Osmileté gymnázium

4980
9.9.13 14:33

osmileté gymnázium

Ráda bych poprosila o postřehy, poznatky na co si dát pozor při výběru víceletého gymnázia? Zkušenosti jak se kde vyučuje a co bych jako matka asi neměla prošvihnout? Nejvíce mě zajímají názory na školy v Praze 10 a Praha 4, kterou mi doporučíte, nebo jestli jste ji navštěvovali naopak nedoporučíte?
Děkuji předem za normální odpovědi :D :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16380
9.9.13 14:38
@Riky69 píše:
Ráda bych poprosila o postřehy, poznatky na co si dát pozor při výběru víceletého gymnázia? Zkušenosti jak se kde vyučuje a co bych jako matka asi neměla prošvihnout? Nejvíce mě zajímají názory na školy v Praze 10 a Praha 4, kterou mi doporučíte, nebo jestli jste ji navštěvovali naopak nedoporučíte?
Děkuji předem za normální odpovědi :D :mavam:.

no tak vzhledem k pretlaku deti, ktere se hlasi na vicelete gymply v Praze je vubec zazrak, kdyz se dite na jakykoliv gympl vubec dostane…

Vybirat se da pouze mezi soukromymi, placenymi. Mmch kolegyne syn mel problem dostat se i na PORG, kde se plati 50-70 tisic rocni skolne… 8o

Napr. jedno zname prazske cesko-spanelske gymnazium - loni pocet prihlasenych deti ke studiu byl kolem 500 a brali 35 deti… :roll:

budu tuhle diskusi sledovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
9.9.13 14:48

Jako někdo, kdo navštěvoval 8 lety gympl, dokonce ho i přes odpor dokončil:-D jak může 12 ti létě dítě vědět, co chce dělat? Na milión procent ví, že půjde na vs? Na jakou? Podle toho bych vybírala. Jestli všeobecny, jazykový, mat-fyz..? Za sebe a zkušenost svých spolužáků, své dítě bych nechala dokončit základku a v 15 letech at se rozhodne. Já byla natlacena do gymplu, nic jiného neexistovalo. Všichni kolem doktoři nebo jinak vs vzdělání.. jak bych rada vrátila čas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9853
9.9.13 14:50

@Hanka1 Se nedivím, že měl problém, PORG si může dovolit fakt vybírat… Koukala jsem na jejich přijímací testy a dokážu si představit, že to leckoho zaskočí.
(Taky sleduju, a to mám dítě teprv ve školce :mrgreen:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13679
9.9.13 14:53

@MarieOVMUC i z osmiletého gymplu se dá přeci odejít a jít na jinou školu, pokud nebude dítěti vyhovovat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.13 14:53
@MarieOVMUC píše:
Jako někdo, kdo navštěvoval 8 lety gympl, dokonce ho i přes odpor dokončil:-D jak může 12 ti létě dítě vědět, co chce dělat? Na milión procent ví, že půjde na vs? Na jakou? Podle toho bych vybírala. Jestli všeobecny, jazykový, mat-fyz..? Za sebe a zkušenost svých spolužáků, své dítě bych nechala dokončit základku a v 15 letech at se rozhodne. Já byla natlacena do gymplu, nic jiného neexistovalo. Všichni kolem doktoři nebo jinak vs vzdělání.. jak bych rada vrátila čas..

presne jsem stejneho nazoru - navic stredoskolak odborne zamereny se daleko lepe uchyti v zamestnani nez „absolvent“ gymnazia. Videla jsem to na sve segre, gympl si protrpela, zadne studijni vlohy nemela (to spis matka si delala iluze, ze je ma), sotva ho prolezla se ctyrkama a pak hledala skoro rok praci a sehnala ji az ze znamosti. Vsechny jeji spoluzacky ze zakladky, ktere meli maturu z ekonomky, stavebky a hotelovky se chytli do ctvrt roka, co zacaly hledat fleka…

• Nahlásit
  • Citovat
nepr.neprihlasena
9.9.13 14:55
@Hanka1 píše:
no tak vzhledem k pretlaku deti, ktere se hlasi na vicelete gymply v Praze je vubec zazrak, kdyz se dite na jakykoliv gympl vubec dostane…

Vybirat se da pouze mezi soukromymi, placenymi. Mmch kolegyne syn mel problem dostat se i na PORG, kde se plati 50-70 tisic rocni skolne… 8o

Napr. jedno zname prazske cesko-spanelske gymnazium - loni pocet prihlasenych deti ke studiu byl kolem 500 a brali 35 deti… :roll:

budu tuhle diskusi sledovat…

Haha, nejlepší škola v republice, tak ještě, aby si nevybírali :-) Mrkni na ukázky testů, opravdu si vybírají. A to školné je výrazně oprávněné, podle služeb i způsobu výuky, kterou nabízejí ;-) Ono je třeba nevidět jen prachyyyyy :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
16380
9.9.13 14:56
@roomci píše:
@MarieOVMUC i z osmiletého gymplu se dá přeci odejít a jít na jinou školu, pokud nebude dítěti vyhovovat ;)

to sice ano, ale beda, kdyz gympl nezvlada a musi se vratit zpet na zakladku, to mu to byvali spoluzaci daji sakra sezrat. I kdyz to se ted nestava, protoze je malo mist a hodne deti, takze se dostanou opravdu ti nejlepsi…

Od sousedu kluk toto absolvoval - je slaby rocnik a na vicelete gymply se dostaly i deti bez vyznamenani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.13 14:59
@nepr.neprihlasena píše:
Haha, nejlepší škola v republice, tak ještě, aby si nevybírali :-) Mrkni na ukázky testů, opravdu si vybírají. A to školné je výrazně oprávněné, podle služeb i způsobu výuky, kterou nabízejí ;-) Ono je třeba nevidět jen prachyyyyy :zed: :nevim:

no to mozna byvala, kdyz se delalo pred lety srovnani maturantu a jeste si PORG zaplatil joooo reklamu, aby to vsude zminili. Ted pri poslednim srovnani dopadl asi na tretim, ctvrtem miste a predbehli ho i dva statni gymply, ale o tom je ticho po pesine, dyt vylili i mladou Zemanovou, i kdyz ta bude asi „chytra“ po mamince… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
13679

@Hanka1 tak snad umím posoudit, zda na to mé dítko má či ne… a pokud je schopné se učit/naučit se učit se. Na základce se většinou tyto děti učit nemusí…ale s příchodem na gympl musí trochu zabrat a to je pro některé problém.
Jinak děti umí být ošklivé…a souhlas s tím, že by mu to dali asi krapet sežrat…ale záleží na kolektivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
@MarieOVMUC píše:
Jako někdo, kdo navštěvoval 8 lety gympl, dokonce ho i přes odpor dokončil:-D jak může 12 ti létě dítě vědět, co chce dělat? Na milión procent ví, že půjde na vs? Na jakou? Podle toho bych vybírala. Jestli všeobecny, jazykový, mat-fyz..? Za sebe a zkušenost svých spolužáků, své dítě bych nechala dokončit základku a v 15 letech at se rozhodne. Já byla natlacena do gymplu, nic jiného neexistovalo. Všichni kolem doktoři nebo jinak vs vzdělání.. jak bych rada vrátila čas..

Přesně souhlasím, mám 8letý gympl a budu si to vždy vyčítat. Neříkám, odmaturovala jsem, dostala se na VŠ, kterou jsem musela přerušit a co teď.
Navíc gympl dnes už neznamená, že vás dokáží lépe připravit.
Kdybych se rozhodovala teď, udělám si pořádnou střední školu a pak budu usilovat o VŠ. Podotýkám, že jsem maturovala 2008, takže je to poměrně mladý názor :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4980
9.9.13 15:02

Děkuji za všechny názory. ;)
Ale já se neptám zda jí tam dát či nedat.
Ona je studijní typ (narozdíl de mne), a na 100% počítá, že půjde na vysokou. Myslím, že dokážu sama odhadnout jestli na to má, nebo ne, nikdo ji nikam netlačí. Samozřejmě, že se to vše bude rozhodovat až teď v té páté třídě. Jestli bude mít pořád samé jedničky, tak si myslím, že bych byla blbá, kdybych jí nechávala na ZŠ, ze které půlka třídy odjede právě na ty víceletá gymnázia?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
9.9.13 15:03
@nepr.neprihlasena píše:
Haha, nejlepší škola v republice, tak ještě, aby si nevybírali :-) Mrkni na ukázky testů, opravdu si vybírají. A to školné je výrazně oprávněné, podle služeb i způsobu výuky, kterou nabízejí ;-) Ono je třeba nevidět jen prachyyyyy :zed: :nevim:

mne to je putna, na PORG bych ja dite nedala, i kdyz muj vedlejsi prijem by ditku skolne hrave zaplatil a jeste by zbylo i na kapesne :palec:

Kolegyne kluk je nadany, vyhraval matematicke olympiady, proste vedator (typ Kvído z Bajecnych let pod psa). Jeho otec je clen managementu plynarenske spolecnosti, pro ne je 70 tisic jako prd :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3734
9.9.13 15:06

@Riky69 Pokud je studijní typ - na normální základce (neříkám - jazyková nebo matematická třída) - zakrní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
9.9.13 15:06
@roomci píše:
@Hanka1 tak snad umím posoudit, zda na to mé dítko má či ne… a pokud je schopné se učit/naučit se učit se. Na základce se většinou tyto děti učit nemusí…ale s příchodem na gympl musí trochu zabrat a to je pro některé problém.
Jinak děti umí být ošklivé…a souhlas s tím, že by mu to dali asi krapet sežrat…ale záleží na kolektivu.

to ti nikdo netvrdi, ja taky vim, ze moje dite je prirozene chytre, doma priprave neda nic a jelikoz ma hodne mimoskolnich aktivit, tak at klidne zustane na zakladce, nez aby musela omezovat sportovni konicky na ukor uceni…

Jenze ona na ten gympl chce no… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama