Osvědčený domácí repelent klíšťata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanula23
Kecalka 469 příspěvků 07.05.19 10:21
osvědčený domácí repelent klíšťata

Dobrý den,
máte prosím někdo recept na výrobu domácího repelentu proti klíšťatům?

Ano, na internetu je receptů spousta, ale zajímá mě, zda máte něco osvědčeného - vyzkoušeného a zkutečně jste zaznamenaly účinek - tj. na vás klíšťata opravdu nešli nebo alespoň výrazně méně.
Děkuji za tipy. :mavam:

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10715 příspěvků 07.05.19 10:27

Recept nemám, ale odpuzuje je tee tree olej. Dávali sme ho i na psi. Celé léto se pohybujeme v přírodě a já ani syn sme žádné klíště ještě nikdy neměli :think:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9086 příspěvků 07.05.19 13:07

Neprodirat se zbytecne houstim a vysokou travou, dat prednost stezkam, a po prichodu domu okamzite do sprchy (nestihnou se prisat). :D

KalamityJohn
Kelišová 7278 příspěvků 07.05.19 13:12

Klíšťata jsou sranda, ale třeba chiggers :think:

Taky prej pomáhá ládovat se B vitamínem.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9086 příspěvků 07.05.19 13:32
@KalamityJohn píše:
Klíšťata jsou sranda, ale třeba chiggers :think:Taky prej pomáhá ládovat se B vitamínem.

Ty sem tady vubec nevidela. KListata tu jsou docela dost. Jsem nekde v prirode skoro denne, presto za ty leta, co tu jsem, jen jedno..po celodenni praci na zahrade.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9086 příspěvků 07.05.19 13:34

@KalamityJohn Neznas nahodou neco, co spolehlive odpudi deer flies? Neco jineho nez ty brutus repelenty z obchodu? :think:

KalamityJohn
Kelišová 7278 příspěvků 07.05.19 13:47

@Lenka_Hal

Tady na sobe najdu kliste treba i v prosinci nebo v lednu kdyz je dostatecne teplo.

Chiggers tak koncem léta, horko a vlhko to je jejich. Ale spíš je nasbíráš když jsi v klidu na čekaný něbo tak, svědí to jak blázen asi čtrnáct dní.

Repelent používám málokdy a když už tak Off nebo jinou chemii. Pravda je, že do lesa mne to přes léto moc netáhne, ta džungle ve Virginii mne moc nepřitahuje.

Váš příspěvek
Reklama