Černá stolice u 8m dítěte

Anonymni
31.5.09 22:10

černá stolice u 8m dítěte

Ahoj maminky, malý včera neměl stoličku a dnes měl v poledne malou stoličku do zelena, odpoledne oranžovočervené tuhé kousky ohraničené tmavší kaší a teď večer skoro černou kačičku. Četla jsem, že to může být krvácením. Je věčně nervozní a poplakává, tak mi ani nepřipadá, že by plakal víc. Může to být včerejší zácpou? Nebo mu nesedla kašička? Asi před týdnem jsem mu začala dávat večerní kašičky. Nemáte některá zkušenosti????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4858
31.5.09 22:23

Kašovitá stolice černé barvy je důvodem k vyhledání lékaře, mohlo by se jednat o natrávenou krev ve střevě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5930
31.5.09 22:25

A nedostává kapky se železem, po tom je černá stolice ještě dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11359
31.5.09 22:26

AHOJ ANONYMNÍ

TAKY TO MŮŽE BÝT NEDOSTATKEM TEKUTIN.

JÁ MÁM TEDA UŽ STARŠÍHO CHLAPEČKA, ALE TAKY SE MI OBČAS STANE, ŽE JÍ MÁ AŽ VYLOŽENĚ DO ČERNA.
DOKONCE SEM S TIM BYLA U DOTORKY NEB SEM SI TAKY MYSLELA, ŽE TO MŮŽE BÝT KRVÁCENÍ, ALE NEBYLO.

NĚKDY SE MU TO OBJEVÍ A PAK ZASE ZMIZÍ, NEVYPOZOROVALA SEM JESTLI JE V TOM NĚJAKÁ PŘÍČINA, JÍDLO MÁ VCELKU POŘÁD STEJNÉ A PIJE DOST.

TAKY TO MŮŽE BÝT ŽELEZEM POKUD HO UŽÍVÁTE.

POKUD SE TO STANE OBČAS A PAK SAMO ZMIZÍ, TAK BYCH SI TIM ASI NELÁMALA HLAVU, ALE POKUD BUDOU SUCHÉ BOBEČKY A NE KAŠE, TAK BY TO MOHLO BÝT TIM NEDOSTATKEM TEKUTIN.

PA TERKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
31.5.09 22:42

Ahoj, neporadím ti. sama nevím, ale zkus zapřemýšlet co všechno jedl a po čem by mohla mít stolice takovou barvu. Tuhý bobek je normální, to že byl oranžový by mohla způsobit mrkev(včerejší?) a co jedl dnes? Kašovitý mě příjde divný „po zácpě“.

Malá má teď taky bobky jako králík.naštěstí několikrát denně, tak zničeho nic by mě kaše taky překvapila. Ale neletila bych hned k Dr. uvidíš zítra jak na tom bude :wink:

a jestli chceš v klidu spát tak si zavoej do nemocnice co by ti na to řekli. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.5.09 22:43

Tak jsem rozbalila všechny 3 dnešní plinky. Všechny 3 stoličky měly tmavou barvu - první tmavě zelenou, druhá tmavě hnědou s oranžovým a třetí hodně tmavě hnědou. Je to blbý probírat, ale zkušené maminky mě snad pochopí :oops: Zítra zajdu s malým k doktorce. Železo nebereme ani jeden, dávám jen malýmu vigantol a chamomilu nebo co je to za homeopatika při bolesti zoubků. Zrovna se mu prořezávají horní dva.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.5.09 22:46

A jaké byly ty kašičky? Jestli mléčné, může to být alergie na kravskou bílkovinu. Jestli jsou kaše mléčné, najela bych na nemléčné. Pak za nějakou dobu opět zkusila mléčnou kaši. Pokud by se problém zase objevil, už by bylo důvodné podezření. Černá stolice právě bývá jako jeden z příznaků alergie BKM.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
11359
31.5.09 22:54

NO TAK TO TAKY MŮŽE BÝT OD TĚCH ZOUBKŮ, MY TO TAKY V TOM OBDOBÍ MĚLI.

STAČÍ KDYŽ DOJDEŠ K DOKTORCE A DOMLUVÍŠ SE S NÍ NA DONESENÍ MOČI, ONY DO TOHO NAMOČEJ TEN PAPÍREK A ZJISTĚJ JESTLI JE TO ŠPATNÝ.

UŠETŘÍŠ MU TRÁPENÍ SE STRKÁNÍM PRSTU DO ZADEČKU.
ZASTUPUJÍCÍ DOKTORKA NÁS POSLALA NA CHIRURGII A TAM MĚ SKORO VYNADALI, ŽE TO STEJNĚ NĚJAKYM TESTEM MUSÍ ZJISTIT OBVOĎAČKA, ŽE DOKUD NENI POTŘEBA OPERACE, TAK TAM NEMÁM LÉZT. :roll: DOKTORKA MĚLA OČIVIDNĚ GOOD DAY :twisted:

JO A MALEJ MĚL KLIDNĚ PRVNÍ BOBEČEK TVRDEJ A ČERNEJ A PAK MU VYLEZLA ORANŽOVÁ KAŠE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11359
31.5.09 22:56
Anonymni píše:
A jaké byly ty kašičky? Jestli mléčné, může to být alergie na kravskou bílkovinu. Jestli jsou kaše mléčné, najela bych na nemléčné. Pak za nějakou dobu opět zkusila mléčnou kaši. Pokud by se problém zase objevil, už by bylo důvodné podezření. Černá stolice právě bývá jako jeden z příznaků alergie BKM.
M.

NO MYSLIM, ŽE TO BY MUSELA BÝT TA STOLICE TMAVÁ POŘÁD A NE JEDNOU JO A JEDNOU NE?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.5.09 23:11

Ta alergie na BKM už mě taky napadla. Malému se objevil ekzém a četla jsem, že tak to může nenápadně začít, pak přijdou bolesti bříška, krev ve stolici atd............

• Nahlásit
  • Citovat
2139
31.5.09 23:23

Ahoj, no když čtu popis dnešních stolic, tak kadíte úplně stejně jako my. Jen ty barvy se mění podle aktuálního složení příkrmů…někdy je to hotová duha
Krvácení je, když je stolice úplně černá, dehtovitá a strašně, opravdu strašně páchne.

Terulko, nechápu jak se z moče dá poznat krvácení ze střev? Nemyslela ta doktorka spíš test na okultní krvácení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11359
31.5.09 23:29
Martasaja píše:
Ahoj, no když čtu popis dnešních stolic, tak kadíte úplně stejně jako my. Jen ty barvy se mění podle aktuálního složení příkrmů…někdy je to hotová duha
Krvácení je, když je stolice úplně černá, dehtovitá a strašně, opravdu strašně páchne.Terulko, nechápu jak se z moče dá poznat krvácení ze střev? Nemyslela ta doktorka spíš test na okultní krvácení?

NO MY STOLICI MĚLI UPLNĚ ČERNOU, ALE NAKONEC TO SAMO ZMIZLO, V TÉ DOBĚ SE MALÝMU PROŘEZÁVALY ŠPIČÁKY.

NO NA TÝ CHÍŘE ŘIKALA NĚCO O ODBĚRU KRVE, ALE OBVOĎAČKA JENOM SMOČILA PAPÍREK, TAKY SEM Z TOHO BYLA NĚJAK NESVÁ, ALE ELIÁŠKOVI SE TO PAK ZLEPŠILO, TAK UŽ SEM TO NEŘEŠILA. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35462
1.6.09 10:48

Stolice s krvi je opravdu, jak uz tady nekdo psal, uplne cerna (ne tmavohneda ani zelena) a mazlava.
Nicmene kdyby se mi objevilo jakekoliv podezreni u meho ditete, asi bych klidne jela doktorku otravovat.
Z moci se krvaceni do stolice neoveri (nebo presneji nevim o tom, ze by to slo), maximalne tak napovi krevni obraz - ale nemusi. nejlepsi je udelat test na pritomnost krve ve stolici, drive hemokult.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
1.6.09 13:12

Náš Vojta měl černou stolici poté, co ochutnal hlínu z květináče :roll: :lol: Nechci tím problém nijak ztenčovat, jen že příčina může být i takto banální (takže záleží, co předtím dítko jedlo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
2.6.09 21:59

U nás měl Adam černé kakání potom, co snědl borůvkovou přesnídávku :roll: . Ale pokud jsi nervózní, tak zavolej dr., já bych to taky udělala. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama