Ospen 750 u dětí

81
26.3.20 23:57

Ospen 750 u dětí

Ahoj, prosím o radu, útěchu, já ani nevím..

Dcera 2,5 let od minulé středy :

• zvracení
  • průjem trvající do pátku, čili 3 dny
  • od soboty horečky přesahující 40°
  • v neděli mluvila z cesty, tak jsme navštívili pohotovost

na pohotovosti diagnóza tato :

• akutní tonzilitida NS
  • červené hrdlo
  • hypertrofie mandlí
  • povlak a puchýřky v ústech, krku

Hned v neděli nasazeny antibiotika OSPEN 750 - 3,5ml/8h

Jenže dcera už od té minulé středy nejedla, pije dostatek tekutin, ale jídlo vůbec žádné, ani jogurt, ani vývar, prostě nic. Koupila jsem domů něco na bázi nutridrinku pro děti, ale s tím teda také bojujeme.
Mám i pocit, že se jí stále špatně polyká, jde to poznat/slyšet hlavně když polyká sliny, jakoby těžce, na sílu.
Také je nesvá, stále uplakaná, bojí se být sama, nechce moc chodit.. Jsem z toho nešťastná, že přece jen už je to dost dlouho co ty antibiotika bere a nepřijde mi že by byla lepší, krom toho ze uz neteplotuje. A taky hlavně strašně moc poctivě leží pod peřinou, a když si chci jít s malou hrát, tak nejde, jen leží a leží. Což je taky moc divné. Když byla nemocná, třeba teď v lednu, také horečky průjem neprijem tekutin, tak lítala jak šus, nedalo se jí přimět k tomu aby teploty vylezela. Teď mě to trochu děsí že už vlastně týden v kuse jen leží.
K pediatrovi mám volat až v pátek, tedy zítra, na konzultaci, samozřejmě vše řeknu a počítám s tím že si nás pozve hned na kontrolu.
I když beru v potaz, že je nemocná, zdá se vám to normální? Nebo jsem už taky tak moc precitlivela že vše moc hrotim?? :nevim:
Díky, ahoj :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4923
27.3.20 00:17

Puchýřky v ústech a v krku? To na streptokokovou angínu teda moc nesedí. Když se jí podíváte do pusinky, jsou tam stále nějaké puchýřky (na patrových obloucích atd.)? Kolik dcerka váží? Určitě není normální, aby po tolika dnech ATB léčby potíže přetrvávaly, to buď značí nedostatečný efekt léčby nebo jinou příčinu obtíží (jiná bakterie či agens - virus).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
27.3.20 00:20

@Doctus

Moc mi tu pusu ukázat nechce, hned začne plakat. Dcera váží 15kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
27.3.20 06:54

@Alkub My jsme teda u syna 17 kg dostali ospen 750 taky, ale 4 ml po šesti hodinách… Zabral krásně, druhý večer bez teplot, ikdyž pak se mu týden po dobrání angína vrátila a už nezabral… Taky streptok. angína… Zkontultovala bych to množství… V lékárně se neptali, kolik váží? U nás to kontrolovali… Ať jste brzy fit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
27.3.20 07:23
@Lucias12 píše:
@Alkub My jsme teda u syna 17 kg dostali ospen 750 taky, ale 4 ml po šesti hodinách… Zabral krásně, druhý večer bez teplot, ikdyž pak se mu týden po dobrání angína vrátila a už nezabral… Taky streptok. angína… Zkontultovala bych to množství… V lékárně se neptali, kolik váží? U nás to kontrolovali… Ať jste brzy fit…

Ptala se doktorka, a to sem placla těch 15kg protože před chřipkou měla 14kg dcera, tak sem doufala že něco přibrala.. Ale já myslím že zabírá, teploty odeznely hned u druhé či třetí dávky takže po 24hod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
27.3.20 07:34
@Lucias12 píše:
@Alkub My jsme teda u syna 17 kg dostali ospen 750 taky, ale 4 ml po šesti hodinách… Zabral krásně, druhý večer bez teplot, ikdyž pak se mu týden po dobrání angína vrátila a už nezabral… Taky streptok. angína… Zkontultovala bych to množství… V lékárně se neptali, kolik váží? U nás to kontrolovali… Ať jste brzy fit…

Navíc dokonce koukám na dávkování a tam nic o 3,5ml není, do 22kg by měla mít 2,5 ml takže ji to i doktorka navýšila a stejně to nemá účinek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4923
27.3.20 07:37

@Lucias12
Po 6 hodinách se dávkovalo za starých dob. Dávka 3,5 ml po 8 hodinách je u 15kg dítěte více než optimální (*stačily by i 3 ml). 4 ml Ospenu 750 kIU / 5 ml na 17 kg a navíc po 6 hodinách už je trošku více. Samozřejmě penicilinovými ATB se nelze nějak snadno otrávit, ale zvyšuje se pak riziko třeba kožní nežádoucí reakce (když se toho dá více, nevstřebá se vše, jen se zadělá na střevní dysmikrobii).

@Alkub Úleva po 2 až 3 dávkách ATB není pro typickou bakteriální infekci nejčastější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
27.3.20 07:42
@Doctus píše:
@Lucias12
Po 6 hodinách se dávkovalo za starých dob. Dávka 3,5 ml po 8 hodinách je u 15kg dítěte více než optimální (*stačily by i 3 ml). 4 ml Ospenu 750 kIU / 5 ml na 17 kg a navíc po 6 hodinách už je trošku více. Samozřejmě penicilinovými ATB se nelze nějak snadno otrávit, ale zvyšuje se pak riziko třeba kožní nežádoucí reakce (když se toho dá více, nevstřebá se vše, jen se zadělá na střevní dysmikrobii).@Alkub Úleva po 2 až 3 dávkách ATB není pro typickou bakteriální infekci nejčastější…

Chápu, jen píši, že ty teploty opravdu odezněly v pondělí večer a v úterý už byla zcela bez teplot, ale ten zbytek se vůbec nezměnil, vlastně to co píši, spatne polykání, neprijem stravy, neklidna, uplakana, nechce být sama, nechce chodit, pořád jen leží, opakovaně mi každý den spí do 8 rána, což jindy vstává v 6 ráno ať se děje cokoli. I na pohotovosti mi bylo řečeno že úplná úleva by měla přijít do středy, max ve čtvrtek, to samé mi řekla i pediatricka, ale už sem volala do ordinace a v 9 tam máme být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4923
27.3.20 07:43

@Alkub
Jestli tam viděli na pohotovosti puchýřky, tak to může být i herpangína:nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
27.3.20 07:46
@Doctus píše:
@Alkub
Jestli tam viděli na pohotovosti puchýřky, tak to může být i herpangína. :nevim:

Crp ale bylo pozitivní, téměř 100mg/l

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
27.3.20 07:50

@Doctus Díky za info :)… Nejsem odborník, jen jsem chtěla napsat, jak jsme to měli u nás, cca před měsícem :)… Bohužel se mu to týden po dobrání ATB vrátilo a znovu už ospen nezabral, takže jsme museli jezdit na píchaný penicilin, a to předtím angínu nikdy neměl… Syn pět a půl roku, tak doufám, že teď budeme mít chvíli klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4923
27.3.20 07:53

@Alkub
Vysoké CRP může být i z jiných příčin, je ale skutečně zvláštní, že problémy při polykání stále jsou. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama