Oslovování jenom přezdívkou

Anonymní
6.2.16 18:47

Oslovovani jenom prezdivkou

Maminky resim takove dilema. Dcera necely rok jmenuje se Martinka, starsi syn ji jednou oslovil Martas a ted ji to uz zustalo. Rikame ji porad jenom Martas nebo Martasku. Porad to vemne tak nejak bojuje jestli to neni problem, co az bude starsi ve skolce, skole.??? Sirsi rodina ji jeste uslovovala Martinko, ale ted uz taky jenim Martasku. Snazila jsem se na to zamerit a rikat ji jmenem, ale porad me to svadi na Martas..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12127
6.2.16 18:50

To je asi normalni. Ja dceru taky oslovuji Šarloto/ Šarlotko opravdu vyjimecne. Deti si taky ve skole rady rikaji prezdivkami. Nevidim v tom problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3977
6.2.16 18:52
@Anonymní píše:
Maminky resim takove dilema. Dcera necely rok jmenuje se Martinka, starsi syn ji jednou oslovil Martas a ted ji to uz zustalo. Rikame ji porad jenom Martas nebo Martasku. Porad to vemne tak nejak bojuje jestli to neni problem, co az bude starsi ve skolce, skole.??? Sirsi rodina ji jeste uslovovala Martinko, ale ted uz taky jenim Martasku. Snazila jsem se na to zamerit a rikat ji jmenem, ale porad me to svadi na Martas..

Ve školce ji budou říkat jménem,neboj.Ja taky říkám synovi Kubajzi,Kubco.Ve skolce mu říkají Kubo. Slyší na sve jmeno. :) Az bude chápat jmena, tak ji rikej, ze je Martinka.Deti se umi prizpusobit.Syn taky nez sel do školky, od nas neslysel Jakube a ve skolce se to naučil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
6.2.16 19:05

Je to normální, nekdy mám pocit, že synům říkám všemožně, jen ne správným tvarem jejich jména:)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
6.2.16 19:09
@Anonymní píše:

To je v pohodě. Já naší Martině občas říkám Matýsku :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
6.2.16 19:12

Ja myslim, ze je to docela normalka. ve spouste rodin se pouzivaji zkomolnin jmen apod., později si zvykne, neboj.

@Martina.N78 píše:
Ve školce ji budou říkat jménem,neboj.Ja taky říkám synovi Kubajzi,Kubco.Ve skolce mu říkají Kubo. Slyší na sve jmeno. :) Az bude chápat jmena, tak ji rikej, ze je Martinka.Deti se umi prizpusobit.Syn taky nez sel do školky, od nas neslysel Jakube a ve skolce se to naučil.

mame take jakuba, momentalne dva roky. tez doma slysi pouze kubo, kubajzi, kubicku, kubi… jakuba pouzivam velmi zřídka, jen když fakt zazlobi a ja potrebuji přitvrdit. asi to není uplne spravne, ale vždy to ze me vyletne :nevim: včera něco provedl ja zakřičela ‚Jakube!!‘a on s takovym nevinnym vyrazem mi říká ‚ja nejsem zadnej jakub, ja jsem kubicek.‘ :srdce: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
6.2.16 19:14

:D Tak já naším malé jmenuje se Terezka a říkáme jí Terenc :D teda spíš když pozlobí, jinak Teri a Terezko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3977
6.2.16 19:21

@peta81 ano,presne tak :-) taky kdyz byl menší a pouzili jsme JAKUBE, tak rekl, ze je Kubík :-) No u mladsiho to bude oříšek :-) Je JAN a říkáme mu Honzo, Honziku, Janino :-) A nedokazu si predsavit, ze mu budu rikat JANE :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
6.2.16 19:23

Já říkám dceři Mufe. A normálně ví, že je Gabriela. :-) To je v pohodě, zvykne si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
6.2.16 19:32

To je v pohodě..je to odvozený od jména, v podstatě tvar jména…trochu divný by mi přišlo, kdybyste jí říkali úplně jinak. dětem to je v podstatě jedno. Našemu Daníkovi na fotbalovým kroužku říkají zásadně Dando, nikdo jinej mu tak nikdy neříká ani neříkal, a jemu to nevadí, v pohodě tam slyší na Dandu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
6.2.16 19:40

Asi uplne normalni věc ne? Me doma od mala rikali Katy, nasemu Matyaskovi jsme rikali Máťa, Mamca se jmenuje Radmila, vzdy se ji rikalo Radus a sestre kdyz byla mala tak zásadně Rádio :-) ono az mala bude chapat presneji vyznam jmen tak pochopi a ve skole beztak prezdivku dostane, at uz dle jmena nebo příjmení :-) Mamci rodne prijmeni na zs zkomoleno -Polly, moje novomanzelske zas na Michalinda, jen nas pripad treba, prezdivek bych se nebala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
6.2.16 19:45
@Anonymní píše:

Mě naši celý život říkají Niko, ačkoli se jmenuju Veronika. Nijak tím netrpím, říkají mi tak jenom oni, teta, děda a jedna rodinná známá. Překvapivě od nikoho jiného, na to nereaguju a všude se představuju jako Verča. Prostě je to moje rodinná přezdívka. Myslím, že holčičce to vadit nebude, bude na to zvyklá a ve školce si zvykne třeba na něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
6.2.16 19:56

Ahoj, pokud je to jen z Martinky Marťas, nevidím v tom problém, pořád je poznat, jak se holčička jmenuje. Jedna známa říká synovy úplně jinak než se jmenuje, ten v tom má chudák zmatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
6.2.16 20:02
@Anonymní píše:

Neřešila bych to, dítě si v pohodě zvykne, že jí doma říkají jinak, než ve školce/ve škole. Já jsem Klára a rodiče mi doma odjakživa říkali „Kájo“. Ve školce a ve školce samozřejmě Kláro, Klárko. Nikdy mě ani nenapadlo, že by to bylo divný. Jen někdy na střední jsem měla doma kamarádku na návštěvě a ta slyšela, jak mě naši oslovují, a pak se v dobré víře pokusila mi tak taky říkat - tak to jsem jí rychle zatrhla, připadalo mi to strašně divný, že mi tak říká někdo jinej než naši.

A abych tě s přezdívkami pobavila, mojí sestře táta odmalička říkali „Papináč“, protože prý jako malá syčela jako Papinův hrnec :mrgreen: Takhle napsaný to zní strašně, ale u nás to každej bral jako něžnou přezdívku, dnes je jí 35, má tři děti a stejně když přijede na návštěvu, jí táta řekne „Ahoj Papinku“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26401
6.2.16 20:06

Se mnou do školky a do školy (ne do stejné třídy) chodila holka, které se říkalo Jůja. Říkali jí tak všichni - učitelky i děti. Teprve někdy na druhém stupni jsem zjistila, že se jmenuje Růžena. Jůja prý vzniklo z toho, že si tak říkala sama v době, kdy neuměla říct Růža, tak říkala Jůja a tak se to zažilo, že na nic jiného neslyšela.
Jinak se neboj, děti si zvyknou na všechno.
Kamarádka má Josífka a ve školce a ve škole mu říkali Pepo/Pepíku a kluk to v pohodě zvládal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama