Opožděný vývoj řeči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 03.06.09 12:53
Opožděný vývoj řeči

AHoj, je tu někdo, jehož dítko má podobné problémy? Dceři jsou 2 roky a 2 měsíce a používá jen citoslovce a na požádání zvuky zvířat a máma táta. Vynutila jsem si vyšetření, protože v tomto věku už mají děti spojovat slova, ale je to na dlouhé lokte, všude dlouhé čekací lhůty.
Malá je jinak na vše hodně šikovná, slyší i rozumí, jen to (ne)mluvení nás trápí.:-(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 03.06.09 12:59

uklidním tě, Alenka taky kolem 2 let říkala máma, táta, zvuky apod. Pak ve 2,5 letech začala mluvit a to rovnou v souvětích. Sice teď ve čtyřech letech se učíme některá písmenka - neumí v,f,k,l,h,ch ale logopedka mě řekla že souvětí tvoří jak předškolák, Takže já bych do tří let vydržela, určitě se rozmluví.

Brum
Závislačka 4270 příspěvků 03.06.09 13:00

u nás prostě nebyly ty jednoduchy věty, k těm se pak vrátila, začala ze začátku tvořit tak dlouhá souvětí, že jsem měla co dělat abych ji pochopila. :lol:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.09 13:23

Překvapila jsi mě, že hned běháš po doktorech. Ale taky jsem byla nervozní. Mně řekla doktorka při prohlídce malého ve 2l., že ho ještě nemám trápit způsobem Já ti nerozumím - když nemluví, že se rozpovídá později. A ve 2,5 letech žvatle ostošest - teda dost nesrozumitelně, ale dají se v tom najít skutečná slova a pomalu i věty. Prý až kolem třetího roku se to má řešit, to by měl být ‚slovní zlom‘.

Pisklatko
Kelišová 6837 příspěvků 03.06.09 13:35

Ahoj,

já bych ještě vyčkala, mělo by se to každou chvílí zlomit. My jsme si u mladýho taky počkali, myslím tak před třetím rokem se rozmluvil a pak to jelo a jede, že mi jde mnohdy hlava kolem:-)
Tak ať se brzo dočkáš:-)

P.

Olik11
Kecalka 294 příspěvků 03.06.09 13:42

Mám tři zlatíčka a všechny jsou, co se mluvení týče, po mně. Já začala mluvit až s nástupem do školky a děti taky před druhým rokem nezačaly. Markétka má taky ve svm věku značně omezenou slovní zásobu na mami, táto, babi, auto,boty, kolo a hami. Víc z ní nedostanu, ale jsem ráda za to. Začala asi před dvěma měsíci, takže se to určitě zlepší.
Hlavu vzhůru, každě dítě je jiné

amy
Kecalka 135 příspěvků 03.06.09 13:53

Náš druhý syn do 2,5 let nemluvil vůbec. Vydával jen nějaké svoje pazvuky, ale ani mama, tata, nic takovýho neřekl. Pak ze dne na den začal brebentit nejen ve větách, ale i v dost rozvitých souvětích. Kecal a kecá jak o život. Někdy lituju, že nemá tlačítko off.

Návštěvy u dr. bych zatím nehrotila, dle obecných logopedických pravidel má do 3 let nárok neříkat nic. Já vím, je to těžký, ale neboj, rozkecá se. :wink:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 03.06.09 13:58

Taky bych zatím odborníky neangažovala, je ještě brzy…syn do dvou let říkal máma, několik týdnů po 2.narozeninách se rozpovídal ve větách, takže podobná zkušenost jako píšou holky výše…některé děti se učí postupně, jiné ve skocích.Tabulky jsou orientační a měly by tak být používané. :wink:

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 03.06.09 14:01

Zuzo, fakt bych na vyšetření zatím nechodila, zbytečně se budete obě týrat dalšíma doktorama. Když říká zvuky, máma a táta, tak nevidím důvod, proč by ne neměla postupně naučit víc. Rozumí taky, tak kde je problém? Že nespojuje slova? To je ještě normální.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 03.06.09 16:52

taky bych ještě nechala dr. plavat… já sama prý začala mluvit ve 2,5letech rovnou ve větách :) a ukecaná jsem dost :D :wink:

siloenka
Kecalka 486 příspěvků 03.06.09 17:59

Taky si myslím,že se ve vašem věku žádný doktor nepřetrhne,aby vás vyšetřil. To by se muselo jednat o něco vážnějšího. Tohle se řeší až po třetím roce. Náš mladý mluvil ve třech letech asi 15 slov (takové ty miminkovské jako mama, tata, děde, tutu,ham.....) kecala bych,kdybych řekla,že jsem z toho nebyla nervózní,ale taky to u nás nechtěl nikdo řešit dřív než po 3.narozeninách. teď chodíme od září na logopedii,sice to není žádná sláva (žádný skok se nekonal,jak jsem doufala) Ale slov už má mnohem víc a občas je i spojí. Když řekne „Danda pije mingo“ (mlíko) jsem v sedmém nebi :roll: :oops: :oops: Takže buď ráda,že rozumí, hodně si povídejte o obrázcích,o tom,co vidíte, čtěte (jestli má zájem) a bude to O.K :wink: A když ne,tak vás čeká po třetím roce kolečko u odborníků :roll: (ale pevně doufám,že ne :wink: )

Uživatel je onlineBohunkaP
Neúnavná pisatelka 15015 příspěvků 03.06.09 18:53

Zuzo, já tentokrát přidám jeden opačný názor - myslím, že jsi udělala dobře, žes Vás objednala na vyšetření - strašně moc dětí fakt začíná mluvit až mnohem později, ale na druhou stranu, stejně jako motorický vývoj má určité orientační mezníky, tak i řeč. Každé dítě je jiné a rozhodně se nemusí vyvíjet podle tabulek, nicméně odchyluje-li se od nich opravdu výrazně, může to být i proto, že mu to prostě něco objektivního neumožňuje… My chodíme s malou odmalička na neurologii (kvůli jinému problému) a tam nám řekli, ať mluvení neřešíme do dvou let, ale pokud po druhém roce aspoň nerozšíří slovní zásobu, máme přijít znovu - prý to může být úplně normální, ale také to může mít nějakou objektivní příčinu. Takže já osobně si myslím, že konzultací s doktorem určitě nic nezkazíš a budeš mít aspoň pocit, že jsi udělala vše…

Bohunka _______________
Helenka, 2 roky

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.09 19:08

Já naprosto souhlasím s holkama. Nehrotila bych to, ještě je brzy. Moje holky začaly obě mluvit až po druhém roce a znám i mnohem horší případy.
nepřihlášená Halka

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.09 23:03

Tak ja budu „posila“ Bohunce, taky si myslim, ze vysetrenim nic nezkazis. Moji svagrove syn ma 21 mesicu a rekne akorat mama. Pediatricka ji rekla, ze malemu da jeste mesic na to, aby se trosku rozmluvil a potom alou za specialistou. Tvrdi, ze je prilis velky na to, aby alespon trochu nemluvil. Pediatricka je velice vyhledavana pro svoji odbornost, tak myslim, ze taky neplaca jen tak neco. Rozhodne se nenervuj, kazde dite je skutecne ojedinele, ale pro tvuj klid bych za odbornikem zasla. Hodne zdaru a malou hodne upovidanou… :lol:

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.09 08:31

Tak ja taky přidám svoje … náš malej kecá cca od 18měs, byl to zlom kdy se rozjel, a od té doby se nezastavil (taky občas hledám tlačítko off) :D.
Kolem sebe máme sposty dětí, které mezi 2-3 rokem nemluvili skoro vůbec. Nikdo to nikdy neřešil přes lékaře, děti se nakonec rozpovídaly sami.
Každé má svoje tempo vývoje … kolegyně z práce má syna, nedávno mu byli 3 roky, a jeho slovní zásoba je minimální. Ale jsou spokojení a čekají až se rozkecá sám :).
Já bych to tak nehrotila … fakt ne.

To bych já taky mohla běhat, že malej si jen čárá, nenamaluje pořádně ani kolečko, natož něco víc,neřekne ani jednoduchou básničku, ani když vím že by jí i uměl … a přeci ostatní děti v jeho věku … holt se to naučí později. ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama