Opruzenina a krémy nezabírají

11.3.20 14:48

Opruzenina a 109 kremu

Ahoj, dcera má 3 měsíce.. Už cca 2 měsíce má opruzeny zadek. V lékárně mi dali sudocrem, rybilku, sebamed vzorek, pytizol, imazol, sudocrem a nic nepomohlo. Není to horší, ale prostě se to nelepší..zitra jdeme na 3 měsíční kontrolu, mám se zmínit? :think: Co pomohlo vám? Přijde mi že se jí to udělalo po ubrouskach, ale ty už nepoužíváme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1794
11.3.20 14:50

Používám měsíčkovou weledu. Jinak mudr si prohlíží dítě celé, tak si všimne. Může ti něco předepsat. Tenkrát se mi oprudil prvni na pytliku a dostali jsme něco na predpis a cajk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2826
11.3.20 14:54

Co používáš za pleny? Hodně vetrej zadek, naše malá je na podložce věčně rozbalena. Omývat vodou, na vysušení černým čajem. Nebalit do plenky s vlhkou pokožkou, dobrej je na to fén.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6003
11.3.20 14:54

@Koroptev12 Tak jestli ani Imazol krempasta a myti vodou s mydlem, radne vysuseni, klidne i fenem, oplachovani cernym cajem, nepomohlo, tak bud malo mazes kremem proti opruzeninam nebo to je alergie na pleny, pripadne ekzem. S doktorkou byvh to urcite probrala. A stolici ma v poradku? Kdyz je treba zelena z predniho mleka nebo hladova, tak je vice agresivni a opruzeninu vyvola hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 14:58

@tulipán byla kojena do 2.5 měsíce, u mudr jsme byli 2 týdny zpátky kdy ji dělala vyter ze zadečku, kvůli hlenovite stolici s krví.. Nakonec to bylo po mých atb co jsem brala 3× kvůli zánětům v prsu. Teď už cca 2 týdny nekojim je plně na UM a stolici už má v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 14:59

@ProfZav střídám je, happy mimi, sovicky, dada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 14:59

@lebambule právě ji viděla cca před 2 týdny :think: jako ona to nemá nějak strašne…ale červené to má :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
11.3.20 15:01

@Koroptev12 zkusila bych změnit pleny :think: a já jsem si vždycky ráno uvařila odvar z řapíku a heřmánku, nalila do misky a při každém přebalování jsem omyla zadeček vatou namočenou v tom odvaru, nechala vyluftovat, namazala Imazolem a teprve pak dala plenu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 15:03

Medvídek olej i do koupele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 15:03

@kavenka pleny střídám… Hlavně to má jen vyloženě u dirky, nikde jinde :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2826
11.3.20 15:06

@Koroptev12 Kup nebelene plenky nebo aspo nebelene chlorem, třeba eko řada z dm je k pokožce šetrná a dobře saje. Já latkuju a malá je červená jen když má jednorázovou plenu, jinak vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
91
11.3.20 15:10

Taky používám jedině měsíčkovou Weledu. Opruzeninu měl jednou, když jsem na začátku používala Bepanthen. Weleda ji zahojila a půl roku už máme klid..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
11.3.20 15:10

Ja pouzivala u prvniho latkovky a eko pleny z DM, u druhe jen ty eko pleny.. ani jeden se mi nikdy neoprudil. Kdyz jsem zkousela Dada pleny, ktere jsem dostala darem, byla jsem rada, ze dosly a mohla jsem zase pouzivat ty z DM.. je to i prijemnejsi na omak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10742
11.3.20 16:13

Medvídek, perlan a větrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
12.3.20 05:20

Kouzelny koktejl

Moji holcicce na opruzeniny nezabiralo vubec nic. Jedna sestricka z novorozeneckeho mi tady poradila koktejl 3 masticek. Namichat 1:1:1 dermazulen, pytyol a kalciovou mast. Za dva dny byly i krvave hluboke rany pryc! Dermazulen a pytyol se ted pry uz nepouziva ofiko u deti, ale nase babicka ho pouzivala, je to asi totez jako gencianka. Ten koktejl jsme tedy nepouzivali porad, ale jen v nouzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama