Opruzena pipina

Anonymní
9.4.19 12:12

Opruzena pipina

Maminky prosim o radu co pomaha, mala ma opruzelou pipu ale zevnitr, je neco cim ji to muzu maznout? Nechce si na to nechat ani moc sahnout.Vzdy nam pomohl imazol, ale tim jsme mazali jen zvenku.
Dekuju

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
14874
9.4.19 12:23
@Anonymní píše:
Maminky prosim o radu co pomaha, mala ma opruzelou pipu ale zevnitr, je neco cim ji to muzu maznout? Nechce si na to nechat ani moc sahnout.Vzdy nam pomohl imazol, ale tim jsme mazali jen zvenku.
Dekuju

Jak jako zevnitř? Sliznice se oprudit nemůže, to mi věř. Pokud to má vevnitř červené, podrážděné, pálí jí to apod., tak šup k pediatričce, pošle vás pravděpodobně někam na gynekologii. Vaginální mykózy, kvasinky a podobné věci nejsou u malých holčiček žádná legrace.

• Nahlásit
3306
9.4.19 12:27

Zkusila bych aplikovat bílý živý neslazeny jogurt. Jinak pokud by se to za den nezlepsilo, šla bych k lékaři. To není opruzene, to je nějaká infekce.

• Nahlásit
5325
9.4.19 12:32

Prosím Tě, žádné jogurty jí tam necpi, to jsou zase rady. :? Malé holčičky, nevím, kolik jí tedy je, ale tak do cca 9 let věku nemají žádné ženské hormony, tj. dávat jogurt je kontraproduktivní. Pokud má zarudlou sliznici vevnitř, nejspíš to bude zánět, ale tak na 99% bakteriální, nikoliv mykotický!!! Na to pomůže lokálně třeba Macmiror mast, nebo Framykoin mast, obojí je na předpis a může Ti to napsat i pediatrička. Pokud nemá výtok, tak je to ještě dobré. Někdy pomůže oplach slaboučkým roztokem hypermanganu, ne sedací koupele, ale normálně jí to polévat. Případně, pokud to není dramatické, klidně jí to mázni Bepanthenem, to není nic proti ničemu, našim holkám to občas pomáhá. Hlavně jí na to nedávej nic na mykozy, spíš bys jí ještě mohla uškodit.

• Nahlásit
15532
9.4.19 12:34

Ničím bych ji nemazala a už vůbec ne jogurtem. Nejspíše je to zánět, takže bych ji co nejdříve vzala k lékaři, aby se to nerozjelo

• Nahlásit
5325
9.4.19 12:35

Jo a ještě bych dodala, abys ji třeba omývala častěji jen vodou, žádná mýdla ani nic takového a nechávej ji volně větrat, pokud to lze, případně jestli má pleny, tak ji dej na podložku taky dole nahatou a ať dost pije, aby se to třeba nedostalo do močových cest, je to všechno kousíček od sebe.

• Nahlásit
14874
9.4.19 12:38

@Zabatko Já bych tam teda nedávala nic bez konzultace s lékařem. Tohle vyhodnotit je velmi obtížné. Může tam mít klidně jen nějakou oděrku, pupínek, stejně jako mykózu (z bazénu úplně klidně) nebo bakteriální zánět. A radit někomu takovému, ať jí do pipiny mázne Bepanthen, no byla bych opatrná… :think:

• Nahlásit
5325
9.4.19 12:39

Ještě jsem si vzpomněla na jednu věci, ona ta pochva malých holčiček má sice špatnou, ale určitou formu samočištění, takže velká část se v podstatě úpravou hygienických poměrů (větrání, častá výměna plen nebo spodního prádla a správné utírání odpředu dozadu) spraví sama, ale pokud si na to nenechá sáhnout, určitě zajdi za pediatrem, jak jsem psala, může napsat lokální antibiotickou mast, nebo ten Macmiror, ten je určený na infekce i pro malé holčičky, nebo dokonce mimina, vždycky jsou lékem první volby buď tady tato mast nebo furantoinové čípy, které se dělají v lékárně, ale ty už píše pouze dětský gynekolog. Někdy i ten Framykoin, často se na to píše oční, ten je hodně šetrený. Píšu to ze zkušeností s dětskou gynekologií, moje jedna dcerka na to trpěla dost, takže jsme tam byly několikrát.

• Nahlásit
5325
9.4.19 12:42
@unuděná píše:
@Zabatko Já bych tam teda nedávala nic bez konzultace s lékařem. Tohle vyhodnotit je velmi obtížné. Může tam mít klidně jen nějakou oděrku, pupínek, stejně jako mykózu (z bazénu úplně klidně) nebo bakteriální zánět. A radit někomu takovému, ať jí do pipiny mázne Bepanthen, no byla bych opatrná… :think:

Ale tak nemyslím přímo do otvoru, on když se dá na velké stydké pysky, stejně se dostane částečně i na sliznici, mám 3 holky, tak vím o čem mluvím. A nikdy nic nezhoršil a je to i rada dětské gynekoložky při počátečních potížích, proto to píšu. Mykoza je tak vzácná u malých holčiček, že je to víc než nepravděpodobné, ty se u malých holek vyskytují např. třeba při cukrovce, a to je velmi, velmi, velmi vzácné. Pokud holčička dostane infekci z bazénu, je to ve valné většině případů bakteriální, nebo podráždění z chloru. Nepleť si to s dospělými ženami.

• Nahlásit
14874
9.4.19 12:45

@Zabatko Nojo, ale nemůžeš vědet, jak si zakladatelka vyloží tvoje „mázni jí tam bepanthen“, proto píšu, abys s těmi radami byla opatrná. Jsem lékárnice a věř, že lidi občas umí vymyslet parádní blbosti. Například celkem běžně nevyjmou čípek z plastového obalu :roll:

• Nahlásit
5325
9.4.19 12:48

@unuděná Fakt??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Jinak bych doporučila tuto stránku, tam je to shrnuto naprosto detailně pro jednotlivá období vývoje děvčátka.

https://www.pediatriepropraxi.cz/…12/06/08.pdf

• Nahlásit
18316
9.4.19 12:52

Šla bych k dětskému gynekologovi. Výtok nemá?
Nicméně 4 věcí jako prevence i léčba:

1. Kalhotky jen z bavlny, žádná příměs lycry atd.
  2. Každý den umýt (ano, znám případy ze širší rodiny, kdy děti mají obden „čuněčí den“ a čistí si ty dny jen zuby, dcera se jednou opičila, když u nich spala a skončila s opruzeninou)
  3. Na mytí intim. partií nedám dopustit na olejíček, který si sama míchám (koupím zastudena lisovaný sezamový olej ve zdravé výživě, naliju do dávkovače na mýdlo a nakápnu do toho tak 15 kapek éter. oleje Candisan od Hadka - je protimikrobiální, protimykotický, osvěžující). Kůže se namočí, umyje olejíkem, opět smyje vodou. Zůstane jemný ochranný film. Lze tím mít celé tělo i pleť celé rodiny.
  4. Na již vzniklý problém je výborná mastička Intimiss - také od Hadka
  • Nahlásit
5325
9.4.19 12:55

@Evulina No já nevím, preventivně cokoliv patlat na genitálie mi přijde zbytečné, já jsem zvyklá mýt holky dole jen vodou, ona se pak vytvoří jakási přirozená bariéra, než když se na to něco kydá.

• Nahlásit
Verun83
9.4.19 13:09

Jak zevnitr? Myslis velke pisky, ale z vnitrni strany?

Jestli myslis takto, tak mazu klasickym sudokremem.

• Nahlásit
3306
9.4.19 13:13
@Zabatko píše:
Prosím Tě, žádné jogurty jí tam necpi, to jsou zase rady. :? Malé holčičky, nevím, kolik jí tedy je, ale tak do cca 9 let věku nemají žádné ženské hormony, tj. dávat jogurt je kontraproduktivní. Pokud má zarudlou sliznici vevnitř, nejspíš to bude zánět, ale tak na 99% bakteriální, nikoliv mykotický!!! Na to pomůže lokálně třeba Macmiror mast, nebo Framykoin mast, obojí je na předpis a může Ti to napsat i pediatrička. Pokud nemá výtok, tak je to ještě dobré. Někdy pomůže oplach slaboučkým roztokem hypermanganu, ne sedací koupele, ale normálně jí to polévat. Případně, pokud to není dramatické, klidně jí to mázni Bepanthenem, to není nic proti ničemu, našim holkám to občas pomáhá. Hlavně jí na to nedávej nic na mykozy, spíš bys jí ještě mohla uškodit.

Vidíš, a já bych zas nemazala bepanthen ani na opruzenej zadek. Jedno dve maznuti jogurtem nemůžou nic udělat. Ale zkušenosti u malých holčiček nemám, to je fakt.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat