Ospen 500 pro čtyřleté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fircon
Kecalka 296 příspěvků 11.12.17 10:46
Ospen 500 pro čtyřleté díte?

Zdravím,
dcera se týden potýkala s nachlazením a laryngitidou - myslela jsem, že běžně jako vždy, ale začala dost horečkovat.
Včera jsme byli na pohotovosti, Mudře se nezdál krk, napsala jí tablety OSPEN 500.
Až doma jsem si přečetla, že je od 6 let/22 kg.
Dcera má 4 a třičtvrtě roku/18 kg.
Máte někdo zkušenosti, že by Ospen v tomto dávkování byl i u menšího dítěte v pořádku?
Má brát 1 tabletu á 8 hodin.
 Díky.

Reakce:
zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 11.12.17 11:03

.

Příspěvek upraven 11.12.17 v 11:05

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 11.12.17 11:05

V souhrnu údajů o přípravku se píše, že v pediatrické populaci je obvyklá dávka 20 kIU/kg tělesné hmotnosti každých 6 hodin nebo 25-30 kIU/kg tělesné
hmotnosti každých 8 hodin, takže dávkování je naprosto ok.

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 11.12.17 11:20

Holka ho taky měla ve školce. Nevím už její tehdejší váhu, ale byla vždy spíš váhovně podlimitní :) A ok, chválila si ho, že chutná, a hlavně velice rychle vyřešil problém.
 A.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >