Orchidej množení, jak přesadit?

1609
28.7.13 09:44

Orchidej množení

Potřebuji prosím poradit, jak namnožit orchidej. Vyrostl mi na odkvetlém stonku nový výhonek orchideje. Ted řeším, jak ho přesadit. Má už nové vzdušné kořeny. Mám ho odstřihnout a zasadit do substrátu nebo ho odstřihnout a dat do vody, nechat ho takzvaně “zakořenit “ jako s to dělá s jinými rostlinami? Přikládám foto.
Díky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1993
28.7.13 09:51

Nevím, jak se to dělá správně, ale já ho ustřihla a nasadila do normální půdy na pokojové květiny a roste. Vzdušné kořeny jsem nechala venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2556
28.7.13 09:54

Ahojky, jestli jsou kořeny dostatečně dlouhé zasaď ho do substátu.
Já už jedno takové děťátko mam a už i kvete :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1931
28.7.13 10:03

Holky pestitelky potřebuji pomoci.. mám orchideji asi 18ks a u asi 8ks mám gumové listy. Četla jsem, ze je to když je kytka hodně zalita. Zalevam je tak jednou za 14dní, proliji vodou a nechám 15min. v ni stát, pak všechnu vodu vyliji.
Poraďte co mám dělat, nerada bych aby chcipli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1609
28.7.13 12:09
@Katˇula píše:
Ahojky, jestli jsou kořeny dostatečně dlouhé zasaď ho do substátu.
Já už jedno takové děťátko mam a už i kvete :-)

Ale zasadit čím? Těmi vzdušnými kořeny? Nebo odstřihnout větší část toho stonku, na kterém roste a ten zasadit a kořeny nechat venku? Já mám tedy koupeny substrát na orchideje, je to taková kůra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7878
8.10.14 14:14

Ahoj..Keiki bych odtocila a zasadila do substratu pro orchideje.. :palec: vzdusne koreny patri taky do substratu :mrgreen:

A jak se ji dari? roste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama