Reklama

Ospen 500 pro čtyřleté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fircon
Kecalka 296 příspěvků 11.12.17 10:46
Ospen 500 pro čtyřleté díte?

Zdravím,
dcera se týden potýkala s nachlazením a laryngitidou - myslela jsem, že běžně jako vždy, ale začala dost horečkovat.
Včera jsme byli na pohotovosti, Mudře se nezdál krk, napsala jí tablety OSPEN 500.
Až doma jsem si přečetla, že je od 6 let/22 kg.
Dcera má 4 a třičtvrtě roku/18 kg.
Máte někdo zkušenosti, že by Ospen v tomto dávkování byl i u menšího dítěte v pořádku?
Má brát 1 tabletu á 8 hodin.
 Díky.

Reklama

Reakce:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 11.12.17 11:03

.

Příspěvek upraven 11.12.17 v 11:05

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 11.12.17 11:05

V souhrnu údajů o přípravku se píše, že v pediatrické populaci je obvyklá dávka 20 kIU/kg tělesné hmotnosti každých 6 hodin nebo 25-30 kIU/kg tělesné
hmotnosti každých 8 hodin, takže dávkování je naprosto ok.

Anik
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 11.12.17 11:20

Holka ho taky měla ve školce. Nevím už její tehdejší váhu, ale byla vždy spíš váhovně podlimitní :) A ok, chválila si ho, že chutná, a hlavně velice rychle vyřešil problém.
 A.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >