výtok z očí a teplota

4132
30.5.09 15:59

výtok z očí a teplota

Holky nevíte co by to mohlo být? Vendulce začaly v úterý slezet oči, když to nepřecházelo koupili jsme v lékárně kapky, oči ji nebolí jen z nich teče skoro žlutý výtok, který se schromažďuje v koutcích-. Včera v pátek se přidala teplota skoro 39, která ale sama za dvě hoďky přešla. dnes má teplotu jen lehce zvýšenou, výtok z očí neustupuje a přidává se kašel…Pokud se jí opět zvedne teplota jela bych asi na pohotovost, jinak počkáme do pondělí. měli jste něco podobného??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
30.5.09 16:40

Ahoj,
něco podobného měl od kamarádky syn, teklo mu z očí a měl je červené. Teploty neměl žádné. Byli s ním na pohotovosti a měl zánět očních spojivek. Netvrdím, že Vendulka má zánět očních spojivek, ale asi bych raději zajela na pohotovost, pokud má výtok i červené oči a k tomu teplotu.
Budeš aspoň klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
24324
30.5.09 16:56

To co popisujes tak mela mala ve 3mesicich.Myslim si ze to bude zanet spojivek.Na Tvem miste bych jela na pohotovost napisi ji kapky a nejakou masticku.Druhy den to bude oki.Spis me zarazi ze jsi nesla k doktorovi hned druhej den co to dostala.Ja tam sni sla hned a to nemela teploty.Nekde jsem tady dokonce zalozila diskuzi protoze jsem nevedela co ji je.Nam nejdriv oko slzilo a pak hnisalo.A jak zaclo hnisat tak jsem sla k doktorce takze jeste ten samej den.Doufam,ze to nevyznelo nejak zle jestli jo tak se Omlouvam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
30.5.09 17:09

já právě myslela že zánět spojivek bolí, malá už si řekne když se jí zeptám jestli ji něco bolí a tvrdila že nee. My právě už výtok z očí měli, když byla malá a na to stačil obyč. opthalmo septonex. Jenže teď se přidaly teploty, kašel a má takový ten „nakřáplý“ hlas když mluví. Jinak je právě celkem v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
30.5.09 17:15

Ja si myslim ze neboli.Protoze mala to snasela dobre.AKORAT SI TO ZMOULALA RUKOU.Jo a jeste mela to oko cervene bylo videt ze neco ma.a kdyz se budila tak plakala nemohla to oko otevrit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
30.5.09 17:56

Jestli ten žlutý výtok je hnis, tak je to na antibiotika. V tomhle máme zkušenosti, Anežka na záněty spojivek trpí od malička. Začala to ve dvou měsících, pokračovala ve čtyřech měsících průplachem očních kanálků a pokračuje víceméně dodnes. Anežka má často uslzená očička, občas i hnis. Chodíme už přímo na dětské oční do Motola, posledně měla v očích „zoologickou zahradu“ (přesně tak to nazval pan doktor po výtěru). Poradil nám kapičky, které jsou prý šetrnější než Opthalmoseptonex, je to prý dezinfekce. Jmenují se Ocuflash a prodávají je v balení po dvou (u očních kapek je nevýhoda, že po otevření se musejí po 4 týdnech vyhodit) za cca 80Kč. Nám je doporučil po antibiotikách při zánětu, říkal, že máme kapat každý den aspoň měsíc. Druhou lahvičku jsme využili asi před měsícem, kdy Anežce na písku jeden chlapeček chrstnul písek přímo do očí, takže ho tam měla vrstvu. Měla jsem dost strach, co z toho bude, hlavně proto, že na ty záněty hodně trpí. Vypláchla jsem jí oči vodou, to nejhorší vybrala kapesníkem a doma pak pořádně vypláchla těmito kapkami (je na nich napsáno, že se dají použít na výplach v případě cizího tělesa v oku). No a sand to bude dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
30.5.09 18:16

Spis me trosku zarazi ze zakladatelka nic nepodnikla uz v utery nebo ve stredu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
30.5.09 18:24
kattkka píše:
Spis me trosku zarazi ze zakladatelka nic nepodnikla uz v utery nebo ve stredu.

Jestli oči jen slzely, tak to já bych asi taky nikam nešla. To bychom se mohly na oční skoro odstěhovat.

Zakladatelko, jen ještě poradím, že na tyhle problémy je nejhorší prach, sluníčko a vítr..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
30.5.09 18:42

No pravda je ze pise ze zacli slzet v utery a pak o hnisu ale ten uz nepise kdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
medvidek
30.5.09 18:49

Kvatapko,
starší dcera měla tyto potíže jako malá taky.Byl to zánět spojivek.Co na to dostala si nepamatuju,ale vím,že neměla chodit ven na sluníčko,do větrného počasí,žádná televize a tak.Strašně jí rozčilovali po ránu nerozlepené oči,to byl hnis.

Přeju malé ať je co nejdřív fit a už se jí to nevrátí.Jo a klékaři zajďete rači hned.I když jí to nebolí,můžou se jí očka zalepit a pak se bude zlobyt :P .

• Nahlásit
  • Citovat
1264
30.5.09 19:05

Ahoj,
tak moje mala na slzeni oci trpi-slunce,vitr-zacalo to v zime a hlavne kdyz je nastydla,kdyz ma i rymu je to po ranu zalepene a i pres den ma v koutcich obcas -nerekla bych primo hnis,proste vic „ospalku“ :D nebo jak tomu kdo rika..
Taky kapu kapicky kdyz to mela rano slepene,nemyslm si ze by teplota byla primo k tomu,spis to bude nachlazeni a jde to jakoby ven i ocima,ja mivam to same…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
30.5.09 20:19

Tak jsme byli na pohotovosti, zánět spojivek to není,ona ty oči právě neměla čevené jen slzely a teď ten žlutý výtok. Prý je to nějaký počínající zánět dutin a krku,a právě jí to jde ven očima. Dostali jsme nurofen, do nosu pamycon a do očí framykoin.
Já s ní neletěla hned k dr. protože oči jí teda jenom slzely a to jsem myslela,že má ze sluníčka,nebo ze stavby kde je prašno-abych teda nevypadala jako krkavčí matka. Šla bych k dr. už včera, ale měla volno, tak jsem čekala jak se to vyvrbí, ona totiž jinak Venďa řádí jakoby nic 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
30.5.09 20:40

KVATAP-
myslim ze jsi nic nezanedbala-neni potreba hned hystercit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
30.5.09 21:56

Ahoj,
syn měl to samé. Na štědrý den mu začal téct z očí rovnou „hnis“, druhý den jsem manžela poslala do lékárny pro Ophtalmo-Septonex. V noci na štědrý den měl pak syn horečku, druhý den se párkrát pozvracel a pak byl bez jakýchkoliv příznaků. Jen z očí mu stále teklo. Za 4-5 dnů byl v pořádku. Nikam jsme s ním nešli. Z těch očí mu tekla jakoby „rýma“, ale rýmu jinak vůbec neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
31.5.09 11:58

Kvatapko - nejde mi odesla SZ, nevím co s tím je … Napiš mi, jak se cítí, jestli kňourá, je ubrečená, protivná, chce být sama ?? Pije málo, hodně, teplé, studené, prostě jak jí je a co jí dělá nebo nedělá dobře. I když jsem si teď všimla, že už bere nějaké léky, tak nevím.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama