Reklama

Oprava robotického vysavače

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cipiseklu
Kecalka 243 příspěvků 19.02.17 22:33
Oprava robotického vysavače

Ahoj chci se zeptat jestli víte kde se dá v Praze opravit robotický vysavač už není v záruce a nechci pořizovat nový, přestal jezdit jde zapnout, svítí, atd… jen prostě neluxuje. Máte zkušenost? Děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18967 příspěvků 19.02.17 23:18

Ja neco podobneho resila nedavno, vyjel, svitil, ale zahlasil, ze je vybity a konec. Stacilo koupit novou baterku. Ale pokud jede a neluxuje :nevim: co mas za typ?

Kakachna
Extra třída :D 10609 příspěvků 19.02.17 23:50

Přidám se. Mám podobný problém. Mně jezdí, ale nic nevysaje. Mám roombu.

pikola
Neúnavná pisatelka 18967 příspěvků 19.02.17 23:56
@Kakachna píše:

Zkus rozebrat a vycistit. Jako se kartacky toci a nesaje, nebo netoci? Moje jede uz devaty rok, koupila jsem baterku a kartacky, rozebrala a skoro jak zamlada.

Kakachna
Extra třída :D 10609 příspěvků 20.02.17 00:13

@pikola To jsme všechno udělali. Komplet rozebraný a vyčištěný. Jezdí, ale nesaje. :-( Máme ho přes 5 let.

Cipiseklu
Kecalka 243 příspěvků 20.02.17 07:34

@pikola přesně tak on vyjede a zastaví vyluxuje tak půl metru a konec někdy ani nevyjede a začne blikat :( zkusíme tu baterku je fakt že jsme ho dlouho používali hodně snad každý den, máme psa :mrgreen: mám sencor ale přesně ti povím večer až budu doma, díky za radu :palec:

Cipiseklu
Kecalka 243 příspěvků 20.02.17 07:46

@Kakachna ještě jsem našla že v Praze (tuším) za 399 Kč dělají diagnostiku tak ti řeknou v čem je problém, www stránky hodím večer až budu na pc ale lehce to najdeš :)

Nirrti
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 20.02.17 08:24

@Kakachna podobný problém - rozjede se, jezdí, ale netočí se kartáč a nevysává. Baterie je tam relativně nová. Dala jsem dotaz s popisem závady na servis - odpověděli, že se zřejmě jedná o vadný středový modul a opravu vyčíslili na cca 2500,– Kč, vč. poštovného s tím, že se musí dát novější typ středového modulu, protože náhradní díly na 5 roků starý vysavač nejsou. Takže rezervní kartáče atd. nebudou již kompatibilní. Takže může to být ta chyba, ale taky nemusí. Ideální by byla diagnostika vysavače. Nešla jsem do toho, zvolila jsem nový vysavač.

elsara
Povídálka 27 příspěvků 21.02.17 16:20
@Nirrti píše:
@Kakachna podobný problém - rozjede se, jezdí, ale netočí se kartáč a nevysává. Baterie je tam relativně nová. Dala jsem dotaz s popisem závady na servis - odpověděli, že se zřejmě jedná o vadný středový modul a opravu vyčíslili na cca 2500,– Kč, vč. poštovného s tím, že se musí dát novější typ středového modulu, protože náhradní díly na 5 roků starý vysavač nejsou. Takže rezervní kartáče atd. nebudou již kompatibilní. Takže může to být ta chyba, ale taky nemusí. Ideální by byla diagnostika vysavače. Nešla jsem do toho, zvolila jsem nový vysavač.

Nirrti, a co to máš za značku?

elsara
Povídálka 27 příspěvků 21.02.17 16:22
@Kakachna píše:

Buď máš ko tu čistící hlavu nebo motorek, nemělo by to být moc drahý.
V praze mají oficiální servis, ale musela bych pohledat adresu nebo zkus se po ní mrknout do návodu,
jestli jetšě máš :)

Kakachna
Extra třída :D 10609 příspěvků 21.02.17 22:48

Moc děkuju holky za tipy!

Nirrti
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 22.02.17 09:29

@elsara teď jsem zvolila Neato Botvac D85. Rozhodovalo, že má jiný způsob navigace, takže mu nevadí černé průmyslové koberce, jezdí systematicky, přijde mi silnější (máme psy a to co sebere roomba nevzala), průjezdnost přes překážky a vymotání se uvízlého vysavače je též lepší, komunikuje v češtině přes dispelj, díky laserovému zaměření místnosti a překážek nenaráží do zdí ani do nábytku, ale… Asi mám smůlu na výrobní serii - 2× na servise, vždy poslali nový kus do cca 10 dnů, tento poslední se zatím tváří OK. Když jsem to řešila se servisem, tak poruchovost je prý do 5%, což je u elektroniky běžné. Roomba je víc mechanická, tohle je více nadupané elektronikou. Pokud maká, nemůžu na něho říci špatného slova. Tak snad mu to vydrží.

elsara
Povídálka 27 příspěvků 22.02.17 13:08
@Nirrti píše:
@elsara teď jsem zvolila Neato Botvac D85. Rozhodovalo, že má jiný způsob navigace, takže mu nevadí černé průmyslové koberce, jezdí systematicky, přijde mi silnější (máme psy a to co sebere roomba nevzala), průjezdnost přes překážky a vymotání se uvízlého vysavače je též lepší, komunikuje v češtině přes dispelj, díky laserovému zaměření místnosti a překážek nenaráží do zdí ani do nábytku, ale… Asi mám smůlu na výrobní serii - 2× na servise, vždy poslali nový kus do cca 10 dnů, tento poslední se zatím tváří OK. Když jsem to řešila se servisem, tak poruchovost je prý do 5%, což je u elektroniky běžné. Roomba je víc mechanická, tohle je více nadupané elektronikou. Pokud maká, nemůžu na něho říci špatného slova. Tak snad mu to vydrží.

Nevypadá to vůbec špatně.
Neato má dva různé kartáče? který používáš?

Co ti roomba nebrala? Mělas tu s gumovými kartáčemi?
Právě jsem zvažovala jestli do ní jit, ale chtelo by to uz tu devítku s kamerkou :lol:

Můžeš srovnat účinnost těch bočních kartáčků roomba vs neato?

Děkuji :mavam:

Nirrti
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 23.02.17 10:49

@elsara Přijde mi, že neato má větší sací výkon. Tenhle typ má v balení dva kartáče, jeden hladký a jeden klasický „chlupatý“. Používám ten klasický, protože jezdí ze 2/3 po koberci. Ten hladký je hlučnější, ale přijde mi vhodnější na plovoucí podlahu, dlažbu. Neato se líp čistí než roomba, má lépe přístupný sběrací koš - nahoře. Roombu jsem měla tuším 563 PET nebo tak nějak, klasický kartáč. Ty boční kulaté kartáče jsou podle mě tak na stejno. Jenom je třeba počítat s tím, že je o trošku vyšší než roomba - cca 1, možná 1,5 cm - takže horší průjezdnost pod nábytkem - může za to věžička s laserovou navigací - vyčnívá nad vysavač.
U mě rozhodoval teď při výběru způsob navigace a chování vysavače na tmavém - černém zátěžovém koberci. Ten roomba nezvládala, udělala kolečko a zastavovala se - mátlo to čidla. Neato se naviguje laserem a je mu jedno, po jakém povrchu jezdí. Ale jak bylo řečeno - je v tom více elektroniky, tak je víc věcí, které se můžou kazit - ale zase - ten servis funguje výborně - rychle, bez opičáren. Tak jenom doufám, že už bude vše OK, nerada bych ho vracela.

danikd
Nováček 4 příspěvky 16.02.18 16:24

Dobry den damy, kdyby jste potrebovali poradit ci opravit Neato vysavac, zavolejte, delam servis. Vysavace to spickove jsou, ale ostatne jako u jinach znacek, jsem tam nejaka ta zavada je… Jinak kdo zkusil Neato vysavace, tak uz si snad „hloupou“ roombu nemuze koupit…776 256 133

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama