Opravdu mu křivdím?

Anonymní
16.9.11 14:02

Opravdu mu křivdím?

Ahojky. Píšu jak anonym, protože nechci, aby na tuhle diskusi náhodou přišel můj přítel. Už si s ním nevím rady. Jsem doma na mateřské s dvouměsíčním miminkem, přítelovým vysněným chlapečkem. Přítel vždycky rád chodil do hospody. Dříve tak dvakrát týdně a byl v deset doma, poslední tři týdny co druhý den a v neděli se vrátil v jednu ráno, dnes ve tři hodiny ráno. Tři hodiny spal a pak šel (tedy jel svým autem) do práce. Z práce se mi omluvil (stejně jako po té neděli), že to krapet přehnal. Když jsem mu řekla, že to teda hodně přehnal, že se takto nemůže chovat, když má doma malé dítě, že nechci, aby v takovém prostředí malý vyrůstal, tak jsem si vyslechla následující: Tak já jsem ten špatný? Chodím do práce, vydělávám, malého beru ven, přebaluji ho, všechno co potřebuješ ti koupím a nakonec jsem ten špatný, že nemůžu ani na to pivo? Však jsem žádný binec nedělal, nenadával jsem, nepřišel jsem domů namol…Tak teď nevím…křivdím mu, nebo se to na mě snaží hodit, abych se cítila provinile? A opravdu to takto funguje všude, nebo už je na tom alkoholu třeba tak závislý, že riskuje i problémy doma, jen aby mohl někde pít (samozřejmě pokud nikde nejde, otevře si láhev čehokoliv i doma). Prý ho hodně omezuji a ostatní chlapi si můžou dělat a chodit kam chtějí.....Co mám s ním dělat? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20554
16.9.11 14:05

Tyhle kecy, že chodí do práce a vydělává a potřebuje za to odměnu strašně miluji…

Zeptej se ho, kdyby to bylo naopak, jestli by se mu to líbilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
16.9.11 14:06

Myslim, že na závislost je ještě brzy, ale normální to není, aby chodil tak často. Můj manžek se mě vždycky ptá, jestli mi to opravdu nevadí, když někam jde, takže ho pak musim málem vyhánět :lol: Ale je fakt, že malýmu už je skoro 10 měsíců, dřív se ode mě nehnul, malej byl docela náronej novouš. A teďka si radši domluvíme hlídání a jdem spolu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10590
16.9.11 14:06

taky nemám ráda řeči, že chlap po práci si může skočit na dvě, že na tom není nic špatnýho :roll: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jancic
16.9.11 14:10

Chápu tebe i jeho … samozřejmě máš pravdu, že se takhle nemůže chovat, když má dítě (pařit ob den, ožralý jet autem do práce) … on si zřejmě myslí, že má právo na relax (pivo) a že se mu to zrovna teď několikrát zvrtlo … spíš bych začla tím, jak si vážím, co pro tebe a prcka dělá, že máte dost peněz (jestli máte) atd … pak bych mu třeba zkusila říct, že bys byla ráda, kdyby byl častěji doma, že ti schází, že se cítíš po večerech opuštěná … na chlapy se musí jemně a oklikou a ne to na něj tak vyhrknout (mám doma něco podobného :mrgreen: ), pak začnou dělat přesný opak …

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.11 14:11

Radeji anonymne…Ahoj,nevim,jestli te potesim,ale mam doma to same…Po narozeni syna se to jaksi zvrtlo,pritel zaca chodit do hospody a z 1× tydne to bylo denne.Pred detmi jsme chodili jen spolecne.Nekdy se stalo,ze prisel napity,nekdy se zdrzel a prisel ok.Strasne mi to vadilo,probehlo diky tomu dost krizi,hadek,promluv a domluv a nakonec jsem po 6 letech asi rezignovala.Chodi temer denne,vetsinou prijde „brzy“,casto ale take ne..Take mi rika,ze je to normalni a vsichni takto chodi..Na druhou stranu zase kdykoliv deti pohlida,doma udela,praci ma a je velice vzdelany a inteligentni muz…Kdyz naplanuji cokoliv,je s nami a podnikame spoustu akci spolecne…Jen ty vecery se kompenzuje s kamaradama…Tv ho nebavi a domaci konicky,krom prace kolem domu,nema.Ja take chodim,ale vetsinou jsem z deti tak hotova,ze jsem radeji doma…Jsme z maleho mesta a tady ti chlapi fakt chodi po praci na „jedno“.A podotykam,ze jsou to Ing :roll: …Mame vztah deset let,krom te hospody na nej nemam jedinou vitku,takze si zvykam,i kdyz je mi z toho nekdy dost bidne..Hodne stesti!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.11 14:19
Anonymní píše:
Radeji anonymne…Ahoj,nevim,jestli te potesim,ale mam doma to same…Po narozeni syna se to jaksi zvrtlo,pritel zaca chodit do hospody a z 1× tydne to bylo denne.Pred detmi jsme chodili jen spolecne.Nekdy se stalo,ze prisel napity,nekdy se zdrzel a prisel ok.Strasne mi to vadilo,probehlo diky tomu dost krizi,hadek,promluv a domluv a nakonec jsem po 6 letech asi rezignovala.Chodi temer denne,vetsinou prijde „brzy“,casto ale take ne..Take mi rika,ze je to normalni a vsichni takto chodi..Na druhou stranu zase kdykoliv deti pohlida,doma udela,praci ma a je velice vzdelany a inteligentni muz…Kdyz naplanuji cokoliv,je s nami a podnikame spoustu akci spolecne…Jen ty vecery se kompenzuje s kamaradama…Tv ho nebavi a domaci konicky,krom prace kolem domu,nema.Ja take chodim,ale vetsinou jsem z deti tak hotova,ze jsem radeji doma…Jsme z maleho mesta a tady ti chlapi fakt chodi po praci na „jedno“.A podotykam,ze jsou to Ing :roll: …Mame vztah deset let,krom te hospody na nej nemam jedinou vitku,takze si zvykam,i kdyz je mi z toho nekdy dost bidne..Hodne stesti!!!!

Jenže on je taky problém v tom, že tohle všechno vidí děti, přijde jim to normální způsob života a budou žít úplně stejně. Žádné koníčky, hezky po práci do hospody a doma si budou na manželku vyskakovat, co je sakra pořád pyskuje, vždyť do práce chodí, doma pomáhají…kdyby šel na hodinku, na dvě, nic proti tomu nemám. Ale být v hospodě co druhý den prakticky celé odpoledne nebo od večera do rána…nechci rezignovat a setrvávat ve vztahu, ve kterém mi něco tak strašně vadí. Kdyby tak na ty chlapy něco platilo, jak jim účelně domluvit :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
5230
16.9.11 14:23

Já bych teda každej večer bejt doma sama nechtěla, je to jediná chvíle kdy je klid, malej spí a my máme čas na sebe, popovídat, nebo kouknout na film. Takhle bych žít fakt nechtěla a určitě bych si na to nezvykla.
Zkus si s nim vážně promluvit, že ti nevadí, že OBČAS zajde, ale chceš taky někdy aby byl s tebou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.11 14:29

Tak já teda taky radši anonymně. My přímo v místě bydliště hospodu nemáme, takže tohle nemusím řešit a jednou za čas klidně manžela pustím do hospody se švárou, nebo na nějakou oslavu z práce, jinak se jedná o oslavy narozenin apod. Je mi jasný, že jak by byla otevřená hospoda, tak by taky chodil, i když se mě vždycky ptá (neříkám, taky mu to ulítlo i během manželství, ale nikdo není svatý). Já vidím spíš u nás problém v tom, že jak máme rodinné oslavičky, většinou u tchánovců, tak tam se samo nikdo nehlídá, kromě kojících maminek, což jsem teď už jen já. Takže děti vidí opilé tatínky, tetičky, dědečka, babičku…A navíc korunu tomu dodává to, že švagrový nejstarší klučina (cca 10 let) rozlévá panáky, chodí pro flašky piva…Jsem teda zvědavá, jak to s ním bude za pár let. Tohle já teda nikdy dětem nedovolím, a naštěstí mám podporu manžela, i jemu to přijde hodně blbý. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.11 14:37

S tím alkoholem je problém. Jenže kvůli tomu mám pocit, že už si ho přestávám vážit, nemám si s ním už co říct, přestávám plánovat, nic mě netěší a začínám z toho mít depresi…já vím, vydělává, doma pomáhá…ale jak ho člověk vidí na gauči opilého, nedejbože když jednou za čas přijde v takové náladě, že mi bezdůvodně nadává, tříská dveřmi…spoléhá na to, že od něj neodejdu, protože z mateřské na tom budu finančně špatně a že ho mám samozřejmě hodně ráda, takže si začíná dělat co chce, ze mě si akorát tak dělá dobrý den (už kolikrát jsem si s ním promluvila, vždycky slíbí, že bude chodit méně často, jeden večer je teda laskavě doma a pak druhý den zase nanovo). To mám říct jednou synovi: „Já vím, že ti vadí, že s námi tvůj tatínek večer není, ale víš, on chodí do práce a koupil ti autíčko, tak ho musíme nechat být…“ :-(

• Nahlásit
  • Citovat
4724
16.9.11 14:40

to snad není možný… ty chlapi někdo dělal přes kopírák nee?? :cert: u nás téměř to samé akorát v bleděmodrém :cert: než jsem otěhotněla, měla jsem problém ho někam dostat, není moc společenský… ve chvíli kdy jsem otěhotněla (neplánovaně) tak začal chodit do hospody.. a častěji a častěji… občas doma vůbuch tak byl na chvíli klid ale pak zase.. co se malý narodil tak se nic moc nezměnilo a argumenty jsou stejné jako u tebe… a často mi ještě říká ZKUS SPÁT 4 HODINY A PAK JÍT 10 HODIN MAKAT ZA MĚ! a kdo mu do háje může za to že spí 4 hodiny??? já teda ne! fakt nemůžu za to že do čtyř do rána sedí u kompu :cert: a už mě to vážně přestává bavit :cert: SERE MĚ UŽ NESKUTEČNÝM ZPŮSOBEM! ale radu pro tebe zatím nemám protože ani doma se mi to ještě nepodařilo vyřešit, u nás teda nejde jen o hospodu, ale celkově o ignoranství z jeho strany.. nikdy takový nebyl nevím kde se to v něm bere :roll: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
16.9.11 14:55

Tak já bych asi hlavně řešila PROČ najednou utíká do hospody a proč se mu tam líbí víc než doma..
Chtěla bych to vědět od něj..
Výčitkami se dočkáš jen útoku - chlapi jsou jak malé děti..
Zkus si o tom promluvit ,ale né ublíženě ani né spatra, že ty jsi ta dobrá, co nikde netrajdá..
Všechno má svou příčinu a jestli dříve chodil málo a nyní chodí pít často, tak to není jen tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13938
16.9.11 15:04

no, ještě aby nemakal, to je snad samozřejmost, že má živit rodinu,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.11 15:05
Lizbeth píše:
Tak já bych asi hlavně řešila PROČ najednou utíká do hospody a proč se mu tam líbí víc než doma..
Chtěla bych to vědět od něj..
Výčitkami se dočkáš jen útoku - chlapi jsou jak malé děti..
Zkus si o tom promluvit ,ale né ublíženě ani né spatra, že ty jsi ta dobrá, co nikde netrajdá..
Všechno má svou příčinu a jestli dříve chodil málo a nyní chodí pít často, tak to není jen tak..

Protože se v té hospodě seznámil se spoustou kamarádů, kteří jsou sami a pití piva je jejich jediná náplň dne (většinou jsou na nemocenské nebo bez práce), on jim koupí půlku a oni ho plácají po ramenou, jak je strašně dobrý kámoš. A nechce před nimi vypadat jako domácí utlačovánek, tak i když mu v noci volám, kde je, tak mi před nimi odsekne, že přijde kdy on uzná za vhodné…a pak, když přijde domů z práce, tak se nejdříve hrne k malému a nosí ho…má dvě strašně rozdílné povahy a já už z toho šílím.

• Nahlásit
  • Citovat
24618
16.9.11 15:08

Je to moc často můj jde jendou za čas tak jednou za 3 měsíce a isce přijde na mol až k ránu a pak mě dobu otravuje takže když jde vím že nebudu skoro spát ale není to často já nikde nebyl skoro dva roky chtěa bych ale zatím si od malého netroufnu :mrgreen: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama