Oškubaná jako slepice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.11.21 11:43

Oškubaná jako slepice

S byvalym partnerem, se kterym mam dite, jsme pred rokem sli od sebe. Vsechno to s sebou neslo to, ze jsem se ocitla prakticky na dlazbe. Oskubal me jako slepici a to do slova. Barak, na ktery si ja brala uver ze stavebka na opravy a dalsi uvery na opravy a zarizeni. Nyni mam tyto zavazky stale na hrbete, zatim co on mi zrusil trvale bydliste a ma novou partnerku. Existuje cesta, kterou se vydat a branit se treba v podobe nejakeho financniho odskodneni? Dekuji za rady a zkusenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65149
25.11.21 11:46

No jasně, na požadovat vloženou částku zpět. Vem si právníka. Nechápu, proč ses nebránila hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
25.11.21 11:47

Mas faktury z oprav? Mas to cim dolozit, zes investovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.11.21 11:48

Dum je jeho, predpokladam. Mas doklady o placeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
25.11.21 11:51

To chce dobrého právníka :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1395
25.11.21 12:13
@Anonymní píše:
S byvalym partnerem, se kterym mam dite, jsme pred rokem sli od sebe. Vsechno to s sebou neslo to, ze jsem se ocitla prakticky na dlazbe. Oskubal me jako slepici a to do slova. Barak, na ktery si ja brala uver ze stavebka na opravy a dalsi uvery na opravy a zarizeni. Nyni mam tyto zavazky stale na hrbete, zatim co on mi zrusil trvale bydliste a ma novou partnerku. Existuje cesta, kterou se vydat a branit se treba v podobe nejakeho financniho odskodneni? Dekuji za rady a zkusenosti.

Trvalé bydliště nelze zrušit jen tak, pokud jsi tam žila delší dobu a ještě spolu máte dítě. On by Ti musel poskytnout náhradní bydlení než se to vyřeší soudně. Tak to aspoň řekla právnička kamarádce, která byla v podobné situaci. Základ je, že pak musíš prokázat, že jsi ty peníze do toho vrazila. Výpisy z účtu, faktury.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27792
25.11.21 12:22
@Anonymní píše:

já bych ti také doporučovala právníka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
25.11.21 12:42
@Anonymní píše:

Tady je určitě třeba právník. A prober si papíry, faktury, účty k té rekonstrukci. Všechno to dej dohromady - tím dokážeš, žes něco skutečně investovala a chceš to zpět.
A trvalé bydliště ti taky nemůže zrušit jenom tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
25.11.21 12:59

Trvalé bydliště ti on sám zrušit nemůže, to můžeš jen ty sama, letos jsem to samé řešila se spolubydlící, které jsem se nemohla zbavit, jinak opravdu právníka a hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22461
25.11.21 13:26
@Dani65 píše:
Trvalé bydliště ti on sám zrušit nemůže, to můžeš jen ty sama, letos jsem to samé řešila se spolubydlící, které jsem se nemohla zbavit, jinak opravdu právníka a hned

Ale může, jako majitel nemovitosti. Já takhle bez problémů vypakovala trvale hlášené osoby. Jediný problém by mohlo být společné dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 14:28

Já teda nevím jak je to nyní, ale cca před 6ti lety jsem ex manželovi, zrušila trvalý pobyt celkem bez problémů. Dům byl původně jeho /dědictví/ a v rámci vyrovnání SJM připadl mně a se zrušením jeho trvalého pobytu problém nebyl :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat