Není hloupé říct si o peníze?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 14:24
Neni hloupe rict si o penize?

Ahoj holky, jsem v praci a mezi prateli znama jako vasniva pekarka, ted me pozadala znama, ze by rada abych ji upekla pro synovce dort. Samozrejme by se mi na rodicaku nejaka ta kacka navic hodila, mam si rict o penize? Neni to hloupe? Na druhou stranu zadarmo to delat nechci. Jak to popripade nadhodit, ona sama se o nejake odmene vubec nezminila. Prosim anonym, je mozne, ze sem znama chodi.. a taky moc prosim aby si rypalky odpustily neprijemne komentare. Dekuji :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9461 příspěvků 15.04.19 14:28

Určitě bych si řekla, minimálně za materiál a nějakou korunu za snahu :think:

Pamplemouse
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 15.04.19 14:30

No o peníze bych si řekla určitě, přeci to nebudeš dělat zadarmo. Pro rodinu ještě jo, ale pro známé? Zkusila bych ne říct přímo: Hele zaplatíš mi tolik a tolik (to chápu, že ti může být blbé), ale zeptat se jí, jak velký (těžký) dort by si představovala a jaké zdobení a pak bych na to navázala, že tedy jen musíš upozornit, že si předem bereš zálohu nějakou sumu (třeba stovku dvě), abys z toho mohla nakoupit materiál a pak vypočítáš finální cenu podle výsledku, kolik toho spotřebuješ a kolik nad tím strávíš času… To mi přijde v pohodě… Tím pádem jí dáš najevo, že peníze chtít budeš, ona se může ohradit dříve než začneš péct a uvidíš jak to dopadne…

eumedon
Extra třída :D 14513 příspěvků 15.04.19 14:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem v praci a mezi prateli znama jako vasniva pekarka, ted me pozadala znama, ze by rada abych ji upekla pro synovce dort. Samozrejme by se mi na rodicaku nejaka ta kacka navic hodila, mam si rict o penize? Neni to hloupe? Na druhou stranu zadarmo to delat nechci. Jak to popripade nadhodit, ona sama se o nejake odmene vubec nezminila. Prosim anonym, je mozne, ze sem znama chodi.. a taky moc prosim aby si rypalky odpustily neprijemne komentare. Dekuji :*

Když to zadarmo dělat nechceš, tak není hloupé říct si o peníze. Nadhodit to můžeš tak, že jí řekneš cenu za dílo a zeptáš se jí, jestli souhlasí.

lachtanice86
Echt Kelišová 7618 příspěvků 15.04.19 14:31

Zadarmo bych to nedělala. Normálně bych řekla že náklady jsou tolik a za čas kolik a jestli s tim souhlasí.

Paoloska
Echt Kelišová 8287 příspěvků 15.04.19 14:32

Vůbec to není hloupé. Hloupé by bylo dělat to zadarmo ;)

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 43213 příspěvků 15.04.19 14:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem v praci a mezi prateli znama jako vasniva pekarka, ted me pozadala znama, ze by rada abych ji upekla pro synovce dort. Samozrejme by se mi na rodicaku nejaka ta kacka navic hodila, mam si rict o penize? Neni to hloupe? Na druhou stranu zadarmo to delat nechci. Jak to popripade nadhodit, ona sama se o nejake odmene vubec nezminila. Prosim anonym, je mozne, ze sem znama chodi.. a taky moc prosim aby si rypalky odpustily neprijemne komentare. Dekuji :*

tak zadarmo to přece dělat nebudeš ne? Já budu péct pro dceru k svátku a jen suroviny cca za 200,– ;)

Jančakecalka
Generální žvanilka 23176 příspěvků 15.04.19 14:39

Zadara bych to určitě nedělala, vždyt suroviny vyjdou na majlant a myslím, že kdyby si to nechal dotyčný dělat v cukrárně zacáloval by mnohem víc ;)

Lainaire8
Závislačka 2833 příspěvků 15.04.19 14:39

Hele pokud sem chodí, tak stejně pozná že jde o tebe, to je asi logický.. :lol:

maja45
Kecalka 102 příspěvků 15.04.19 14:41

Určitě bych se dohodla na penězích, blbé to rozhodně není. Myslím, že každý dnes ví, že suroviny jako máslo, oříčky,…nejsou za pár korun.

Tableta
Závislačka 4491 příspěvků 15.04.19 14:44

@Lainaire8 Jasně, ale nebude znát nick ;)

Maminanamatersky
Kecalka 440 příspěvků 15.04.19 14:44

A proc bys to mela delat zadarmo? 8o Mozna tak pro nejblizsi rodinu, ale pro nekoho, koho ani neznáš? Ani omylem. Jestli chces delat charitu, tak si rekni aspon penize za suroviny…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 14:44

@Markéta80 taky sem to ted spocitala, ue suroviny vyjdou tak do 200 a tak 2 hodky prace, kolik si tedy rict? :think:

Tableta
Závislačka 4491 příspěvků 15.04.19 14:44

Hloupé by bylo si neříct o peníze. Nejen suroviny něco stojí, ale elektřin a čas (práce) taky není zadarmo :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 14:46
@Tableta píše:
@Lainaire8 Jasně, ale nebude znát nick ;)

Diky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama