Opravdu teplé oblečení

91
28.11.20 11:31

opravdu teplé oblečení

Ahoj,
potřebovala bych poradit nějaké opravdu teplé oblečení, asi možná termo nebo merino…Problém je v tom, že jsem opravdu strašně zmrzlá a to i v létě. Uvažuji nad nějakým termo prádlem, ale všude píší, že odvádí pot a díky tomu je víc teplo, ale já se téměř nepotím.
Nemáte někdo radu, nebo zkušenost. Jinak ven teď chodím opravdu navlečená: dílko, triko s krátkým rukávem, na to s dlouhým, pak fleesová mikina, zateplení legíny a na to kalhoty. Zimní bunda, boty, čepice… a stejně mi je strašná zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51634
28.11.20 11:40

Obleceni neporadim, ze mi je furt teplo.
Ale zkus si vyhledat potraviny, ktere v zime zahrivaji organismus. Casteji pij caj. Bacha na potraviny, ktere ochlazuji. Jestli je ti stale zima, tak bych se prednostne zamerila na vnitrni ohrivani organismu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20118
28.11.20 11:46

A neni ti spis zima, protoze se porad moc navlikas? Jestli by to nechtelo se postupne zacit otuzovat, protoze to neni normální aby ti pred současných teplotách a s tim co pises ze mas na sobe, byla zima :nevim: nemas spis nejakou nemoc? Jinak me kdyz je zima, tak musim mit hlavne salu, aby mi nefoukalo kolem krku, cepici, teple boty (jak je zima od nohou, tak je to v pytli), a do ruky si beru termosku s horkým cajem/kafem a upijim, hlavne kdyz treba musim nekde chvili stat. A ted sem dostala od segry kozich, ac jsem tomu moc nevěřila, protoze je lehky, tak je v nem vetsi teplo nez v prosivanem perovem kabatu :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.11.20 v 11:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
28.11.20 11:51

Jsem taky hodně zimomřivá, hlavně se mi špatně prokrvují končetiny.. :zed:
Zaměřila jsem se na nákup oblečení z merina ;)
Ale být tebou, zajdu se i poradit k praktikovi, může to být anemie nebo štítná žláza.. :think:
Taky by se mi žilo líp, kdyby mi bylo pocitově tepleji, ale bohužel, mám to tak celý život.. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
28.11.20 12:14

Moc díky. Tu zimu mam od malička. Nedokrvují se mi končetiny. U lékaře jsem s tím byla, jediné co mám je trochu snížená štítná žlázy a na to beru letrox, ale až po druhém porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.11.20 12:15
@smajlik40 píše:
Ahoj,
potřebovala bych poradit nějaké opravdu teplé oblečení, asi možná termo nebo merino…Problém je v tom, že jsem opravdu strašně zmrzlá a to i v létě. Uvažuji nad nějakým termo prádlem, ale všude píší, že odvádí pot a díky tomu je víc teplo, ale já se téměř nepotím.
Nemáte někdo radu, nebo zkušenost. Jinak ven teď chodím opravdu navlečená: dílko, triko s krátkým rukávem, na to s dlouhým, pak fleesová mikina, zateplení legíny a na to kalhoty. Zimní bunda, boty, čepice… a stejně mi je strašná zima.

Jak jsi na tom s tukovými zásobami? Tak já to měla dost podobně, když jsem ještě vážila kolem 45kg, prostě jsem se nezahřála, koupila jsem si merino prádlo, které kousalo jako čert, pak jiné thermo prádlo za šílené peníze, všude mě ujišťovali, že se toto prádlo nosí na expedice a stejně jsem promrzla… Nepomohlo nic, ruce šílené, po 5 minutách venku promrzlé i v péřových expedičních rukavicích… Praktik mi říkal, že to je tím, že nemám žádné tukové zásoby a nesportuji, začala jsem sportovat a bylo to hned lepší… Přibrala jsem a teď už je mi jen „běžná“ zima :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
28.11.20 12:20

55 kg na 163 cm, ale jak jsem psala, mám to od děcka a nikdy na nic nepřišli, až teď trochu štítná žláza. Cvičím jogu, před těhotenstvím jsem cvičila hodně, běhala a stejně pořád zima. No výhodu mám v létě, jelikož vedro mi nikdy není 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.11.20 12:23
@smajlik40 píše:
55 kg na 163 cm, ale jak jsem psala, mám to od děcka a nikdy na nic nepřišli, až teď trochu štítná žláza. Cvičím jogu, před těhotenstvím jsem cvičila hodně, běhala a stejně pořád zima. No výhodu mám v létě, jelikož vedro mi nikdy není 😊

Ahaa, no my máme doma 23 stupňů, já mám i teď tričko, svetr, legíny a dvoje ponožky…Takže mi to zůstalo, ale když jsem byla hubenější, tak to byl extrém…

Mrkni třeba v Lidlu na to thermo oblečení a kup si všechny vrstvy, boty o číslo větší, ať máš místo, rukavice klidně dvoje a nesundávat za žádných okolností… Ponožky merino jsou super, ale s tím oblečením jsem fakt bojovala, kousalo to jak čert.. Koupila jsem si totiž největší možnou gramáž merina, co se vyrábí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
28.11.20 12:25

Kamarádka to má stejně a koupila si nějaké vyhřívací vložky do bot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
28.11.20 12:27

@Bajina.P
No právě s tím termo nebo merino apod. nemám zkušenosti a tak nechci jít úplně na slepo. Kousání bych už snad přežila, ale ta zima, když trajdám s kočárem venku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4984
28.11.20 12:33
@Taky jedna píše:
Kamarádka to má stejně a koupila si nějaké vyhřívací vložky do bot.

Jsou i vyhřívané rukavice, bederní pás, ponožky. Pořiď si kvalitní vlněný svetr, kabát. A pak leda všude nosit termosku s čajem a někdy si zajít do infrasauny.

Jinak si myslím zakladatelko, že by to možná chtělo začít se krapet otužovat, jak píše Kris Tina, tak si to podle mě tím nabalováním jen zhoršuješ. Zima ještě zdaleka není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2898
28.11.20 12:37
@smajlik40 píše:
@Bajina.P
No právě s tím termo nebo merino apod. nemám zkušenosti a tak nechci jít úplně na slepo. Kousání bych už snad přežila, ale ta zima, když trajdám s kočárem venku…

Tak pak snad jedině nechat si předělat elektrickou decku na nabíjecí baterii a použít tu :D Nebo takové ty zahřívací polštářky na ruce. A do bot jsem si koupila vlněné vložky, ty jsou na zimu moc fajn. Na nohy silonky, na to leginy, a na to nejake teplé kalhoty :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
28.11.20 12:39

@Ms.Ragdoll
Děkuji.
Otužování bohužel fakt nedám. Už jsem jeden čas zkoušela a hned promodrám a chytne mě močák.
Dle lékaře s tím nic nenadělá a mám se s tím naučit žít, tak se již několik desítek let snažím 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.11.20 12:40

@smajlik40 Mně tedy taky každý radil se otužovat, ale když mi byla pořád zima a vědomě jsem se měla ještě otužovat, to se mi uplně příčilo… Ale vím, že by mi to v tu dobu asi taky pomohlo a pomohlo by mi to tedy i teď, takže po mimču bych ten nekomfort ráda podstoupila a začala se utužovat, hodně zlehka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.11.20 12:41
@smajlik40 píše:
@Ms.Ragdoll
Děkuji.
Otužování bohužel fakt nedám. Už jsem jeden čas zkoušela a hned promodrám a chytne mě močák.
Dle lékaře s tím nic nenadělá a mám se s tím naučit žít, tak se již několik desítek let snažím 🤔

No ten močák… Tak to znám, muž se začal otužovat někdy na jaře, tak jsem týden jela s ním, jen mix studené a teplé sprchy a hned jsem měla zánět močáku.. Tak jsem se na to vykašlala, ale ráda bych to zase zkusila, i přes ten močák a něco víc si o tom přečetla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat