OSVČ a ošetřovné

52
22.3.20 18:38

OSVČ a ošetřovné

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli už je schváleno ošetřovné u osoby OSVČ? Pokud ano pak mi jde ještě o to jestli jde, aby ošetřovné čerpa přítel, který momentálně nemůže kvuli situaci podnikat, když já jsem s mladším dítětem na rodičovské dovolené? Ono využít 4člena rodina jen s rodičakem je dost nereálné tak by to pomohlo. Díky za případnou odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9591
22.3.20 18:46

Schválené to neni a myslím, že to nepůjde, páč o dítě se má kdo starat. Buď může přerušit živnost a nahlásit se na úřad práce nebo jít na nemocenskou, pokud si plati nemocenske, ale z toho moc peněz nebude, nebo jestli ma pojistku, ale ta většinou platí až od měsíce marozeni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11457
22.3.20 18:48

Schvalovat se bude v utery a ano, muze. Zadost se bude podavat prostřednictvím zivnostenskych uradu, vyplacet bude MPO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.20 19:13

Schvalovat se bude v úterý jak psala mag.My jsme ve stejné situaci, manžel teď nemůže podnikat a já jsem na rodicaku s mladsi. Pokud schválí ošetřovné pro OSVČ, tak manžel bude žádat.

• Citovat
  • Nahlásit
150
22.3.20 19:27

Jsem OSVČ a žádný RP nepobirame. Pokud to odsouhlasi, dovyplnim formulář ze školy a donesu na živnostenský úřad? Je třeba ještě něco dokládat? Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
22.3.20 19:43
@Anonymní píše:
Schvalovat se bude v úterý jak psala mag.My jsme ve stejné situaci, manžel teď nemůže podnikat a já jsem na rodicaku s mladsi. Pokud schválí ošetřovné pro OSVČ, tak manžel bude žádat.

Díky na jednu stranu mi to přišlo jako blbost, ze to určitě nepůjde a když tak mi je to i trochu blbé, ale zas kdo vám co kdy dá, jen člověk platí..a ted buhvi jak dlouho bez hlavního příjmu..tak o to asi taky zažádáme. Díky za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.20 19:55

Ahoj, posílám odkaz, jak pro OČR

https://www.komora.cz/koronavirus/

• Citovat
  • Nahlásit
22.3.20 23:23

Zdravím a nevíte jak se bude řešit situace kdy ja čerpam rodičovský příspěvek na mladší dceru (2,5 roku) a na starší bych chtěla ošetřovne (9 let). S tím ze by si ho chtěl vzít manžel ( OSVČ momentálně doma bez práce), ale není jeho vlastní? Živí ji a financuje on, jsme manžele ve společně domácnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
23.3.20 07:01

Být státem, nic bych nedala takovým vycurankum. Pendlerum taky hrozí, že kvůli možnému zavření hranic(kvůli zavistivym Cechackum) přijdou o práci a mnozí mají doma malé děti. A taky nikoho nezajímá, kde vezmou na nájem a jídlo potom. Takže na všechny stejným metrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
23.3.20 07:51
@NinaU. píše:
Být státem, nic bych nedala takovým vycurankum. Pendlerum taky hrozí, že kvůli možnému zavření hranic(kvůli zavistivym Cechackum) přijdou o práci a mnozí mají doma malé děti. A taky nikoho nezajímá, kde vezmou na nájem a jídlo potom. Takže na všechny stejným metrem.

Hrozí, ale zatím jezdit můžou..i když taky ne všichni. Takže pokud by to šlo a budou ve stejé situaci můžou jednat stejně. Bohužel přítel už bez prace týden je. A ono vychcané..Až podnikatelům na tu dobu odpustí sociální a zdravotní a daj jim aspoň těch 15 tisíc za to, ze nemůžou podnikat, aby mohli přežít, nebude nikdo hledat kličky jak aspoň něco dostat. A když říkáte spravedlivé tak ať tedy zaměstnanci jsou doma za 0 stejně jako OSvč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
23.3.20 07:55

@Jitul511
Zatím jezdit můžou, akorát když jdou večer spát, neví, jestli je ráno pustí do práce. Nepřála bych lidem tady to samé, pokud by se nerozjela ze strany obyčejných lidí masivní antipendlerska kampaň. Je mi líto, že jim lidi závidí peníze až do takové míry, že budou dělat toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6627
23.3.20 08:03
@preslicka.cz
Zdravím a nevíte jak se bude řešit situace kdy ja čerpam rodičovský příspěvek na mladší dceru (2,5 roku) a na starší bych chtěla ošetřovne (9 let). S tím ze by si ho chtěl vzít manžel ( OSVČ momentálně doma bez práce), ale není jeho vlastní? Živí ji a financuje on, jsme manžele ve společně domácnosti

Ještě to ani neschválili, takže těžko může znát podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
23.3.20 08:28
@NinaU. píše:
@Jitul511
Zatím jezdit můžou, akorát když jdou večer spát, neví, jestli je ráno pustí do práce. Nepřála bych lidem tady to samé, pokud by se nerozjela ze strany obyčejných lidí masivní antipendlerska kampaň. Je mi líto, že jim lidi závidí peníze až do takové míry, že budou dělat toto.

Dělat co?😀Já tady dala dotaz a vy jste odpovídala úplně z cesty, že zavidime pendlerum. To je to poslední komu bych záviděla naopak mám kamaráda, který dělá v Německu a když paní ministryně řekla, ze to dopadne tak, že by bylo nejlepší zavřít pro ne hranice úplně at si tam najdou zatím bydlení, tak.jsem tomu nemohla ani uvěřit. Maj tu přeci rodinu. Bohužel si myslím, ze jsou tací co nechtějí, aby pendlovali, ale ty se bojí, aby to neprivezli. Já treba osobně neznám nikoho kdo jim závidí, asi mate kolem sebe špatné lidi..

Příspěvek upraven 23.03.20 v 08:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
23.3.20 08:31

@Jitul511
Dělat to, že většina republiky volá po tom, aby zavřeli hranice. Takže pokud se pendlerum přeje, aby zůstali bez příjmu, tak se to má přát i lidem, co pracuji tady. A ne hledat, jak co nejvíc obrat stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
23.3.20 08:46
@NinaU. píše:
@Jitul511
Dělat to, že většina republiky volá po tom, aby zavřeli hranice. Takže pokud se pendlerum přeje, aby zůstali bez příjmu, tak se to má přát i lidem, co pracuji tady. A ne hledat, jak co nejvíc obrat stát.
:D :D :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat