takže si ani nepamatuju, jak dlouho se to hojilo, ale na prsu mi zůstaly dvě jizvy. Jedna teda není skoro vidět, ale ta druhá, asi centimetr dlouhá, je vidět furt. Naštěstí prsa nikde neukazuju, takže mi to nějak nevadí.
Hlavně jsem byla ráda, že ta operace neohrozila kojení a kojila jsem dál.
Akorát jsem tenkrát byla naštvaná na doktorku, když jsem tam k ní šla s tím, že mně bolí prso, tak mi mohla dát rovnou ATB, když viděla, jak to už mám hnusný, ale ona mi jenom doporučila masírovat před kojením. U toho jsem pak řvala bolestí a na těch ATB jsem skončila stejně. Ale bohužel už nepomohly. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
9.11.12 21:10

Ten hemagel mi dali už v nemocnici, dávala jsem si ho vždycky pod nějaký převaz, čtvereček, a několikrát denně měnila. Pak jsem v tom pokračovala i doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
11.1.13 08:14

Vrátil se vám zánět na stejné místo po dobrání ATB? Mám po vyjmutí abscesu, dobrání ATB a teď druhým dnem čekám, zda se mi vrátí teploty.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
12.1.13 11:20

Mně se teploty nevrátily, ale nějaký čas to ještě pobolívalo a hlavně v prsu nějaké zatvrdliny bohužel zůstaly a jsem sledovaná ultrazvukem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
12.1.13 19:07
@Cinkilinki píše:
Mně se teploty nevrátily, ale nějaký čas to ještě pobolívalo a hlavně v prsu nějaké zatvrdliny bohužel zůstaly a jsem sledovaná ultrazvukem.

Taky prso ještě cítim… Jak dlouho máš „po“? Bolí mě pořád ještě uzliny v podpaží. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1516
17.4.13 12:51

Holky, je mozny, ze se vam prso po abcesu hojilo i mesice? Ja mam mesic po incizi a drenazi a misto mam porad zarudle a tvrde.Nic neboli, tak se domnivam, ze tam zanet neni, ale trochu me to zneklidnuje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
17.4.13 15:04
@pet.k
@pet.k píše:
Holky, je mozny, ze se vam prso po abcesu hojilo i mesice? Ja mam mesic po incizi a drenazi a misto mam porad zarudle a tvrde.Nic neboli, tak se domnivam, ze tam zanet neni, ale trochu me to zneklidnuje :think:

Jo, neboj, prso bude zarudlý tak 2 měsíce, i uzliny budou ještě nějaký čas „cítit“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
17.4.13 15:05
@esteelauder píše:
@pet.kJo, neboj, prso bude zarudlý tak 2 měsíce, i uzliny budou ještě nějaký čas „cítit“.

Ještě musím dodat, že tvrdé jsem to neměla, jen zarudlé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1516
17.4.13 15:19

@esteelauder Ufff, tak castecne se mi ulevilo. A mela jsi to tvrde i predtim? Ja jo, ale doufam, ze se i to teda bude zlepsovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
17.4.13 16:41

@pet.k
Já nevím přesně, i když možná ano, že to místo bylo tužší, asi jak tam byl ten hnis zapouzdřenej, ale jak píšu, pokud tě to nebolí a nemáš teploty, tak se to už bude jen zlepšovat. Dobrej zážitek, co?? :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1516
17.4.13 18:11

@esteelauder No to doufam, ze uz se to bude jen a jen zlepsovat :). Zazitek to byl skvelej, rikala jsem, ze radsi 20krat rodit nez tohle. Takze prave proto doufam, ze to bude ok. Delali ti to v anestezii nebo ne ten zakrok? Ja jsem si to vychutnala bez..videla jsem na sale vsechny svaty :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
17.4.13 18:33

@pet.k
Taky jsem říkala, že bych si radši zopákla porod a ten nebyl teda taky žádná lahůdka. Dělali mi to v lokální anestezii, ta úleva byla neuvěřitelná, měla jsem bouli na dvorci. ATB nezabírala a stalo se mi to o vánocích, takže na ambulanci 25.12. moc ochotných doktorů moc nebylo včetně primáře kokota jednoho, ten mě poplácal po ramenou a řekl, ať ještě počkám, že to je „jen“ zánět, naštěstí ho pak nevím co osvítilo a poslal mě na sono a tam se zjistilo ložisko. Fakt super kretéééén!!! :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama